БПЦ в Монреал - интересна публикация

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

БПЦ в Монреал - интересна публикация

Мнение от Pointzero »

Ето на какво попаднах....
http://www.bulmont.com/%E2%80%8Bобръщен ... а-общност/
Статията е кратка, но в резюме е следното: погазени са били основни членове на устава. И най-много ме впечатли твърдението на автора за "подготвен списък с настоятели и избран без дискусии за следващото настоятелство"! wtf :devil:
Доколко е вярно - не знам. Интересна би била дискусия от хора, които са присъствали на отчетно - изборното събрание тази 2014 г.
Ако в гореизложеното има поне 50% истина (няма да се учудя ако е на 100% вярно), то делата църковни отидоха в батака... или пак: "хубава работа, ама българска".
П.С. линка по някаква причина не се превръща в hyperlink въпреки таговете "url", така, че ще трябва да си копи-пействате линка. ;)
(вероятно защото линкът съдържа кирилица...)
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: БПЦ в Монреал - интересна публикация

Мнение от mama mia »

Писано е от анонимен автор, което за мен значи липса на достойнство. Малко в повече му е дошла фантазията, но за злобни души това е нормално. Това от мен.
Съединението прави силата!
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: БПЦ в Монреал - интересна публикация

Мнение от ivandaman »

Pointzero .. Ето Линка :)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: БПЦ в Монреал - интересна публикация

Мнение от krimon »

аман от простотии :devil:

събрали се 200 българи в тази църква и пак имат какво да делят в имиграция :n:

как беше поговорката:
1 българин - войвода
2-ма българи - чета
3-ма българи - чета с предател
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: БПЦ в Монреал - интересна публикация

Мнение от agent Ozo »

Абе няма ли някой по-запознат да каже каква е далаверата в това да си начело на църковното настоятелство и да имаш думата в управлението на имота. Толкова много пари ли текат от наеми, обреди и продажби на свещи, та всеки се бута да намаже?
Или пък точно обратното - толкова е малка далаверата, че само 2-3-ма могат да намажат и затова е войната?
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: БПЦ в Монреал - интересна публикация

Мнение от myhata II »

Бай Линко, помниш ли какво ти бях казал ? :!:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: БПЦ в Монреал - интересна публикация

Мнение от krimon »

Няма никаква далавера, точно обратното. Обаче институцията църква обикновено привлича най-слабите, най-непригодните за живот в имиграция, най-чувствителните и най-депресираните. Ако не се чувстват "ухажвани", "зачитани" и "значими", опитват да станат такива чрез дрязги и компромати. :(
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: БПЦ в Монреал - интересна публикация

Мнение от grozdan »

На мене ми мирише на далавера и пране на пари. Вероятно стабилна сума. Иначе не си струва атаките.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: БПЦ в Монреал - интересна публикация

Мнение от mama mia »

Какво сте се наредили всички сеирджии? На един му любопитно, на друг му мирише... Защо не ви идва на ум, че някой прави нещо добро, а все за прецакване мислите? Или просто знаете как бихте постъпили вие и от там идват и изводите?
Ако наистина ви интересува, платете си 120$ на година и лично присъствайте на събранията.
Съединението прави силата!
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: БПЦ в Монреал - интересна публикация

Мнение от agent Ozo »

mama mia написа:Какво сте се наредили всички сеирджии? На един му любопитно, на друг му мирише... Защо не ви идва на ум, че някой прави нещо добро, а все за прецакване мислите? Или просто знаете как бихте постъпили вие и от там идват и изводите?
Ако наистина ви интересува, платете си 120$ на година и лично присъствайте на събранията.
А защо вие - правещите добро и даващите по $120 на година, не си решавате проблемите на събранията (събиранията, службите, партитата и т.н.) ами непрекъснато ни навирате под носа кирливите си ризи?
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: БПЦ в Монреал - интересна публикация

Мнение от Pointzero »

ivandaman написа:Pointzero .. Ето Линка :)
ама през tinyurl.....
хитро.
мерси.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: БПЦ в Монреал - интересна публикация

Мнение от ivandaman »

Свикнал съм да търся solutions to problems.. просто навик ;)

ЕДИТ:

Всъщност става и без tinyURL ВИЖ ТУК ама ти повярвах и потърсих бързо разрешение без да пробвам конвенционалните варианти..

Извинявам се за офтопика..

По темата.. Такива изцепки са нещо очаквано. Не мисля че е някаква изненада
Последно промяна от ivandaman на Съб Мар 29, 2014 9:27 pm, променено общо 1 път.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: БПЦ в Монреал - интересна публикация

Мнение от Pointzero »

mama mia написа:Какво сте се наредили всички сеирджии? На един му любопитно, на друг му мирише... Защо не ви идва на ум, че някой прави нещо добро, а все за прецакване мислите? Или просто знаете как бихте постъпили вие и от там идват и изводите?
Ако наистина ви интересува, платете си 120$ на година и лично присъствайте на събранията.
Абе то добре, ама въпросният автор твърди, че е член и е присъствал с други такива и се вижда, че е безкрайно възмутен.
Та ако има някой, който е присъствал на въпросното събрание, нека сподели - потвърди или опровергае информацията.
Аз лично не съм присъствал т.к. не съм си платил 120-те долара (които години наред преди това плащах, но след изцепките преди 3-4 год - съм аут).
Само че продължавам да получавам имейли и ми направи лошо впечатление, когато прочетох в поканата за събранието, че на въпросното "няма да се допускат да присъстват не-членове". Не да гласуват - няма да се допускат да ПРИСЪСТВАТ!!! Дотук с прозрачността! ....
И сега - на, тази статия....
Как беше лафа: Лошо, Седларов... Лошо... :(
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: БПЦ в Монреал - интересна публикация

Мнение от Pointzero »

agent Ozo написа:Абе няма ли някой по-запознат да каже каква е далаверата в това да си начело на църковното настоятелство и да имаш думата в управлението на имота. Толкова много пари ли текат от наеми, обреди и продажби на свещи, та всеки се бута да намаже?
Или пък точно обратното - толкова е малка далаверата, че само 2-3-ма могат да намажат и затова е войната?
Всъщност, има все още някаква прозрачност - има го финансовия отчет за годината (2013) в публичното пространство.

http://www.stivanrilski.org/"
меню "Финанси" (горе) и след това в ляво - "Годишни отчети"
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: БПЦ в Монреал - интересна публикация

Мнение от agent Ozo »

Ами като гледам числата в отчета, има за какво да се ритат атовете. В частта "разходи", само при един бегъл прочит, се виждат едни около $50 К за храни, напитки, ремонти и поправки, почистване и "целеви разходи", които могат да отидат в определен(и) джоб(ове). Съвсем честно и законно при това.
Те може и да са жълти стотинки за някой като Мухата, но за повечето хора са си сериозни пари.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор