Някой има ли опит с процедурата за self‑employed persons?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
S_S
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:23 pm

Някой има ли опит с процедурата за self‑employed persons?

Мнение от S_S »

Здравейте,
Не намерих във форума нито ред за процедурата, която позволява емиграция като "self‑employed person". Това което ме интересува най-вече е какви са processing times за тази процедура в посолството, което отговаря за България. Няма официална статистика никъде и искам да разбера от някой с опит колко време му е отнело. Интересувам се от тази процедура защото се колебая между нея и обикновената федерална. Всякаква странична информация за кандидатстването като "self‑employed person" ще ми бъде полезна. Официалната вече я изчетох.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Някой има ли опит с процедурата за self‑employed persons

Мнение от Koko »

S_S написа:Здравейте,
Не намерих във форума нито ред за процедурата, която позволява емиграция като "self‑employed person". Това което ме интересува най-вече е какви са processing times за тази процедура в посолството, което отговаря за България. Няма официална статистика никъде и искам да разбера от някой с опит колко време му е отнело. Интересувам се от тази процедура защото се колебая между нея и обикновената федерална. Всякаква странична информация за кандидатстването като "self‑employed person" ще ми бъде полезна. Официалната вече я изчетох.
Ако не се лъжа, можеш да провериш сроковете за обработка на документите на долният линк

http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... asp#europe"

Сигурен ли си обаче че можеш да покриеш изискванията по процедурата за "self‑employed person" - от това което прочетох в официалният сайт излиза че процедурата е за хора с доста специфична дейност.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
S_S
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:23 pm

Re: Някой има ли опит с процедурата за self‑employed persons

Мнение от S_S »

Да, проверих на този линк преди да пусна темата, но има данни за много малко посолства и нашето не е сред тях. При малкото посолства, за които има цифри времето варира в много големи граници между 81 и 21 месеца. А относно изискванията по процедурата, практикувам професия, която я има в списъка им. Имам и доста стаж по същата професия последните пет години, както и магистърска степен, пак за същата професия. Мога да докажа документално и някакви специални постижения, но в крайна сметка нищо не може да бъде сигурно, разбира се. Всичко зависи от субективната преценка на агента, който ще преглежда документите.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Някой има ли опит с процедурата за self‑employed persons

Мнение от Koko »

S_S написа:Да, проверих на този линк преди да пусна темата, но има данни за много малко посолства и нашето не е сред тях. При малкото посолства, за които има цифри времето варира в много големи граници между 81 и 21 месеца. А относно изискванията по процедурата, практикувам професия, която я има в списъка им. Имам и доста стаж по същата професия последните пет години, както и магистърска степен, пак за същата професия. Мога да докажа документално и някакви специални постижения, но в крайна сметка нищо не може да бъде сигурно, разбира се. Всичко зависи от субективната преценка на агента, който ще преглежда документите.
Предполагам че липсата на данни се дължи на това че няма кандидати по тази процедура.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор