Нотариална заверка на международните паспорти?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
kambanka
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Ное 19, 2007 9:00 am

Нотариална заверка на международните паспорти?

Мнение от kambanka »

Ами това ми е въпросът-абсолютно ли е необходимо за са нотариално заверени,защото днес ходих да заверявам документите и нотариуса ми отказа за паспортите,защото имали нови правила от април и нямат право да заверяват документи,съдържащи личните данни...Това проблем ли ще е ?
kiko-01
Мнения: 63
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2007 8:55 am
Местоположение: Montreal

Мнение от kiko-01 »

Незнам дали е вярно, че не могат да заверяват лични документи. Но знам със сигурност, че няма изискване за нотариална заверка на паспортите. Само правиш копие и изпращаш. Аз направих цветно копие на нашите и така ги изпратих.
Така че, не се притеснявай, а ги пращай така.
kaka_dora_Luk4o
Мнения: 343
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 6:02 am
Местоположение: Plovdiv-Montreal

Мнение от kaka_dora_Luk4o »

Паспортите не се заверяват нотариално, както и академична справка.
Изображение
kambanka
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Ное 19, 2007 9:00 am

Мнение от kambanka »

Благодаря ви много,ясно е ,че така ще процедирам...А понеже споменавате академична справка,това е само ако не си се дипломирал още,нали така?
kaka_dora_Luk4o
Мнения: 343
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 6:02 am
Местоположение: Plovdiv-Montreal

Мнение от kaka_dora_Luk4o »

не камбанке - аз съм се дипломирала преди 8 години, но все пак сметнах за уместно да изкарам една академична справка - не съм сигурна че е задължителна но пък не ми се искаше да рискувам и да я нямам ако ми я искат
:P
Изображение
kambanka
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Ное 19, 2007 9:00 am

Мнение от kambanka »

А искаха ли ти я в крайна сметка?
ramone
Мнения: 285
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 12:11 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от ramone »

Каmбанке,акадеmичната справка ще ти трябва тук,ако решиш да правиш екиваланс на диплоmата си или да учиш в колеж или университет (където на mесто пак ще ти правят екиваланс)! Накратко,ако дойдеш тук без акадеmична справка и без френско-български речник (за 10000 дуmи),все едно идваш на екскурзия! :)
Какво ще бъде утре,най-лесно се познава в другиден...
kaka_dora_Luk4o
Мнения: 343
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 6:02 am
Местоположение: Plovdiv-Montreal

Мнение от kaka_dora_Luk4o »

това ми беше идеята рамоне, че дори и да не ми потрябва на интервюто, ще ми трябва там. А доколко са ми я искали - аз я изпратих без да ми я искат, и на интервюто си я носих, но не ми я поискаха.
Но това не значи че няма нужда от нея :P
Изображение
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

Аз заверих нотариално паспортите. Така че ако някой има излишни пари (като нас) да ги заверява. Никой няма да му откаже. Нотариусите са регистрирани за това че могат да работят с лични данни.
Пак напомням че такова животно като нашите и румънските нотариуси няма там. Документите може да се изпращат без да са нотариално заверени.
Нека някой да ми покаже къде на официалните сайтове пише че документите трябва да са нотариално заверени.
kambanka
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Ное 19, 2007 9:00 am

Мнение от kambanka »

Добре,явно ще се вадят и академични справки,а колкото до паспортите няма да ги заверявам,но и да исках поне този нотариус при който отидох ми отказа да го направи...
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

И аз навремето се изсипах с всички документи и техните копия при нотариус. Паспортите ми ги върна и каза, че няма какво да им заверява, защото са документ за самоличност, ако си спомням правилно.
Der Meister
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 3:42 am
Местоположение: Montreal, Quebec

Re: Нотариална заверка на международните паспорти?

Мнение от Der Meister »

kambanka написа:Ами това ми е въпросът-абсолютно ли е необходимо за са нотариално заверени,защото днес ходих да заверявам документите и нотариуса ми отказа за паспортите,защото имали нови правила от април и нямат право да заверяват документи,съдържащи личните данни...Това проблем ли ще е ?
Доколкото разбирам от тук:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ments.html

не.

Във списъка с изискуемите документи, копията от паспортите са в т.5:
5. Autres documents

* Joindre à votre demande :
o la photocopie de votre curriculum vitæ (CV) et de celui de votre conjoint; s'il y a lieu;
o les photocopies agrafées des pages d’identification de votre passeport et de celui de chacune des personnes qui vous accompagnent (avec titres de séjour valides s’il y a lieu);
o les photocopies de votre certificat de naissance, de mariage ou de divorce et des certificats de naissance de chacune des personnes qui vous accompagnent.
а най - отдолу пише:
Toutes les copies demandées (sauf celles au point 5) doivent être authentifiées par l’institution dépositaire de l’original ou par une autorité légale dûment autorisée à certifier conforme une copie du document.
Т.е. за документите по т. 5 не се изисква нотариална заверка.
Die Wahrheit ist wie ein Gewitter
es kommt zu dir du kannst es hören
es kund zu tun ist ach so bitter
es kommt zu dir um zu zerstören
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Мнение от kapitanovn »

Здравейте!
Да се включа и аз макар и малко по ръба на темата (че даже леко извън нея :D ). Академична справка - това "relevee des notes" ли е? По нашенски хорариум на дисциплините и съответните оценки???
Кое си требе, оно си сака!
kambanka
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Ное 19, 2007 9:00 am

Мнение от kambanka »

Да,мисля че е точно това.
Публикувай отговор