Здравейте

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
azalov
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 8:31 am

Здравейте

Мнение от azalov »

Искам да попитам как става кандидатстването за Канада, като живеем (аз и едно приятелче) от 3 години в Кипър (Агиа Напа). Професията ни е хлебо-производители. Мога да докажа стаж от 2 години на чужда фирма и 6 на моята (фурна), като другото момче е работело 4 години при мене, но без осигуровки понеже беше на 15 години. Имах фурна в България но банката ми взе и къщата и фурната и един апартамент, затова нищо не ме задържа в Бг. Аз съм на 38, а другото момче на 21. Сега работим: аз на шезлонгите на плажа, а той на мотори под наем. Целта ни е да емигрираме в Канада НЕ за 1-2 години, а за постоянно. Имате ли някаква идея как да процедираме от тук след като не сме в България. С уважение Димитър и Теодор. Благодаря ви предварително за отделеното време!
П.С. Каквото и да напишете ще ми е от полза, изобщо не съм на ясно със нещата!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Здравейте

Мнение от ablood »

За да можете да кандидатствате трябва да имате необходимия брой точки. Той се събира от образование, стаж по образованието, търсеност на професията, семейно положение, езикови познания, възраст и роднини (от първо коляно) в Канада.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
azalov
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 8:31 am

Re: Здравейте

Мнение от azalov »

До тук добре, но мога ли от тук да действам или трябва да съм в България (имам временно жителство тук в Кипър)?
П.С. Имам първа братовчедка в Монреал там е от 13 години, но е женена за канадец и нещо не иска да помага на семейство и роднини (ще се въздържа от коментарите).
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Здравейте

Мнение от Linko »

Не е нужно да си в България за да кандидатстваш. Може и от Кипър да го направиш.
В този случай трябва да пратиш документите в Bureau d'immigration du Québec à Damas
Всичко необходимо си го пише в сайта на бюрото. Превключете на английски ако не разбирате достатъчно добре френския.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Публикувай отговор