за пренасянето на пари

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

за пренасянето на пари

Мнение от trans »

Здравейте в ОББ предлагат и следния начин за прехвърляне на пари
Открива се сметка при тях в CAD и след това в Канада открива сметка в банката им кореспондент и нареждаш да преведат парите Всички такси по превода излизали около 50лв
Въпроса ми е има ли някакъв проблем който им обягва на служителите тук в Бг По този начин ако се прехвърлят пари може ли да има някакво допълнително облагане Моля ако някой е запознат да сподели
Благодаря
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: за пренасянето на пари

Мнение от MrGeek »

trans написа:Здравейте в ОББ предлагат и следния начин за прехвърляне на пари
Открива се сметка при тях в CAD и след това в Канада открива сметка в банката им кореспондент и нареждаш да преведат парите Всички такси по превода излизали около 50лв
Въпроса ми е има ли някакъв проблем който им обягва на служителите тук в Бг По този начин ако се прехвърлят пари може ли да има някакво допълнително облагане Моля ако някой е запознат да сподели
Благодаря
Не може да има никакво облагане, в стандартния смисъл на тази дума. При подобен превод се налагат такси от двете страни на банковата транзакция. В най-лошия случай ще ти удържат още толкова от канадската банка за превода. Това в никакъв случай не е облагане, защото за такова се смятат по принцип държавните мита, такси, данъци и т.н., които в случая нямат отношение изобщо. ;)
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

От канадската банка таксите за превода ще са към 30-35$ (значи пак до 50 лв) за суми от порядъка на 3-5-10 000 $
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от trans »

Отново Ви благодаря за инфото :D
kosciuszko
Мнения: 209
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 10:09 pm

Re: за пренасянето на пари

Мнение от kosciuszko »

trans написа:Здравейте в ОББ предлагат и следния начин за прехвърляне на пари
Открива се сметка при тях в CAD и след това в Канада открива сметка в банката им кореспондент и нареждаш да преведат парите Всички такси по превода излизали около 50лв
Въпроса ми е има ли някакъв проблем който им обягва на служителите тук в Бг По този начин ако се прехвърлят пари може ли да има някакво допълнително облагане Моля ако някой е запознат да сподели
Благодаря
vseki 2 sedmici tazi tema se davche, predavkva................nali ne nosite milioni, kakvo znachenie ima kak se prenasiat niakakvi si tam 10-15k???
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

мдам, абе пълни дисагите с парите и си ела на място да откриеш сметка, кво си усложняваш живота
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от trans »

:D :D :D
Не мога да изляза от Б-я с 100к ще ме пипнат че не сме здравно осигурени :lol:
Благодаря
Просто исакм да не декларирам всички пари Туй то
drel
Мнения: 55
Регистриран на: Вто Апр 04, 2006 1:12 pm

Мнение от drel »

Hi:Niakoi znae li kakvi sa minimalnite rabotni zaplati v Quebek-za sladkari?
Ili mese4noto vuznagrajdenie po tazi specialnost? :lol:
Заключено