vupros

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
rostislavka
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Окт 03, 2006 7:17 am

vupros

Мнение от rostislavka »

zdraveite imam vupros i poneje sum na rabota ne moga da pisha nadulgo i na shiropki. poluchihme predi mesec niakude pismo, che ni razglejdat dokumentite i che vuv vtorata polovina na 2006g ste sme na intervu, za sega nisto ne sme poluchili, a veche e kraia na 0ktomvri, niamame vreme i ne znaem kakvo da pravim. biah chela niakoi pisa, che ako zadadesh vupros vednaga ti nastroivat data i ne smeia da pitam
otgovorete nolia
chao
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

Бихте могли да попитате само по 1 причина - ако се съмнявате че уведомителното писмо за интервю се е загубило. В противен случай по скоро очаквайте интервю в началото или пролетта на 2007г. Съмнявам се да изпращат още уведомителни писма за сесията през декември, скоро не се е обаждал някой... Така че не ви пречи да попитате, защото ако се е загубило ще изпуснете срока за потвърждение, а това значи анулиране на датата ви за интервю
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Аватар
dart vador
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 4:19 pm

Мнение от dart vador »

Тези потвърдителни писма са със стандартен текст.Това, че пише да очаквате дата за интервю до края на 2006 не означава непременно същото. Най-вероятно ще ви поканят началото на 2007.
"Пали като трактор на северния полюс, в ръцете на бяла мечка"
Аватар
nevergiveup
Мнения: 120
Регистриран на: Сря Юни 28, 2006 3:33 am

Мнение от nevergiveup »

Ние също получихме Accusé de réception на 13.09.2006 в което се казва, че ще бъдем на интервю до края на 2006. Вчера пратих имейл до Виена, понеже се притесних да не би да се е загубило някое писмо и днес получихме следния отговор:

En réponse à votre message. Nous avons le plaisir de vous annoncer que vous êtes sur la liste d'attente de convocation pour une entrevue. Peut-être encore cette année ou dans la première moitié de l'année 2007.


Искам да питам дали на базата на този отговор мога да считам, че с документите ни всичко е в ред, или и в това не мога да бъда сигурен! :oops: :beer:
Последно промяна от nevergiveup на Вто Окт 31, 2006 12:41 pm, променено общо 1 път.
"Life isn't about finding yourself, Life is about creating yourself" (unknown)
mivasta
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 12:31 pm

Мнение от mivasta »

Da vi kaja, to mai pri tezi v posolstvoto nishto ne moje da se kaje. Na men mi pratiha pismo na 08.10., 4e datata mi za interviu e na 09.11. t.e. drugata sedmica. V momenta sum v golemi valneniq, shtoto neznam kakvo shte me pitat. Kazaha mi 4e za vseki e individualno.
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Това, че си получил писмо да очакваш дата за интервю означава само, че във Виена са получили документите ти, нищо друго. Това са стандартни писма, които се изпращат на всички. След това започват да ги разглеждат и ако има нещо неясно пращат писма с допълнителни изисквания. А това, че са ти писали, че интервюто ти ще е до края на 2006г също е стандартна бланка. Мисля, че вече не пращат писма за интервюта за сесията ноември-декември. Почти съм сигурна, че ще бъдете поканени през първата половина на 2007г. Ние чакахме за интервю 7 месеца.
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Мнение от arci »

Да не си объркал нещо,бе човек.Нали интервютата почват от13.11.Хвърли още един поглед на писмото и пиши пак.Апък ако е вярно ,че на 9.11 си на интервю-успех
Аватар
Helena
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Яну 13, 2006 2:27 am
Местоположение: София (ама искам Montreal)

Мнение от Helena »

Странно, какво се оказа? Да не би да има и следващата седмица интервюта? Май резервацията на Linda започваше доста по-рано от 13.11.
Аватар
iv
Мнения: 137
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 2:04 pm
Местоположение: Toronto, Nort York

Мнение от iv »

Споко бе хора и ние с desisa се тревожехме за нашето интервю, но ето че след 10 месеца всичко си е в ред!!!
на циганина давали царство, а той: А има ли хляб?
Заключено