доказаност на Conjoints de fait

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
IvelinJ
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 1:23 pm

доказаност на Conjoints de fait

Мнение от IvelinJ »

Здравейте, имам един въпрос на който не мога да намеря отговор за сега. Ще съм благодарен ако някой помогне. Искам да започна процедурата за Квебек, като кандидатствам заедно с приятелката ми. С нея сме над 5 години заедно, но доказването на съвместно съжителство ми е проблем. Нямаме дете, нямаме и обща адресна регистрация. Естествено мога сега да направя обща регистрация, но няма да е от 1г. преди датата на подаване на документите. Остава ми да разчитам на клетвени декларации от родители и на общи снимки. Чудя се възможно ли е от посолството да ми отговорят, че нямам достатъчно доказателства за Conjoints de fait и ако стане така, какво следва? Дали ще ни разделят като отделни кандидати или направо ще ни отхвърлят кандидатурата?
Знам, че решение е сключване на брак, но в този вариант започват едни усложнения с половинката - иска да е "сватба като хората", да го направим както трябва и други подобни. За целта обаче ще трябват доста пари, а самата процедура и без това натоварва финансово.
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: доказаност на Conjoints de fait

Мнение от Jidja »

Здравейте!
В случай, че адресната регистрация е по-малко от година, при положение, че те изискват година единствено те могат да дадат конкретен отговор.
Имам приятели, които подадоха, те също като вас нямаха обща адресна рег. , съответно и на личните карти им бяха различни адресите, бяха при нотариус с хазяйката им , а освен с нея и с техни съседи и си бяха направили декларация. Бяха пратили много общи снимки, общи сметки.
Но от Виена им върнаха снимките и им казаха, че не е достатъчно и че трябва или да се оженят или да подадат като отделни кандидати. Явно за тях най-достоверни са адресните регистрации и то поне от година и не смао текущия, но и постоянния адрес. Обща банкова сметка нз доколко е силно за тях. Аз и приятелят ми бяхме в тази ситуация, но ние от дълго обмисляхме нещата по процедурата и събирахме точките и при подаване на документите имахме вече 2 г. общи адресни регистрации, аз си смених и личната карта съответно. За всеки случай си направихме и пълномощно при нотариус, като то е с пълни права. Мога да закривам, откривам, тегля суми и каквото си пожелая с всички негови сметки в България понеже от банката, в кояято имахме сметка казаха, че сметката не можело да е на двама титуляра. Но вероятно зависи и от банката. Ако имате поне общи сметки на един адрес ще е може бивид доказателство.

За жалост аз знам, че най-официалното е адресна регистарция в общината.
Последно промяна от Jidja на Чет Авг 18, 2011 7:49 am, променено общо 1 път.
IvelinJ
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 1:23 pm

Re: доказаност на Conjoints de fait

Мнение от IvelinJ »

Jidja, благодаря за отговора. Успокоява ме, че не са ги отхвърлили, а са им предложили варианти. Това е добре. :-)
Аватар
fandjo
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 12:59 pm
Местоположение: вече в Монреал
Обратна връзка:

Re: доказаност на Conjoints de fait

Мнение от fandjo »

IvelinJ написа:Jidja, благодаря за отговора. Успокоява ме, че не са ги отхвърлили, а са им предложили варианти. Това е добре. :-)
виж и това http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... =1&t=42107" ;)
успех!
“I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots.” Albert Einstein
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: доказаност на Conjoints de fait

Мнение от cantare »

Ако не желаете да сключите брак, най-добре си направете адресна регистрация на общ адрес и изчакайте една година. Всичко останало е допълнителна загуба на време.
Ние така направихме (и бебче се появи междувременно), все още си чакаме акюзето и не мога да потвърдя за сега, че всичко е наред.
Vouloir, c'est pouvoir!
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: доказаност на Conjoints de fait

Мнение от emili_vn »

Толкова ли е страшно да сключи човек брак, че трябва да губи 1 година време при така или иначе мудната напоследък процедура?
Много двойки около мен сключиха брак във връзка с процедурата (посред седмицата, без пиршества и дандании срещу 18 лева) и като гледам нищо не се е променило в начина им на живот.

Кантаре, да ви е живо и здраво бебчето и много, много да ви радва. :)
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: доказаност на Conjoints de fait

Мнение от electrified »

Да ти кажа и аз по отношение на сватбата си мислех че ако ще се прави нещо, то трябва да е като хората. Но за сватба като хората трябват много пари, които няма от къде да взема. Трябва да тегля заем, а това е неприемливо. Ние ще направим следното нещо(казвам ти го като идея) - подписваме в края на октомври и след това скромна вечеря с най-най-близките. Евентуално след това размазване в Алиби, че от как се роди малкия нощен живот (освен нощно хранене) не съм помирисвал. Подаваме документите, заминаваме(живот и здраве), установяваме се там, работа,работа, работа, второ дете, работа,работа. И след 2-3 години, като успеем да скатаеме някой лев идваме в Бг и правим сватбения банкет със всички учинайки, стринки и т.н. роднини, които съм виждал един-два пъти в живота.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: доказаност на Conjoints de fait

Мнение от emili_vn »

:y: много добре :)
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: доказаност на Conjoints de fait

Мнение от Jidja »

IvelinJ отговарям ти не на личното съобщение, а тук , за да може и други хора, които се колебаят да не се набутват излишно.
Сега говорих с тези мои приятели по-подробно да ми кажат как е минало при тях, за да ти дам 100% верна информация.

Значи те са изпратили снимки, декларация от съседи, че живеят на един адрес с нотариалните му заверки и всичко, отделно карта на момичето, че може да разполага със средствата от сметката на момчето, като и сметката не е била никак празна и там други права като са взели документ от банката и т.н
Значи, аз мислех, че са им изпратили писмо обаче са им върнали всички документи, снимки , всичко, директно!

И са им казали или да се оженят, за да ги считат за двойка или просто да си кандидатстват наново и отделно.

Да ти кажа дори варианта да се регистрира приятелката ти и да подадете след 4 месеца и да подадете и да се надявате да ви отворят документите възможно най-късно не е добър, изключително рисковано е, а и просто ще ви ги отворят, когато и да е и най-вероятно ще ви ги върнат. Нали не може 100% да се каже, но по-вероятното е да ви ги върнат. Ще изгубите доста време и средства и отделно само ще го мислите през цялото време.

Тези приятели подписаха и си подадоха документите пак.

В крайна сметка, ако толкова се притеснява твоята приятелка и нещо не иска да се разчува направете си го тайно и си знайте само вие. Така или иначе си заминавате заедно, ако после искате да си направите сватба като хората ще имате възможността, ако ли не , никой няма да знае, че сте женени така или иначе.
Аз също не исках така да подписвам, и ние не сме подписали имам адресна регистрация от 2 години преди подаването, но ако по някаква вероятност ни накарат -ще подпиша.Толкова трябва да си търпелив и да чакаш и да се подготвиш, че вече когато сме подали, от това по-лесно да отида и да подпиша май няма :Д

Успех :)))
IvelinJ
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 1:23 pm

Re: доказаност на Conjoints de fait

Мнение от IvelinJ »

Jidja, много благодаря за информацията. Помогна ми да си изясня правилната стратегия.
boryanas
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Ное 21, 2009 1:36 pm

Re: доказаност на Conjoints de fait

Мнение от boryanas »

Здравейте и от нас! И ние сме по доказването на това, че живеем заедно :lol: ! Нашите документи са приети, но ни приканват в срок от 1м да им изпратим допълнителни доказателства за нашия общ живот. Имам само един въпрос, ако някой може да ми обясни какво имат предвид с "conclusion d'une enquête sociale". Вече съм толкова притеснена след 7 месеца на търпеливо очакване, че просто не очаквах това да им е проблематичното... :(
Dimazavar
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 4:02 am
Обратна връзка:

Re: доказаност на Conjoints de fait

Мнение от Dimazavar »

Здравейте, моят случай е същият само дето имам дете на 8 месеца. Детето не се ли признава за доказателство? Подготвил съм абсолютно всички документи и не мога да взема решение с БРАК или КОНЖУЕН ДЬО ФЕ ?
Благодарен ще съм на коментари по дилемата!
http://www.dlstore.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор