Помощ за България

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

AZ lichno bih gi dostavil s oshte 2 ili 3 ot bg imigrantite v Canada
i vse pak ideiata ne e losha da se pomaga na decata
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

На приказки е много лесно!
Що не вземе да помогне някой на моето дете?
Док.........
TROUBLEMAKER
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

Doc dobre doshal v BG :)
koga se varna ot Canada ?
A za deteto ti shte pomognem az licno s kakvoto moga !!
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

myha написа:Doc dobre doshal v BG :)
koga se varna ot Canada ?
A za deteto ti shte pomognem az licno s kakvoto moga !!
А какво си мислиш,че можеш?
Можеш ли да ме назначиш на работа където трябва?
Не.
Тогава?
Док.......
П.С.
Благодаря все пак за желанието открито декларирано във форума!
TROUBLEMAKER
Vladislava1000%
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Дек 03, 2005 2:52 pm
Местоположение: New Glasgow, Nova Scotia,Canada

Мнение от Vladislava1000% »

Много ми е приятно че толкова много хора се интересуват от темата и искат да помагат. За съжаление изводите до които достигаме са много тъжни. Всички много правилно са напипали болните проблеми на България: корупция,беззаконие,мисленето на хората и трябва да се промени т.н. Това в България наистина е проблем от доста дълго време и не може да се изкорени току така.На мен поне ми се струва обаче че като дойдем в чужбине ставаме по-добри и загрижени за другите. Така че май най -добре е ако можем да помогнем на побече хора, ако искат да се измъкнат оттам или ако вече са емигрирали да им помогнем да се установят.На нас с мажа ми една българка много ни помогна като дойдохме за първи път най вече със съвети.Но всяка помощ е добре дошла. Що се отнася до сираците и бедните в България аз лично бих дала пари и то не еднократно но ми се ще да знам хе не ги краде някой друг.За United Way аз лично смятам че си вършат работата добре и не са мошеници. Те трябва да искат пари от хората, от бизнесите. Откъде другаде може да искат пари. Всеки дава колкото и каквото може. Аз например не им давам пари, но отделям по малко време да помагам с каквото мога. А това е добре и за резюмето ми. Хубаво ще е и в България благотворителността да е нещо с което се гордеем че правим, а не краденето. За сега това са моите изводи. Ако имате някакви предложения пишете.
Only in our dreams are we free. The rest of the time we need wages.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

The world, which seems to lie before us like a land of dreams, so various, so beautiful, so new, hath really neither joy, nor love, nor light, nor certitude, nor peace, nor help for pain. :(
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

Vladislava1000% написа:...На мен поне ми се струва обаче че като дойдем в чужбине ставаме по-добри и загрижени за другите...
:roll: Извини ме, че не мисля като теб...
Отиването в чужбина не прави човека по-добър. Ако той успее да уреди живота си и дори да понатрупа излишъци... е ! тогава му остава изтънченото удоволствие да страда за нещастието на другите.
И дали наистина ще помага с чисто сърце, а не с чувство за вина?!?
И дали ще даде повече отколкото са му "излишъците"?!?
Това са тежки въпроси...
А ако трябва да бъдем честни... Колко хора умират все още от глад по света...и то не в България ?!?

Трябва да се помага, но нека не се заблуждаваме, че с даването на определено количество пари ще решим проблемите и ще си измием съвестта, че живеем малко по-добре от останалите.
Това е порочен кръг според мен. Продължавам да стоя на позиция, че за държави като България начините за помагане трябва да бъдат преосмислени!
Може би за държави като Уганда, Етиопия/не съм много в час :oops: /... където наистина умират хора от глад... това все още е най-правилния начин - пари + хуманитарни организации...
Но България е държава,в която хората имат нужда не просто от физическото си, а и от социалното оцеляване...
Изображение
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Хайде моля ви се, няма по-големи благотворители от българите в чужбина. 1 милиард годишно влизат в Бг от пари пратени на близки или дребни инвестиции. Charity starts at home дето се вика, когато близките ти са добре и нуждите им са посрещнати, ако ти останат "натрупани излишъци" :shock: може да се дава на благотворителност. Къде и за какво, това са лични въпроси и организирани мероприятия на мен лично не са ми нужни.
Циганите - на Сатурн !
nobleman

Мнение от nobleman »

Doktora написа: А какво си мислиш,че можеш?
Можеш ли да ме назначиш на работа където трябва?
Не.
Док, той не може, а ма аз мога да ударя едно рамо :? . К'во ще кажеш за МВР-болница :idea: ... поне там шефа ми е многооооо близък :wink: .
Заключено