Канада срещу света

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Kocho_Rusev
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 10:50 pm

Канада срещу света

Мнение от Kocho_Rusev »

Понеже напоследък доста се питаме каде е по-добре - в Канада или в България, ми хрумна да направим едно сравнение на Канада с други страни (без България). Ако има хора които са се пробвали да имигрират в други държави и са поживели там достатъчно дълго нека да споделят малко челен опит.
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

И мен много силно ме вълнува този въпрос.

Само моля модераторите да трият всяко мнение свързано с БГ.

И така КАНАДА срещу СВЕТА
Alina
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ми не знам.ходил съм на много места по света ,обаче никъде другаде освен в Канада не съм живял.приятелите ми българи имигранти ,които дойдоха от Испания,Франция и Англия и бяха с някакъв статут на изчакване за постоянно гражданство след като дойдоха тук и изкараха някой и друг месец казаха ,че тук е голям гарбич и скоропостижно се върнаха от там от където дойдоха.трябва да ги питам за да мога да отговоря.имам и други ,които дойдоха от щатите и останаха,казват ми ,че им харесва.аз на тях съм склонен да им вярвам ,понеже често ходя там и имам впечетления и то предимно отрицателни.
лично на мен като начин на живот от така наречените западни държави по ми харесват Испания и Франция където живота е по лейзи и бачкаторите имат протекшън за разлика от грубия капитализъм тук.
имам колега турчин ,който от 20 години е излязал от турция и е живял последователно в италия ,германия и холандия с когото заедно въртим геврека по америка.той казва ,че в така наречената трудолюбива германия ,ако е работил толкова много колкото тук те принуждават отдавна да е станал милионер там с работа.
общо взето на хората не им допада дивия капитализъм на континента макар и по добре платени и се ориентирват към по спокоен и цивилизован живот в стара европа.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

".......спокоен и цивилизован живот в стара европа."

Нека разкажа за спокойният и цивилизован живот в Старата Европа. Аз и съпругът ми живяхме там 6 години /той е холандец/. Говоря за Холандия и останалата част от Западна Европа. Имам семейство и в Италия и Испания. Да, Европа има много стара и цивилизована култура, но започна да се сгромолясва много бързо след като се наводни от имигранти от третият свят и мюсюлмани. Всеки ден във вестниците може да се прочете за убийства с нож в училище и тероризъм на цели квартали от мюсюлмани. Но Европа не прави нищо по въпроса, защото е прекалено "цивилизована". Цените на недвижимите имоти са ужасно, ужасно високи навсякъде в Европа. Много холандци, германци, англичани бягат от държавите си. В този момент Холандия е начело в класацията на имигрирали холандци от държавата си 160 000 човека за 2006-2007 г.!
Досега не прочетох нито един път в холандско_канадският форум, че някой е недоволен и плюе Канада. Но защо? Може би работниците в Канада са наистина не така защитени като в Европа, но работата е много по-спокойна и релаксираща отколкото в Европа. Стресът просто не е същият. Ако си около 40 години и нагоре и търсиш работа просто забрави . Много си стар!!!
Това го казват западноевропейците. Ако знаете колко много холандци и белгийци споделят, че се страхуват за бъдещето и сигурността на децата си и че ако са знаели какви времена ще настъпят, по-добре да не са раждали деца.
Това е моето мнение по въпроса.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

bateto написа:имам колега турчин ,който от 20 години е излязал от турция и е живял последователно в италия ,германия и холандия с когото заедно въртим геврека по америка.той казва ,че в така наречената трудолюбива германия ,ако е работил толкова много колкото тук те принуждават отдавна да е станал милионер там с работа.
общо взето на хората не им допада дивия капитализъм на континента макар и по добре платени и се ориентирват към по спокоен и цивилизован живот в стара европа.
Батка, имам чувството, че вече трябва да се отвори специален раздел, наречен "фантазиите на Батката".
Апропо, вече се сдобихме и с камилче нереализиран милионер. :lol: :rotfl:
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

prace написа: Досега не прочетох нито един път в холандско_канадският форум, че някой е недоволен и плюе Канада.
Защото там няма българи !
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Мнение от Pehlivan »

Наистина българите сме големи мърморковци,вечно недоволни,където и да идем не е добре.Ами добре си е в Канатата,какво ии на нея-работа,пари,иийт,слиийп,уорк,лайф.Европа тепърва ще има трудности и то големи,тя няма изградена нормативна база за приемане на толкова имигранти и съответно особенно приобщаване на тях в обществото,докато Канада това ий е политиката откакто съществува.И аз мисля,че тук е едно от хубавите места за живот по света,спор няма,естествено зависи как си нагласиш живота,ако се шляеш насам натам по света никъде няма да ти хареса.За мен и Австралия и Нова Зеландия са добри места за живот,далеч от световните проблеми.
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Канада е тази, която тъпърва ще има проблеми с имигрантската си политика. В Европа, чалмите са на дъното, а в Канада са мафия, имащи повече права от останалите.
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

че то в големите градове на Канада всеки 3ти,4ти е мюсюлманин или от страна от третия свят,а в някои като Ванк. и Торонто всеки втори е такъв .в югоизточните щати всеки 2ри е черен ,а в югозападните всеки 2ри мексиканец.в Детройт например бял можеш да видиш само на рекламите на билдбордовете,на митницата всички служители са черни ,освен чистачките.
имам колеги точно холандец и французин които са от около 10 год. тук и въртят геврека.това за протекшъна на бачкаторите го знам от тях .там откъдето са дошли казват има закони които пазят интереса на бачкатора и най важното се спазват ,докато тук законът е работодателя,ако искаш ,ако не ходи си в дома има други ,предимно ония от третия свят дето ще тивземат местото и са доволни и на мизерно заплащане.
например в добрата стара европа на бачкаторите от моя бранш е забранено да работят по вече от 8 часа в денонощие ,в някои страни събота и неделя също,докато тук в УСА е разрешено 12 часа ,а в Канада 14 часа от което севъзползват работодателите,пазарлък за 8 часов работен ден не можеш да правиш ,карат те да гониш макса и ако искаш,ако не шута в гъза.да не говорим за двуседмичните смешни отпуски в година на които имаш право в 90% от случаите неплатени.ако искаш да си отидеш за Бг. за месец голяма е вероятноста да вземеш шута и да се окажеш безработен .
гърбиш тежка работа за много пари,примерно 4-5000д,една трета ти ги вземат данъци и ако се окажеш съкратен и безработен се оказва ,че имаш право на 80% от брутната ти заплата ,но сумата която можеш да получиш не може да надвишава 1600дсъщите помощи за безработица ,ще получи и човек който си е клатил краката на някоя лека и скатана работа вземайки 2000д. заплата и плащайки 2 пъти по малко данаци като количествена единица.
леле и комунизма е бати и уравниловката ,насила те карат да стоиш на социал и да гърбиш на черно.хем пари ще имаш .хем свободно време колкото си искаш :D
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от trans »

bateto написа:...насила те карат да стоиш на социал и да гърбиш на черно...

Ха я виж ти кой бил на социал
:lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Аватар
digit
Мнения: 120
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 4:08 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от digit »

Ами определено Канада си има и недостатъци, все пак няма рай на земята, ама си има и доста предимства. Едно от които е лесна имиграция - вярно е, че ако някой тепърва започва със документите 1 година му се вижда бая време и усилия и пари, ама в крайна сметка къде другаде може толкова лесно да се имигрира? - За западна европа да не говорим въобще. Тука поне едно им е хубаво на многото черни - че няма дискриминация и ако си бял мисля че все пак гледат с по-добро око на теб, нищо че си от някаква си там България - това в Западна Европа ми се струва че няма да е баш така.
Торонто - 02.09.2007
miko
Мнения: 305
Регистриран на: Вто Дек 23, 2003 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от miko »

bateto написа:че то в големите градове на Канада всеки 3ти,4ти е мюсюлманин или от страна от третия свят,а в някои като Ванк. и Торонто всеки втори е такъв .в югоизточните щати всеки 2ри е черен ,а в югозападните всеки 2ри мексиканец.в Детройт например бял можеш да видиш само на рекламите на билдбордовете,на митницата всички служители са черни ,освен чистачките.
имам колеги точно холандец и французин които са от около 10 год. тук и въртят геврека.това за протекшъна на бачкаторите го знам от тях .там откъдето са дошли казват има закони които пазят интереса на бачкатора и най важното се спазват ,докато тук законът е работодателя,ако искаш ,ако не ходи си в дома има други ,предимно ония от третия свят дето ще тивземат местото и са доволни и на мизерно заплащане.
например в добрата стара европа на бачкаторите от моя бранш е забранено да работят по вече от 8 часа в денонощие ,в някои страни събота и неделя също,докато тук в УСА е разрешено 12 часа ,а в Канада 14 часа от което севъзползват работодателите,пазарлък за 8 часов работен ден не можеш да правиш ,карат те да гониш макса и ако искаш,ако не шута в гъза.да не говорим за двуседмичните смешни отпуски в година на които имаш право в 90% от случаите неплатени.ако искаш да си отидеш за Бг. за месец голяма е вероятноста да вземеш шута и да се окажеш безработен .
гърбиш тежка работа за много пари,примерно 4-5000д,една трета ти ги вземат данъци и ако се окажеш съкратен и безработен се оказва ,че имаш право на 80% от брутната ти заплата ,но сумата която можеш да получиш не може да надвишава 1600дсъщите помощи за безработица ,ще получи и човек който си е клатил краката на някоя лека и скатана работа вземайки 2000д. заплата и плащайки 2 пъти по малко данаци като количествена единица.
леле и комунизма е бати и уравниловката ,насила те карат да стоиш на социал и да гърбиш на черно.хем пари ще имаш .хем свободно време колкото си искаш :D
Батка, в Канада има защита на работниците ама всичко си зависи от фирмата. Парите дето ги казваш се правят ис 35 часа на седмица и един месец платена отпуска така че всеки както се нареди.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

prace написа:"....... В този момент Холандия е начело в класацията на имигрирали холандци от държавата си 160 000 човека за 2006-2007 г.!
...
Абе в тая класация за емигрирали холандци, колко държави бяха ?
:?

но работата е много по-спокойна и релаксираща отколкото в Европа
А че работата в канада е релаксираща спор няма.

Добре, че е работата да релаксираме, че иначе ще издивея от гърч през тия отпуски :wink:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Аз пътувам доста из западна Европа, а и всичките ми колеги работят там. Това са стари, уредени и цивилизовани държави, но за да живееш добре трябва да си се родил там. В работата може и да те ценят като специалист, но като човек за тях си никой, просто защото не си роден там и не си един от тях.
Затова за българи е най-добре в България, но само когато заплатата е европейска. My two cents :)
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

А когато не е европейска, не ти харесва и просто искаш да се махнеш, а пък не си много известен и търсен специалист единствения изход е Канада :) , някой вече го каза, лесна емиграция. Няма кой друг да ти даде виза без грам френски, само защото на сестра ти са и дали виза преди няколко месеца. Има такива случаи. Народ трябва тука ей :D !
Циганите - на Сатурн !
Публикувай отговор