С колко пари трябва да разполагаш за Квебек ?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
nikolai
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Фев 10, 2004 4:35 pm
Местоположение: gr.Russe,Bulgaria

С колко пари трябва да разполагаш за Квебек ?

Мнение от nikolai »

Здравеите на всички ! Решихме да емигрираме в Канада,но ни тревожи това с колко пари трябва да разполагат едни кандидат емигранти твърдо решени на това !? Много молим за компетентно мнение ! Предварително благодаря на всички отговорили.
goritza
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Фев 20, 2004 6:56 pm
Местоположение: Montréal

Мнение от goritza »

zavisi ot mnogo neshta.Nai veche ot tova kolko dushi ste.Samata prozedura nikak ne e eftina.Kogato se doide tuk se pojiaviavat golemi parvonachalni razhodi.Vaprosa ti e mnogo obsht
'' The only place where success comes before work is in the dictionary''
Аватар
emyangels
Мнения: 724
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 8:38 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от emyangels »

Наистина въпросът ви е доста общ, но ще дам като ориентир малко цифри.
При пристигане в Квебек следва да раполагате с 2300 канадски долара за основния кандидат + 2000 долара за всеки негов придружаващ. Това е необходимият минимум, който декларирате в документите си и може да ви бъде поискан да покажете на летището.
Разходи по процедурата за 2 души от начало до край без самолетни билети около 4500 лева - тук са включени разходи за разглеждане на документите - 500 канадски долара, преводи и легализации на документите, пощенски разходи, 2000 щатски долара (по старата тарифа) обработка на документите в Букурещ и издаване на визи, медицински прегледи 2х127 лева.
Самолетни билети около 400 долара приблизително.
Това е статистиката на база нашата кандидатура.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Ето ти, съвсем грубо, нашата сметка :
- 500 канадски долара за обработка на документи от посолството във Виена;
- около 500 лв. за преводи и легализации на документи (някои ще кажат, че не трябват легализации или че сумата е много голяма - ама по-добре да си заделиш повече, и ако ти останат - няма лошо, отколкото да не ти стигнат);
- такси за документи и визи - 2400 щатски долара;
- самолетни билети : по около 360 евро на човек (с КЛМ);
- за Квебек - за тази година искат 4018 канадски долара (нещо от този порядък беше).
И като теглиш калема - излиза към 14 - 15 хиляди лева целия купон.
Enjoy!
:beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Мнение от NaviD »

Здравейте всички! В тия 2000 щатски долара влиза ли ROLF таксата?
За останалите суми знам същото като Emyangels.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

NaviD написа:Здравейте всички! В тия 2000 щатски долара влиза ли ROLF таксата?
За останалите суми знам същото като Emyangels.

вече не е ROLF, а RPRF, но ДА влиза - всъщност плащаш 400 за разглеждане на досието в Букурещ и 740 за виза или какт осе казва Right of Permanent Residence Fee. навремето се плащаше 1000 на сега е повече заради евтиния щатски долар - неговата м.....
goritza
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Фев 20, 2004 6:56 pm
Местоположение: Montréal

Мнение от goritza »

Osven tova,koeto se spomensa po-gore,iskam da dobavia che tuk razhodite sa golemi i neizbejni.Ako v nachaloto vi se naloji da predplatite naem za 2-3 mes.poradi lipsa na preporaka,togava,avtomaticheski chast ot parite/za 1 chlen/ izchezvat.Ne e normalno da ne si kupish komputar,televisor,legla,masa ,stolove,charshafi,razbira se nai-veche kola,niakoia i druga posuda.Nie niamahme hladilnik i pechka,t.e. imahme ,no za da gi polzvame triabvashe da plashtame po oshte 50dol.vseki mes.Otkazahme i si kupihme na staro /e ne e kato novite,no sa sega tolkoz/I kato poglednesh spisaka varvi,bez da si kupil neshto islishno.Taka che parite ,koito iziskvat kato minimum,sa prosto simvolochni,kato za otskok.Ako nie biahme tragnali samo s tiah,niamashe da se opravim.
'' The only place where success comes before work is in the dictionary''
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

goritza написа:Osven tova,koeto se spomensa po-gore,iskam da dobavia che tuk razhodite sa golemi i neizbejni.Ako v nachaloto vi se naloji da predplatite naem za 2-3 mes.poradi lipsa na preporaka,togava,avtomaticheski chast ot parite/za 1 chlen/ izchezvat.Ne e normalno da ne si kupish komputar,televisor,legla,masa ,stolove,charshafi,razbira se nai-veche kola,niakoia i druga posuda.Nie niamahme hladilnik i pechka,t.e. imahme ,no za da gi polzvame triabvashe da plashtame po oshte 50dol.vseki mes.Otkazahme i si kupihme na staro /e ne e kato novite,no sa sega tolkoz/I kato poglednesh spisaka varvi,bez da si kupil neshto islishno.Taka che parite ,koito iziskvat kato minimum,sa prosto simvolochni,kato za otskok.Ako nie biahme tragnali samo s tiah,niamashe da se opravim.
Всичко, което казваш, сигурно е така.
Но когато нямаш възможност да тръгнеш с повече от минималната сума (4000 - 5000 долара), какво ще правиш?
Ами - тръгваш, пък кола може да не си купуваш първата година - едва ли ще умреш без нея, особено при добре развития транспорт.
:beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
Maverick
Мнения: 194
Регистриран на: Пет Авг 22, 2003 4:27 am
Местоположение: Karshiaka, PD

Мнение от Maverick »

.
И като теглиш калема - излиза към 14 - 15 хиляди лева целия купон.
Enjoy!
Bah maa mu! Tezi pari kato gi pi6ete i mi se izpravia kosata.To ne 4e ne e i pri men taka,ama kato go gledam IvHay kak tegli kalema i ne6to me prbolia.Az o6te ne sum go teglil. :D :D :D
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Maverick написа:.
И като теглиш калема - излиза към 14 - 15 хиляди лева целия купон.
Enjoy!
Bah maa mu! Tezi pari kato gi pi6ete i mi se izpravia kosata.To ne 4e ne e i pri men taka,ama kato go gledam IvHay kak tegli kalema i ne6to me prbolia.Az o6te ne sum go teglil. :D :D :D

блазе ти. преди да го направиш вземи едно две розови хапчета та да не ти стане много зле :D :D :D
Аватар
Kirilius
Мнения: 510
Регистриран на: Чет Окт 23, 2003 10:41 am
Обратна връзка:

Мнение от Kirilius »

A kak stoi vaprosa s dokazvaneto na "funds" po vreme na kandidatstvane? Po-specialno ima li problem da se obiaviat po-malko pari v bankata + imot, koito eventualno moje da se prodade?
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Kirilius написа:A kak stoi vaprosa s dokazvaneto na "funds" po vreme na kandidatstvane? Po-specialno ima li problem da se obiaviat po-malko pari v bankata + imot, koito eventualno moje da se prodade?
Идеята е да покажеш сума, която покрива :
- таксите за обработка на документи и визи;
- самолетни билети;
- минималната изискуема сима за Квебек;
- 10% от сбора на горните три суми - за самочувствие и тежест :D .

С имотите...май не е много добра идея...
:beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Заключено