Waiting time, Federal procedure

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
alica
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Яну 13, 2006 10:49 pm
Местоположение: Toronto

Waiting time, Federal procedure

Мнение от alica »

Zdraveite :),
interesuva me ima li nqkoi podaval skoro dokumenti po federal procedure ot U.S.A. za Canada. Kolko chakahte ot momenta , v koito vi informiraha , che application-a vi e priet za razglejdane do izvestieto , che ste odobren po programata? Blagodarq predvaritelno!
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Мнение от drifter »

Ne tochn ot USA, no prez Buffalo. Ot podawaneto June 2003 do pyrwite meditsinski (ako priemem che towa e odobrenieto) 9-10 mesetsa. Ot pyrwite meditsinski do sega oste 22 mesetsa. Wse oste si chakame pismoto za wizi.

Eto towa sa poslednite danni za Buffalo:

30% of cases finalized in: 19 (months)
50% of cases finalized in: 27 (months)
70% of cases finalized in: 36 (months)
80% of cases finalized in: 43 (months)

http://www.cic.gc.ca/english/department ... d-fed.html
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
moni
Мнения: 137
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 5:21 am

Мнение от moni »

drifter написа:Ne tochn ot USA, no prez Buffalo. Ot podawaneto June 2003 do pyrwite meditsinski (ako priemem che towa e odobrenieto) 9-10 mesetsa. Ot pyrwite meditsinski do sega oste 22 mesetsa. Wse oste si chakame pismoto za wizi.

Eto towa sa poslednite danni za Buffalo:

30% of cases finalized in: 19 (months)
50% of cases finalized in: 27 (months)
70% of cases finalized in: 36 (months)
80% of cases finalized in: 43 (months)

http://www.cic.gc.ca/english/department ... d-fed.html
Kato polu4ihte medicals ne vi li pratiha pismo, v koeto da kajat dali shte vi vikat na intervu ili dali sa vi dali interview waiver?

Az poneje zapo4nah moai application v Buffalo i sled okolo godina ot podavaneto polu4ih pismo, s koeto mi kazaha, 4e shte me vikat na intervu i 4e shte mi transferirat file v Detroit, plus v tova pismo imashe prikrepeni i medical forms. Za Buffalo sam zabeliazal, 4e mnogo rano in the process prashtat medicals, za razlika ot Bukuresht, i mnogo 4esto se slu4va horata da triabva da gi praviat po 2 daje 3 pari, ako mnogo se proto4i protzedurata.

No mi e interesno kakvo drugo sa ti napisali v tova pismo, v koeto sa ti izpratili meditzinskite.

Problemat s Buffalo e, 4e sega tam shte zapo4nat da obrabotvat mnogoto cases na hora, koito spe4eliha tozi class action predi niakolko mesetza i koito sa top priority za tazi i sledvashtata godina i kato rezultat shte se polu4at zna4itelni zabaviania.

Za tezi koito se iskat da znaiat pove4e za tozi class lawsuit, mogat da otidat na www.britishexpats.com, tam dosta se pisa po tozi vapros ot edin immigratin consultant Andrew Miller, tai kato London, kakto i Buffalo shte e edin ot zasegnatite visa offices v resultat na razmraziavaneto na tezi cases.
niu
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 3:55 pm
Местоположение: USA

Мнение от niu »

moja case e njakude ot predi godina; ne si spomnjam koga tochno ni doide case nomera, no njakude mart.
ot togava iskaha IELTS na muja mi e. nie sme im izprashtali moita diploma, zashtoto az mejduvremenno zavurshih i mai tova e cjalata korespondencia.

dnes poluchihme pismo, che nashia case se prehvurlja v detroit, michigan. az si njamah i ponjatie zashto, no moje puk da e zatova, za koeto moni e posochil. v pismoto se pishe da chakame offisa v detroit da reshi dali shte ni vikat na interview ili shte ni prashtat medicinski napravo.
niu
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 3:55 pm
Местоположение: USA

Мнение от niu »

moni написа: Az poneje zapo4nah moai application v Buffalo i sled okolo godina ot podavaneto polu4ih pismo, s koeto mi kazaha, 4e shte me vikat na intervu i 4e shte mi transferirat file v Detroit, plus v tova pismo imashe prikrepeni i medical forms.
v moito pismo njamashe medicals. beshe samo edin list, na koito se objasnjavashe, che prashtat documentite v detroit i da ne prashtame nishto poveche v buffalo, a v detroit.
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Мнение от drifter »

moni написа: Kato polu4ihte medicals ne vi li pratiha pismo, v koeto da kajat dali shte vi vikat na intervu ili dali sa vi dali interview waiver?
Да точно това беше писмото с interview waiver-а. Искаха пак банкова референция, свидетелства за съдимост, ... такива неща. После ни правиха background и security check. Първите медицински изтекоха, сега сме на фаза 4-ти месец след вторите медицински.
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
moni
Мнения: 137
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 5:21 am

Мнение от moni »

drifter написа:
moni написа: Kato polu4ihte medicals ne vi li pratiha pismo, v koeto da kajat dali shte vi vikat na intervu ili dali sa vi dali interview waiver?
Да точно това беше писмото с interview waiver-а. Искаха пак банкова референция, свидетелства за съдимост, ... такива неща. После ни правиха background и security check. Първите медицински изтекоха, сега сме на фаза 4-ти месец след вторите медицински.

Mersi za otgovora. Mnogo vreme vi otnema protzedurata pri polojenie, 4e imate interview waiver. Az si misleh, 4e v US, ako imash interview waiver stava za okolo godina, to dori s intervu po-rano stavashe za 2-2.5 godini.

Dano skoro da imate novini.

Uspeh
Заключено