Сложен казус, моля помогнете!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Dian Chakarov
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Авг 14, 2012 3:36 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Сложен казус, моля помогнете!

Мнение от Dian Chakarov »

Здравейте на всички, попаднахме в доста странна ситуация и се надявам с ваша помощ да стигнем до верния отговор:)
Значи ние минахме интервюто на 26-ти октомври, условието от интервюиращия беше съпругата ми да изпрати до Монреал в срок от 60 дни сертификат за ниво А2 по френски език. На интервюто тя беше бременна в 8-ми месец.
Записахме във Френския институт дата за TEFAQ, но поради напредналата бременност нямаше възможност да се подготви достатъчно добре и на разбиране защити ниво А2, но на задаване на въпроси я оцениха на А1.
Това означава, че не ни достига една точка.
Три дни след това на бял свят се появиха нови 4 точки :) роди се нашето малко момче, като по този начин с негова помощ и не достатъчното ниво събираме точките.
Само да уточня, че на самото интервю ни спомена за сертификат за А1 и да изчакаме да се роди бебко, но не го повтори понеже дори и на мен ми се стори като много гадна дискриминация.
Както и да е въпросът ми е какво да правим сега, имаме срок до 26-ти декември (от общината ми казаха, че акта за раждане ще е готов утре).
Чудим се с кой да си кореспондираме с Виена или с Монреал (адреса в Монреал не е Е-мейл, имаме само улица,етаж и номер)
Какво може да ни посъветвате да направим, дали да изпратим документите + чек за такса за нов кандидат и акт за раждане направо за Монреал.
Кофти е че, нямаме право на 2-ри опит понеже имаме срок до 26-ти!
Молим ви за помощ със съвет как да постъпим!
DSC Виена - 05.2011
Accuse de reception - 07.2011
писмо за вписване в листа на чакащи интервю - 21.06.2012
покана за интервю - 09.08.2012
интервю - 26.10.2012, 10:30ч
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Сложен казус, моля помогнете!

Мнение от Jidja »

Здравейте,
бюро във Виена не съществува вече, така че със сигурност трябва да си кореспондирате с Монреал :)
По мое мнение, след като на самото интервю дават точки за стаж до момента на интервюто, т.е. прибавят точки, ако минаваш даден праг след подаването на документите, дават точки и за нови придобити дипломи ( аз на самото интервю се бях дипломирала преди месец, все още нямах диплома, но носех уверение, че съм завършила и академична справка и получих точки за това :) ) та мисля, че ще при положение, че имате и краен срок може да изпратите запитване, но да не чакате последния момент, защото отговорът може и да се забави, ами направо да си издадете един чек за бебчето, да изберете една сигурна куриерска фирма и да изпратите чека + задължително оригиналите на ТСФК иии да си чакате коледния подарък :)
Но ако пишете мейл трябва да си го формулирате добре, защото имате краен срок реално, който трябва да искате да се удължи, за да изпратите нов сертификат и май е по-добре да изпратите това, което имате дотук, поне в срока, така или иначе, когато се появи нов член в семейството или придобиете диплома и т.н. трябва да ги уведомите задължително, за което също има срок, мисля че беше от 45 дни. Така че нищо не губите, ако изпратите това, което имате дотук.

Честито бебче и успех :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Сложен казус, моля помогнете!

Мнение от pumpy »

Аз не разбирам кое му е сложното на казуса ?
Имате срок до 12/26 да изпратите документ, който нямате и няма да имате до тази дата.
От друга страна имате документ, който ви дава 4 точки към днешна дата.
Единствената ви възможност е да пратите и двете до Монреал и да се надявате да не ви отрежат заради френския само.
Успех
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Сложен казус, моля помогнете!

Мнение от Tish »

Искам само да попитам, този срок за представяне на тестове вие получихте във вид на офицално писмо или остана само "на думи" с имиграционния офицер по време на интервю. Питам защото, на моите познати също беше даден такъв срок, но интервюиращия им каза да чакат офицално писмо от Монреал, който те още не са получили.
Dian Chakarov
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Авг 14, 2012 3:36 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Сложен казус, моля помогнете!

Мнение от Dian Chakarov »

Имаме официално писмо от офицера, нарочно го изчакахме след края на интервюто да ни го подготви, за да не стане някаква засечка:) Ами явно ще изпратим всичко към Монреал. Сертификата за език още не е готов, но ми издадоха атестация с резултатите, която би трябвало да свърши работа!
А според вас какво да напиша на чека като основание за превода!?!?
DSC Виена - 05.2011
Accuse de reception - 07.2011
писмо за вписване в листа на чакащи интервю - 21.06.2012
покана за интервю - 09.08.2012
интервю - 26.10.2012, 10:30ч
Dian Chakarov
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Авг 14, 2012 3:36 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Сложен казус, моля помогнете!

Мнение от Dian Chakarov »

Хоп поправка, току що ни се обадиха от Френския институт, че сертификата е готов.
Значи остава само да реша какво да напишем на самия чек :)
DSC Виена - 05.2011
Accuse de reception - 07.2011
писмо за вписване в листа на чакащи интервю - 21.06.2012
покана за интервю - 09.08.2012
интервю - 26.10.2012, 10:30ч
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: Сложен казус, моля помогнете!

Мнение от dimana »

Честито бебче!
Това ли е адресът ви за комуникация :
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... nnees.html"

Има и електронен формуляр :

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html"

Бих ви препоръчала да опишете актуалната ситуация, може би с помощ на владeeщ добре езика.
Много администрации тук фактически приключват годината или остават на минимален режим на 21 дек.
Всичко е пред вас!
Dian Chakarov
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Авг 14, 2012 3:36 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Сложен казус, моля помогнете!

Мнение от Dian Chakarov »

dimana написа:Честито бебче!
Това ли е адресът ви за комуникация :
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... nnees.html"

Има и електронен формуляр :

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html"

Бих ви препоръчала да опишете актуалната ситуация, може би с помощ на владeeщ добре езика.
Много администрации тук фактически приключват годината или остават на минимален режим на 21 дек.
Всичко е пред вас!

Да, това е адреса който имаме на писмото от интервюто.
На него ще пишем и благодарим за електронния вариант да ги попитаме и обясним разни нещица :)
Поздрави!
DSC Виена - 05.2011
Accuse de reception - 07.2011
писмо за вписване в листа на чакащи интервю - 21.06.2012
покана за интервю - 09.08.2012
интервю - 26.10.2012, 10:30ч
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Сложен казус, моля помогнете!

Мнение от martatabs »

Dian Chakarov написа:Хоп поправка, току що ни се обадиха от Френския институт, че сертификата е готов.
Значи остава само да реша какво да напишем на самия чек :)
Първо, честита рожба!
В чека се пише същото, което сте писали в първият и плащате 160 $. Попълвате Modification à la Demande de certificat de sélection и прибавяте необходимите документи, прибавяте и резултатите от изпита по френски. Попълвате нов формуляр CONTRAT RELATIF À LA CAPACITÉ D’AUTONOMIE FINANCIÈRE и пращате в Монреал.
4.4.1.3 Ajout d’un nouvel enfant à charge
Lorsqu’un requérant demande à ajouter un nouvel enfant à charge alors que sa
demande est en cours d’évaluation, le fonctionnaire à l’immigration doit :
- s’assurer que les documents demandés (acte de naissance, photo et Contrat
relatif à la capacité d’autonomie financière) et les frais exigibles pour le
nouvel enfant, sont joints à la demande;
- effectuer le changement demandé dans le dossier administratif du requérant;
- procéder à la mise à jour du pointage à la grille de sélection (facteur Enfants).
п.п Копие на страницата от международният паспорт на бебето.
mmp
Мнения: 84
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 1:59 pm

Re: Сложен казус, моля помогнете!

Мнение от mmp »

След раждането на нашето бебе, изпратихме само заверен и преведен акт за раждане и чек, защото все още нямаше паспорт. Лиза Шрайбер ни потвърди преди това, че не е задължителен международния паспорт, защото бебето беше на една седмица към момента на запитването.
11.2009 - Виена
05.2010 - интервю-Неуспешно
10.2010 - Виена-ІІ път
03.2012 - интервю-УСПЕШНО!!!
04.2012 - док. Сидни, Нова Скотия
05.2012 - баркодове
07.2012 - мед.формуляри (получени 06.08 )
09.2012 - ОК на мед.
10.2012 - покана за визи
11.2012 - визи
Аватар
milagro
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Яну 04, 2011 2:09 pm

Re: Сложен казус, моля помогнете!

Мнение от milagro »

Здравейте!!! Не знаех дали тук да си постна коментара ... но съм силно възмутена от факта, че са ми загубили документите. Всичките ми изисквани документи заминаха в оригинален превод и сега всичко наново ... Според вас какво да правя. Изискват всичко от първия до последния документ- все едно наново ще кандидатствам ;( Ох, ще мисля утре, че сега съм в траур... ;( ;(
Продължителност на процедурата: 06.12.2011- 07.05.2014 год.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Сложен казус, моля помогнете!

Мнение от martatabs »

Не е свършил света....спокойно. ;)
Няма какво да умувате, свързва те се с преводаческата фирма, или отидете на място. По принцип всяка фирма трябва да пази преводите. Преди това направете нот. заверки на документите и отидете с тях, става по бързо. Ако е сериозна фирма не би трябвало да ви вземе повече от 3...4 лева за документ
Публикувай отговор