Vapros za trudovia staz???

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Jack11
Мнения: 62
Регистриран на: Вто Сеп 07, 2004 5:12 am

Vapros za trudovia staz???

Мнение от Jack11 »

Zdraveite priqteli.Nai posle si imame pak forum .Ste bada mnogo blagodaren ako spodelite s men kolko staz trqbva da imam za da kandidatstvam za Quebec.Moze li samo az da imam staz a ne i saprugata mi koqto toku -sto zavarsi.Imame li sansove v takav slu4ai.Znam anglijski i frenski perfektno,i po profesia sam s4etowoditel
Аватар
janyz
Мнения: 719
Регистриран на: Пет Фев 27, 2004 11:32 am
Местоположение: Montreal

Hi !!

Мнение от janyz »

Trjabva vi minimum 6 meseca trudov staz!Uspeh !!
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Мисля, че максималния брой точки се дава за над 2.5 години трудов стаж по професията. И пак да напомня - по професията, с която кандидатствате!
Успех!
:beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

abe ya po-dobre si stoi v bg :D maitap de! ami da , neka oshte edin izlagan da ima :D :D :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Dionaea
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Юли 24, 2004 2:18 am
Местоположение: Québec
Обратна връзка:

Мнение от Dionaea »

Da popitam i az neshto, zashtoto tozi staj mnogo me obyrkva. Iiziskvaniqt trudov staj, koito deklarirame, tova staja po specialnostta ot obrazovanieto li e ili staja po profesiqta, koqto o4akvame da rabotim v Canada?
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

трудов стаж

Мнение от milla »

Изисква се да декларираш и докажеш с документи целият стаж, който имаш до момента на пращане на документите /чрез трудовата книжка и/или друг документ/.
Минимумът трудов стаж мисля, че беше 6 месеца.
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Dionaea написа:Da popitam i az neshto, zashtoto tozi staj mnogo me obyrkva. Iiziskvaniqt trudov staj, koito deklarirame, tova staja po specialnostta ot obrazovanieto li e ili staja po profesiqta, koqto o4akvame da rabotim v Canada?
Всеки кандидатства за Квебек, Канада с определена професия. Трудовия стаж е по професията за Канада.
Т.е., ако искаш да работиш в Канада като инженер-химик и имаш 2 години стаж като такъв и 3 години си карал такси, то значи имаш само 2, а не 5 години трудов стаж.
:beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Jack11
Мнения: 62
Регистриран на: Вто Сеп 07, 2004 5:12 am

Мнение от Jack11 »

Blagodarq Wi mnogo za otgovorite.Pri men problema e e po-skoro ce saprugata mi nqma tolkova staz,e ima no v trudovata knizka sa q pisali kato prodavach za da plastat po-malko osigurovki.Az imam okolo 8 meseca staz i ne znam dali da si podavam dokumentite,prosto ne znam dali nqma da se zaqdat za neinia staz.
TNT
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Юни 07, 2004 4:41 am

Мнение от TNT »

Иване, недей така.

Трудовия стаж си е трудов стаж като цяло, това което можеш да докажеш с трудова книжка /отскоро не признават други бележчици/ и точно това се попълва във формулярите.
А тр. стаж по специалността е важно 6 м. поне,
а макс точки са над 5 год общ стаж като цяло не само по спец-та.

Успех на всички
Dionaea
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Юли 24, 2004 2:18 am
Местоположение: Québec
Обратна връзка:

Как стои въпроса с регулираните професии от Оредери?

Мнение от Dionaea »

Проблем ли ще е, ако професията по образование и съответно целият трудов стаж са по професия, регулирана от Ордер?
Допустимо ли е да посоча такава професия във формулярите за селекция и ще зачетат ли стажа?
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Dionaea,
Не е никакъв проблем, ако образованието ти и съответно трудовия ти стаж са по професия - регулирана от Ордер. То почти всички от т.нар. "търсени" професии са регулирани от съответен Ордер.
За да практикуваш такава професия ще е необходимо дадения Ордер да те приеме за негов член и ти издаде съответното разрешително. Това е единствения проблем.
За да са сигурни, че кандидат-имигранта е разбрал това задължително условие, го карат да подпише (минимум два пъти) декларация, че всичко това му е известно. Това е всичко.
Посочвай реалния си трудов стаж без притеснения.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
TNT
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Юни 07, 2004 4:41 am

Мнение от TNT »

Никакъв проблем.
Само трябва да знаеш, че за да носиш титла еди какъв си специалист и съответните отговорности и възможности за работа - трябва там да станеш член на съответния ордер.
За кандидатурата това не влияе.
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Мнение от Дякон Игнатий »

Zraveite vsichki.Otnosno trudovia stag IvHaydu dade primer s ingener himik,a saprugata mi e s tochno takava profesia s 14 mes. stag,ta pitaneto mi e dali ima realen shans da nameri rabota kato takava(ako vsichko varvi uspeshno i se doberem do Quebec dai boge....) :beer: :beer: :beer:
Заключено