QBE-застраховката в действие!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
mika
Мнения: 40
Регистриран на: Нед Окт 26, 2003 4:03 pm

QBE-застраховката в действие!

Мнение от mika »

Мисля си, че ще е полезна за доста хора следната информация:

адрес на "QBE" в София: Ул." Искър" 8;
тел.:930-1919;
факс: 930-1920

Медицинската застраховка, която си направихме ние беше за:
период - 3 месеца;
цена - 70 EUR за вазрастен, 35 EUR за първото дете и безплатно за второто дете, (децата ни са на 4 и 6 години, но мисля, че възрастта нямаше значение, просто се възползвахме от предлагания "семеен пакет");
покрит риск - 40 000 EUR.
Отделно платихме по 5 EUR на човек за "спешна стоматологична помощ", включваща случаи на пулпит, абсцес и екстракция на зъб. Тя покрива риск до 300 EUR.

Тук в Монреал ни се наложи да ползваме тази застраховка и за това реших да пиша. Естествено, пожелавам да не се налага да се ползва, но е по-добре човек все пак да е подготвен.
И така проблемът при нас беше "абсцес", т.е. силно възпаление на венеца в зоната на мъдреца, вследствие на което се блокира и дъвкателния мускул.
За да не плащаме "от джоба" и впоследствие да влизаме в процедура по връщане на парите от застрахователната компания, ние направихме следното:
1) Обадихме се на най-близкия клон на QBE, който всъщност е в Маями. Телефона го има на гърба на застрахователната полица, но аз ви го давам: 1 305 372 0071 или 1 305 358 9100 и още един 1 800 358 9105. Ние май използвахме основно последния тел. номер. Факса е: 1 305 371 6108.
2) изпратихме по факса - застрахователната полица, описание на случая (при нас - абсцес), адрес и тел. на който да ни намерят. Ние направихме това от PHARMAPRIX - там има гише на CANADIAN POST.
3) След около 1/2 час (поне при нас беше така, но ние подчертахме няколко пъти, че случая е спешен) ни се обадиха по телефона и ни казаха при кой точно зъболекар да отидем, като вече ни бяха определили МЯСТОТО И ЧАСА на срещата.
4) Застрахователната полица покри следните неща:
- първоначален преглед,
- назначаване на лечение с антибиотик,
- панорамна снимка (при 2-рото посещение),
- вадене на мъдрец с упойка.
5) Имаме някакви шансове дори да ни изпратят чек за сумата, която сме дали за антибиотика (40 $). За целта отново си изпратихме по факса застрахователната полица + рецептата + адреса и тел. си номер.
6) Като изключим антибиотика, друго не сме плащали. Паричните взаимоотношения се уреждат изцяло между стоматологичния кабинет и застрахователната компания.
7) Предполагам, че процедурата е същата при всички други случаи (не само спешна стоматологична помощ), които се покриват от застраховката .

Е, това е. Още веднъж пожелавам да не ви се налага да се възползвате от информацията, която ви давам. БЪДЕТЕ ЗДРАВИ !!!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

МНОГО ДОБРЕ, ПРИЯТНО СЪМ ИЗНЕНАДАН, ЧЕ ЗАСТРАХОВКИТЕ ДЕЙСТВАТ. МОЖЕ БИ Е ДОБРЕ ТЕМАТА ДА СЕ КАЧИ ГОРЕ ЗА ДА Я ПРОЧЕТАТ ПОВЕЧЕ ХОРА.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
agentka007
Мнения: 138
Регистриран на: Съб Апр 03, 2004 8:09 pm
Местоположение: Ca

Мнение от agentka007 »

Супер информация!

Да вдигна темата.
Помните ли как ми викат колегите? ;)
kroassan
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Авг 21, 2003 12:07 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от kroassan »

Naistina informaciata e vajna za novopristigastite!

Vdigam temata .

Badete zdravi i usmihnati
Cheers !
Заключено