Бременност и процедура

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Бременност и процедура

Мнение от estoyanova »

Здравейте!Почти сме готови с документите и мислим да ги пускаме.Мислехме аз да съм водеща,защото съм по-добре подготвена ,но съм бременна и нямам най-малка представа дали това ще се окаже добре за нас.Идеята ми е да не би да решат,че искам да им легна на социала.Не мисля да ги уведомявам предварително,а да установят факта за бременноста ми на самото интервю.Ако има друга двойка ,която е минала по този път ще се радвам да сподели как е минало при тях и основният ми въпрос е:Имате ли идея дали ще се окаже проблем това,че съм водещ кандидат и същевременно бременна?
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Бременност и процедура

Мнение от krimon »

estoyanova написа:Мислехме аз да съм водеща,защото съм по-добре подготвена ,но съм бременна и нямам най-малка представа дали това ще се окаже добре за нас.Идеята ми е да не би да решат,че искам да им легна на социала.
извинявай, но това звучи ужасно тъпо :(
иначе поздравления и пожелавам леко носене :)
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

krimon ,благодаря ти много!Знам,че звучи тъпо,но може би изхождам от презумпцията,че все пак от водещият кандидат се очаква да покаже ,че е по-подготвен за да си намери работа и т.н...
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Всеки обаче има личен живот и никой няма право да те дискримира заради свещенното ти право и избор да отгледаш дете. Най-малко канадците! Да не кажем, че те много повече предпочитат двойки с деца - това е 100 % сигурно. От друга страна, ти не кандидастваш сама, а кандидатствате 2-ма. Това предполага, че и 2-рия кандидат е трудоспособен. Освен това на интервюто и въобще имиграционната процедура не предполага "как да им работите", а дали ще съберете точките и да ви приемат. Защото истината е, че всичко е, за да ви вземат, а не за да ви откажат.

Аа, да, последно - тук местните жени и не само дават бебета си на 6 месечна възраст по детските градини и отиват на работа. Това не е никаква пречка, за да работиш ако искаш. Още по-естествено е бащата да остане в къщи и да гледа малкото дете. Това са ви варианти за интервюто, за да покажете мотивираност и трезва преценка на личната семейна ситуация.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Има едно семейство , което пристигна с 2 деца и няколко дни след пристигането им се родиха близна4ета :lol: така 4е , не се коси, децата са богатството на една нация :lol:
tini
Мнения: 144
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 4:38 pm
Местоположение: Montreal,Canada

Здравей

Мнение от tini »

Според мен не трябва да се притесняваш.Спомням си че на последната сесия имаше няколко случая с бременни жени и минаха интервюто.Успокой се,няма страшно! Хайде пуснахте ли вече документите,защото аз още не съм,имам още малко писане по тях.Успех!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Re: Бременност и процедура

Мнение от sasho71 »

krimon написа:
estoyanova написа:Мислехме аз да съм водеща,защото съм по-добре подготвена ,но съм бременна и нямам най-малка представа дали това ще се окаже добре за нас.Идеята ми е да не би да решат,че искам да им легна на социала.
извинявай, но това звучи ужасно тъпо :(
иначе поздравления и пожелавам леко носене :)
:rotfl: kak звучи гордо- "да им легна на социала" :rotfl:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Честито, виж как се нареждат нещата :D ...
Според мен бременноста даже ще ти помогне на интервюто ...
Целта не е да им докажеш че ще заработиш със слизането от самолета, а че имаш потенциала да работиш дълго и упорито цял живот да си издържаш семейството и да си плащаш данъците :beer: ...
Циганите - на Сатурн !
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

estoyanova, chestito!!! Zhelaia ti mnogo zdrave i shtastliva bremennost!
A imeto namislihte li veche? :briah:
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Здравейте сладури!Много ви благодаря за отговорите!По Коледа,явно наистина се случват чудеса:-))))Весели празници и много късмет!
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

4ЕСТИТА КОЛЕДА и на теб и семейството и на беб4ето в теб :lol: Ели, Еми , Ети......Стоянова!!!!! Успех на интервюто :beer: p.s. И все пак докьде сме я докарали да нари4аме 4удо една обикновенна 4овешка отзив4ивост :( Дерзайте братя и сестри и множете 4удесата :D Весела Коледа на вси4ки :partysmiley:
Аватар
tasdevil
Мнения: 128
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 1:19 pm
Местоположение: Vancouver

Мнение от tasdevil »

Изобщо не се притеснявай. Моята съпруга също беше бременна при подаването и на интервщто бяхме с едно дете повече. Няма проблем.
Айде със здраве и успех :D
Живей ДНЕС, защото ВЧЕРА няма да се върне, а УТРЕ може и да не дойде :))
интервю 06.12
Аватар
oganche
Мнения: 236
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 6:22 am
Местоположение: Montreal, CA

Re: Бременност и процедура

Мнение от oganche »

estoyanova написа:Ако има друга двойка ,която е минала по този път ще се радвам да сподели как е минало при тях
Да, ние сме такава двойка.
Първо да ти честитя хубавата новина и ти пожелавам лека бременоност и здраво и красиво бебче! :infant:
Подадохме документите като семейство от двама, а аз вече бях бременна във 2-ри месец. За интервюто подготвих какви ли не въпроси около бебето и майчинството. Очаквах, че ще ме питат по тази тема, защото не всеки ден им се явяват "дебелани" на интервю и то като водещи. На сън да ме бутнеш знаех за майчинстото в Квебец и в Бг, за детските ясли, градини, училище, как е пеленаче, кърмаче, новородено, акушерка, раждане....бля-бля. Какво ще правим с малко бебе там, как ще се издържаме и т.н.
На интервюто бях в 7-ия месец и Линда не ме попита нищо по тази тема, ама нищо. Ако си чела разказа ми за интервюто, ще видиш че на един въпрос се обърках и и казах няколко думи за моята бременност. А мъжът ми го попита, дали иска детето. Това беше само.
Така, че изобщо не се притеснявай. Според моята учителка по френски, бременните са минали предварително интервюто. Малкото човече е с много силни позиции и никой няма право да те дискриминира поради твоята бременност. Плюс това те са интелигентни хора и знаят, че при един отказ не се знае ти как ще реагираш?! Можеш да се разтроиш (нали хормоните и без това са с главата надолу), да получиш контракции, да изпаднеш в депресия и.... други лошотии. Те няма поемат такива рискове.
Давайте смело напред и много късмет!
Докато се усмихнеш...се озъбиш!
Заключено