Тангра написа:
Така!
значи за Канада (Монреал)
има следните задължения и обикаляния:
1. Всяка година регистрация на номера. И не е вярно, че се плащало по пощата. Плаща се в SAAQ (на п. си л.) аз лично трябваше да ходя до Бери Юкам с метрото, за да си плащам.
2. Всяка година данък на колата. Пак се плаща в SAAQ.
3. Всяка година застраховка гражданска, може и каско.
4. През 5г книжка.
5. Всяка година (ли беше) медицинска карта.
Тангра освен че показа пълно непознаване за Квебек се оказва че имаш и наглоста да говориш за цяла Канада без да си живял в други провинции.
Оказа се че лъжеш и за 10 лв в БГ за книжка.
Е как да ти вярваме като за БГ лъжеш а за Канада не знаеш и си измисляш 250 долара на година за да надуеш сметката.
За да стане равно на твоите 250 долара аз трябва да прибавя към 25 лв. за книжка, 40 лв. за медицинско, 200 - 300 лева за гражданска на година и още 7 % от стойноста на колата на година ако искаш пълно каско. След това годишен данък на колата, цена на едногодишна винетка за пътя и накрая ще стане някаква космическа цена която ще стане по скъпа от Канада ако колата ти струва 30 000 долара или 40 000 лв. Гарантирам ти.
Ако искаш може да смятаме но ми трябва малко инфо за колата ти. Като цена и мощност.
Не говорихме обаче за това а за факта че в Канада институциите мислят за хората. Да им е лесно, да им е удобно, да си подадът документите след работа или в събота а не да бягат от работа или да си взимат отпуска за да свършат нещо дребно.. Самия факт че са отворени до 20 часа, че се работи в Събота, че може по интернет, че има уреден безплатен паркинг показва точно това.
В БГ е обратното. Майната им на хората и на клиентите. Важното е на чиновниците ( почнали работа с връзки в КАТ ) да им е удобно. Работно време от 9 до 17. Понеделник до Петък. Задължителни почивки. Липса на паркинг. Липса на възможност по интернет. Безмислени разходки 2 пъти до КАТ а може и повече ако смениш адрес или загубиш книжка. Какво показва това според теб. Загриженост за клиента?
Ето за това говорим а ти продължавай да защитаваш институции които правят клиента на маймуна и ти дерат кожата.
В Канада за 10г имаш:
10 пъти регистрация
данъкът е комбиниран с регистрацията.
2 пъти книжка
10 пъти застраховка
10 пъти медицинска карта.
Общо 32 пъти занимания.
По горното написано от теб не е вярно.
Ето вярното за Канада. ( Онтарио )
За 10 години в Канада.
Един път се ходи за книжка за да те снимат на място. Може да идеш на 10 места в града. ( Втори път след 5 години може да се направи по интернет. Молба образец и плащане с кредитна или дебитна карта. Става за 10 мин. ) Снимката важи за 10 години. Книжката ти я пращат по пощата. Това е за шофьора.
За Колата.
Регистрирана от дилъра на мое име с номера. Човек на магазина ходи до КАТ. Аз отивам само в магазина за коли да си я взема. И си тръгвам с нея.
Ако е на старо колата един път за номера и талон. На 10 места в града. Може вечер, може в Събота. Най много 30 мин. Никой не гледа колата за разлика от БГ а само издават документ за собственост и номера.
По интернет може да платиш за 2 години регистрация и ти пращат едни лепенки за номера по пощата. Не ходиш никъде.
Застраховка се прави по тел. и факс. Само веднъж се обаждаш ако колата е същата. Копие от книжката пращаш по факс или интернет. Даваш кредитна карта и след това нищо не правиш докато караш тази кола. Полицата ти я пращат всяка година по пощата. Не ходиш по никакви Фантастико и Била магазини или КАТ. Данък кола или Винетка няма за да се улесни клиента и цялата процедура по притежаване на кола.
Медицинска карта няма да включваме защото няма общо с КАТ.
Това е всичко.
А 32 пъти заниамания ( твоя лъжа ) са локуми за хора в БГ които не са били в Канада за да имаш извинение защо си се върнал.
Не каза върна ли студентския заем от Канада или го остави на Линко да го плаща?