Как се пътува с малко бебе

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
ukrainka
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Фев 02, 2005 5:02 am
Местоположение: blagoevgrad

Как се пътува с малко бебе

Мнение от ukrainka »

Здравейте , нашето бебе е на 9 месеца, и ни предстои да пътуваме другия месец, смятаме да летим през Амстердам и там престоя е 6 часа, но понеже то яде още пюрета и такива течни храни, каши, сухо мляко, но нали не може да се носят стъклени, метални бурканчета. Мога да й направя сухо мляко, но то е в метална кутия, и незнам дали ще разрешат да го сложим в ръчния багаж? Ако някой наскоро е пътувал с толкова малко бебе, да напиши какво може да се вземе в самолета и каква храна дават,и дали може лятна количка да се вземе, че тя ще се изнерви само на ръце са седи. Защото се притеснявам какво ще яде в самолета , че и в Амстердам престоя не е малък. Предварително благодаря за отговори.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Как се пътува с малко бебе

Мнение от speedy »

Най-добре ще ти отговорят от KLM (предполагам за тях става въпрос), така че звъннете им един телефон.

По принцип за храна за бебета се прави изключение и не те карат да я изхвърлиш, а количката може да си я ползвате до вратата на самолета. Там ви я взимат и ви я дават, когато слизате.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

За количката е така ..до вратата.....може да вземеш и по голяма количка няма проблем.За пюрета също дават колкото си искаш ,за пласмасови кутии съм сигурен за други незнам,все пак хората са си европеици не някви от 3-я свят.Вътре стюардесите ще се опитат да го забавляват и вероятно ще преместят човека до вас на друго място за да има 1 свободно за да е по широко.Абе зор е но зависи и от детето ,не се притесняваи няма да ви свалят от самолета :)
Зор може да видиш в презокеанския,след 6-те часа престои ,но там пък е по широчко.
сега се сетих че когато ние пътувахме с презокеанския имаше 5-6 бебета едното на 3 месеца само,така че не няма да си само ти спокоино :)
Presi
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Май 03, 2009 9:56 am

Мнение от Presi »

Здравей, Украйнка. Преди два дни влязох с дете на 2 години в Монтреал и ми е още пресен спомена от пътуването. Вярно, че малката е много по-голяма от вашето бебе, но имах възможност да видя как се лети с бебета, тъй като на борда на Бритиш имаше поне 3-4.
Моята е все още с алергия към млякото и затова също й носех формула (оригинално в метална кутия), но изсипах количеството, което прецених, че ще ми трябва в един найлонов плик и така, когато поискаше и правех веднага. Нямаше проблем на секюритито. Същото направих и с чай на гранули.
Имаш два варианта с водата. 1) Като влезеш вътре може да си купиш - лошо, че е три пъти по-скъпа, но има. На борда винаги може да поискаш от стюардесите, 2) Може да внесеш до 1 литър в шишета по 100 грама, всяко едно запечатано в отделен плик. Аз лично предпочетох първия вариант.
Не знам дали сте имали възможност да си запазите места онлайн, но ако не сте успели, на чекинга поискайте места за бебета. Обикновено са първата редица на отделенията (за презокеанския полет е така). Там има повече място и обикновено има падащ панел, където се слага кошче, в което да спи бебето. Кошчето си го поискайте от стюардесите. Не съм сигурна дали не трябва да го заявите на чек-ин. Попитайте все пак.
От вас зависи как бебето ще понесе пътуването - голяма играчка си е. НЕ разчитайте на стюардесите да ги забавляват.
Да, и не забравяйте да звъннете на авиокомпанията за подробности.
Лек път.
Presiyana
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 5:24 am
Местоположение: София

Мнение от Presiyana »

Здравей, ние също пътувахме през Амстердам с бебе на 1 г и 1м. Носех в ръчния багаж около 6-7 пюрета, неразпечатани. Само ми ги провериха и нямаше проблем. Отделно носех вода в шишето на сина ми,но беше около 100 гр, не че някой е проверявал...В самолета
ще ти дадат когато и да поискаш. Моя съвет също е да резервираш предни места, където има повече място . Кошче не знам дали ще ти дадат, защото зависи колко кг е детето. На нас не ни дадоха. Най-добре питай и за това агенцията. Доколкото знам, може да поръчаш бебешко меню, но не знам какво съдържа. Аз разчитах на пюретата. В Амстердам има една стая за почивка , даже има и кошарки, може да влезете там да поспи на тихо. Има и стая за игра с катерушки. Лек път!
ukrainka
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Фев 02, 2005 5:02 am
Местоположение: blagoevgrad

Мнение от ukrainka »

мерси много на всички, които са отговорили на моя въпрос, сега вече се чувствам по-спокойно, само да попитам още в Амстердам на летището дали има хранителни магазини? Май само за храна си мисля :)
Публикувай отговор