chauffeur classe1 v Quebec

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
citroen2000
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 8:27 pm
Местоположение: montreal-nord

chauffeur classe1 v Quebec

Мнение от citroen2000 »

Molia,za pomo6t i informasia po vaprosa:kak moje novoizpechen
chauffeur classe1 da preskochi canadskia paragraf 22,t.e.
bez opit niama rabota,a na rabota ne te vzimat poneje niamach
opit
blagodaria predvaritelno na vsichki
,koito 6te se otzovat.
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

И аз мисля за сега само, по тоя проблем.
Един авер от Ван се наложи да отиде да побачка 9 месеца в Тороно при приятел за да направи канаТски експириънс и след това се върна обратно.Върти на local area.
Док..............
TROUBLEMAKER
Yv
Мнения: 63
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 7:51 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Yv »

Елате в Торонто и ще ви намеря работа.
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

tarsi ruskite kompanii
THE LAST LINE OF DEFENSE
citroen2000
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 8:27 pm
Местоположение: montreal-nord

chauffeur classe1

Мнение от citroen2000 »

parvo bix jelal, da blagodaria na Yv za podadenata raka!!!

ako ne6tata se zakuchat tuk,palime i gazzz za Toronto,
makar che za mene v momenta ''texnicheski''e mnogo
trudno osachtestvimo.

bix bil bezkraino blagodaren na Bateto,chiito xodenia po makite
sledia ochte ot BG,podade niakoi nichan kato doaien,pone taka
mislia,sred chauffeur-ite classe1 vav Forum-a.
blagodaria na vsichki otzovali se.
citroen2000
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 8:27 pm
Местоположение: montreal-nord

Мнение от citroen2000 »

za goliamo sajalenie,se okazca, che batouchkite sa naxitreli poveche
i ot mestnite iunatzi
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Сега ти виждам питането.Мъката е много голяма,една книжка по самосебе си не значи нищо,хората искат да имаш опит т.е. да можеш.Ако наистина я можеш тая работа проблемът да те вземат без канадски опит не е чак толкова голям.Обикновенно се лъже и се разтягат локуми ,че си работил еди къде си при еди кого си за да ти обърнат внимание и да ти направят роуд тест.На него ,ако наистина си мн. добър и им вземеш акъла ще намерят начин как да те вземат без да има нужда да се доказва изисквания в началото канадски опит,обаче ако си гола вода веднага ще те разберат ,че само разтягаш локуми и ще те пратят някъде да се научиш да натрупаш 6м.,1 год или колкото там стаж търси фирмата им.
Понеже предполагам,че подобно на мен на камион си се качил за първи път тук в Канада работата се закуча,с една книжка в джоба си ,но не можеш да караш ,не че не се учи човек ,но ти трябват поне 2-3 месеца да задобрееш след което можеш да ходиш по фирмите и да си съчиняваш къде си работил,на роуд теста ще си проличи че си карал.Целта е да намериш някой да те вземе,а този някой са братските фирми,но трябва да уцелиш момет в който имат нужда от хора и нямат много избор,щат не щат ще те вземат и ще те учат като няма кой друг да им работи,но ако в момента са окомплектовани и те ще те завъртят 1-3 год. експ.Значи и тук играе фактора късмет,добре е да ги проверяваш през 2-3 месеца,може пък и да те запомнят ,да те видят че си мераклия и да ти обърнат внимание.Другия начин е да ходиш по специализирани агенции за наемане на шоф.И там искат мин 6 м. стаж ,но по принцип са по гъвкави щото който има много стаж не ходи при тях ,а сам се оправя ,а трябва и те да печелят.Те могат да уредят нещо и без стаж ,но трябва да се уверят ,че си сериозен и от теб ще излезе шоф. за да не се компрометират пред фирмите на които изпращат шоф. защото от тях печелят.В такава една агенция освен ,че си попълваш документите правиш теор. тест ,нещо подобно на изпита пред СААК,правят ти те роуд тест и ако покажеш добри резултати агента се навива да те предлага на фирмите ,като им факсва и резултатите от тестовете и вече фирмите ако те удобрят.По добре действа като нов отколкото да им чукаш по вратите и да им попълваш апликациите онлайн.
Пробвай например с тази агенция
GESTICAM
Michel Beland
tel 450 582-1455 fax 450 582-1944
1-866-582-1455
www.gesticam@bellnet.ca
На тия знам ,че офисът им беше в Репентини,но разбрах ,че са се преместили някъде.В моята фирма имаше един руснак ,който без никакъв стаж само с книжка го бяха изпратили.И аз бях при тях ,но въпреки ,че имах доказуем опит макар и не голям ,но достатъчен според тяхните изисквания Мишел ме разиграва наляво -надясно докато накрая сам си намерих работа.После разбрах каква е причината.Като отидеш при тях ти предлага да ти направи роуд тест с някакъв техен сътрудник събота или неделя когато човека не е на работа.Този тест важи за пред 4 фирми на които те предлагат,но взимат 100д. за тзаи работа.Аз се надух и се направих малко на велик,що да му давам 100 кинта когато мога да мина теста в дадената фирма.Ако ти предложи се съгласявай,ако види че имаш данни да стане нещо от теб ще те натика някъде,макар и да е наясно ,че си нов и нямаш никакъв опит.

Олитай и тази
UNIQUE
Catherine Thibault -recruiter
Bruno Vallee-recruiter
11450 Cote de liesse Dorval H9P 1A9
tel 514 631-3341
Тук съм ходил преди 2 ,3 год.
Най добре по принцип става с познати ,които работят някъде ,там постоянно изтича вътрешна инф. че в момента трябват хора ,ако имат по дълъг стаж във фирмата думата им се чува от шефовете.Проблемът даже не е толкова ,че си нов ,ами никой не те познава и не иска да поема рискове ,щото като стане белята яко се цака.
В моята фирма например търсят с кл1,обаче работата е мн. трудна за човек без опит ,няма да можеш да се справиш,работи се в града и околностите ,зареждат се магазини и др. бизнес ,правят се по 10-15 стопа на ден,тесни места за въртене .За да го правиш трябва да си на ти с камиона и мн. добре да познаваш адресите и града ,почти колкото таксиджия.
За теб е по добре да намериш нещо на лонг и след като се почупиш тогава да влезеш в града ,щото ако почнеш без опит в града на втория ден ще се откажеш и има да правиш всеки ден аксиденти.
Успех в търсенето,нещата са много ебани ,минава се през иглени уши докато влезеш един път в системата ,заради това по вече търпение.
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

v TO za rabota v grada izkat 3 god opit ,e ako si kasmetlia moje i po malko v niakoia kompania ,no minimuma e 1 god no e riadkost .ako polomish neshto po kamiona plashtash ,a ne mi se misli za niakoi incident ili narusheniae ,da natrupash tochki i togava pak savsem nikoi niama da te vzeme ...."kupi si sobstven kamion i pochvai i nikoi niama da ti iska opit " mi otgovoriha ot edna kompania , "napravi 3 god opit i ela ,ne mojem da si pozvolim da ni chupish kamion za 170K " drug otgovor .
ama ne triabva samo da se otchaivash ,shte stane rabotata
THE LAST LINE OF DEFENSE
dr.oh.boli

Мнение от dr.oh.boli »

Това не е само, за тази професия...това е по принцип, за всяка една работа...та без мъка раат няма :wink:
Стягаш се...работата става приоритет номер едно и след като поизтече доста пот от теб и докажеш воля, че не си мързел и дребен тарикат...вратите се отварят но не от думичка "сезам" а от "зорче ще си дам" :D
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Стони не е точно така хавата.Много популистки звучиш.Нали първо човек трябва да получи някакъв шанс за да се докаже.Питането беше как да се намери работа като шоф. когато никъде не те искат без експирианс ,а не как да обера банка.
dr.oh.boli

Мнение от dr.oh.boli »

Батка, сега кво искаш????Не съм казал нищо по различно от това, което си писал...но по принцип..искам да разберат хората що след като им се даде шанс нещо се закучва...примерно днес му даваш шанс и утре той има рандеву на зъболекар и на втория ден ти казва, че не може да дойде по тази причина...след 3 дни се обадили от банката и той пак не идва щото това било много важно..после се разболял от грип...после чакал мебелите....Когато си решил, че ще търсиш работа е добре да поспреш да се разболяваш и прехвърлиш глупостите, за друго време или на друг и 1-2 години да си винаги във форма и на фронта и детски извинения да няма с което ще докажеш, че щом искаш можеш..та така...
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

100% си прав,както за търсенето на работата ,така и за доказването.поне в моята работа е така.ама искам да работя 7-8 часа на ден ,ама трябва да ходя до банката,до зъболекаря не вървят.всичко е сметнато и изчислено,че ти ще свършиш тази работа за което ще ти платим и всяко отсъствие ни обърква графика и ритъма на работа от което ние ще загубим.долу горе така стоят нещата.
Относно търсенето на работа ще дам следния пример със себе си.Когато купих преди камиона стоях на Каргото на летището на Ст.Грахъм щото ми бяха казали ,че там има работа за малки камиони като моя и като мине някой камион виждам фирмата и тел. които са изписани на каросерията и им звъня.После разширих кръга ,започнах да обикалям пром. зони и да търся надписи ;наемаме,после си смъкнах от нета адреси на фирми,всеки ден с вестника и така докато излезе нещо.взе ми две седмици.
Сега есента след Алб. като си търсих работа вече обаче с някакъв опит макар и малък но достатъчен да покрие изискванията им същата история,вестника/www.vitevitevite.com,обаждане на всяка обява за която преценявам ,че ставам,агенци/изписах една кофа с мастило по разни тъпи тестове/,руски вестници,румънски вестници,индийски вестници на англе,обикаляне по фирмите на место след задълбочено проучване коя копания коя е ,каква и е ориентацията.факсове ,разговори ,обеснения ,провалени насрочени срещи все от този род ,никой не те бръсне за слива.например на едно место си подадох молбата /СВ/ ,реших теста на 100% и секретарката вика до 1,2 дни супер жайза ще ти се обади за роуд тест,да ама не се обажда ,отивам и им казвам ,така и така ,о много е зает ти му се обади на този тел.Обаждам се до 1,2 дни ще се свържа с теб.ОК.Минаха 2 седмици и тоя го бях забравил,но обявата му излиза наново -търя 4 шоф кл3-19д. ,кл1 -21д на час ,1 год експир.,спешно.Зваъня му пак и казвам -видях обявата ви ,аз търся такава работа,вие колко експ изисквате и търсите ли хора в момента -той ,да,да имам 3 камиона свободни ,но ми трябват хора мин.с 1 год.експ ,аз казвам имам по вече с кл1 -1 год с кл3-3 год. /естественно силно завишено,но не ме бърка щото могада му го докажа и документално и на практика на роуд теста/,а ок. елате да се видим донесете ни и СВто.Добре ,ама аз си спомних сега ,че май съм идвал при вас преди 2-3 седм. може ли да проверите,че съм подавал на много места и не помня.Да името,ок,проверява ,а да етого пред мен е .Е кво ще кажете добре ли е -да,да имате квалификация ,всичко изглежда добре,трябва да се видим за роуд тест ,обаче днес наех хора и нямам свободен камион ,ще ви имам напредвид ,ако излезе нещо.Е не издържах и тоя вече го нахраних по нашенски за довиждане -фак ю селф бари.
Та това само за пример,трудничко е когато няма кой да те заведе и поне само да те представи,а ти вече се оправяй сам.Те тук на това много държат ,обаче ако няма си скачаш в гащите и тръгваш да хлопаш по всички врати,т.е. не на всички ,а на тия на които си сигурен ,че ще се справиш с работата ,за което си сигурен ,че го можеш поне 70%,другите ще ги направиш вече в движение.
Ако нямаш познати/връзки/да те представят е добре да започнеш с кл3 като компромис,че са по малки изискванията ,но в компания която имат и кл 1.Ако се представиш добре и те оценят след известно време може да искаш да се повишиш на по големия клас .Макар и без експ. ще ти съдействат и ще ти дадат шанс да се научиш ,защото вече са те проверили колко струваш и са много наясно,че няма роден научен човек,но пак се повтарям вече те познават.
Заключено