Pak si praviat kakvoto si iskat !!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Pak si praviat kakvoto si iskat !!!

Мнение от myha »

Omrazna mi veche ,ot tehnite prostotii razdadoha Bg
Imam chyvstvoto che ni praviat na glypaci !!!





Върховният административен съд отхвърли протеста на заместник-главния прокурор Митьо Марков за концесията на автомагистрала „Тракия”. Протестът на Марков е от юни миналата година и е срещу законността на решението на Министерски съвет, с което за концесионер на „Тракия” без търг или конкурс беше обявен българо-португалски консорциум. В протеста си Митьо Марков настояваше да се спре изпълнението на договора, който де юре не е влязъл в сила. Тричленният състав на ВАС се мотивира с това, че решението на Министерски съвет е било обнародвано в държавен вестник, което го превръща в стабилен административен акт
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Добър ден :)
Шефа на ВАС е съдията Константин Пенчев, бивш депутат от НДСВ. На печелившите - честито!
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
bliasaka
Блясъчко Мечтателник
Мнения: 350
Регистриран на: Пон Авг 04, 2003 1:20 pm
Местоположение: Canada

Мнение от bliasaka »

Vseki narod si zaslujava upravnicite.
Kato se ima predvid,che dosta goliama chast ot naselenieto v BG gleda s trepet predavania ot roda na "VIP/Big brother",hodi na koncerti na Azis, Toni Storaro etc. smiatate li,che tezi hora imat neshto v glavata si i mogat da vzimat pravilni reshenia?
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

Ne e tochno taka bliasachko ima edin problem tyka v Bg niama lichnosti za koito da glasyvame i na koito da viravame ,niama hora s dostoinstvo inache za drygoto si prav !!
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Muha! Pogledni minaloto na BG-to! Ot idvaneto na Ferdinand.I v se sas edno se opravdavame....nima lichnosti.To lichnosti dodri ima ama koj da gi izbere kato ne se korunpirani? Chii interesi shte zashtitavat? :roll: :roll: :roll:
kakвото потърсило,такова намерило
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

potrebitel написа:Muha! Pogledni minaloto na BG-to! Ot idvaneto na Ferdinand.I v se sas edno se opravdavame....nima lichnosti.To lichnosti dodri ima ama koj da gi izbere kato ne se korunpirani? Chii interesi shte zashtitavat? :roll: :roll: :roll:
Що пък от Фердинанд :lol: :shock: Преди Фердинанд какво е било, пък после какво станало :roll: ... я раздуй малко за личностите, оправдаванията, интересите .... много ми стана интересно.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Муха не си прав .Личности е имало и има ,проблемът е в тяхните симпатизанти.Веднага ти давам пример.
Преди няколко години на последните президентски избори моята стринка ,която се води много стисната почерпи с баница и компот по случай победата на Георги Парцалев,пардон Първанов.Всички бяхме в шах от щедроста на стринка ни и аз я питах?следва пряка реч/:
-Стринке ,ама ти защо така ни черпиш.
-Ами избраха моя симпатяга/отнася се за симпатизант/
-Добре де ти що точно него избра.
-Ами как защо,виж го какъв е хубавц ,истински мъж,като го гледам какъв е сладур ми иде целия да го изям ,само копчетата на балтона му да изплщя.
В този момент се появи петият пореден мъж на стринка ми пиян до синьо и леко бръснат и вика :
-Ъ ,ма ти баница ли си ми напраила ма ,брава ,я дай и една бира да отрезнея ,че поливахме победата на новия призидент с бригадата. :D
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

Bate,i kakvo stana posle ,ti doredi li se do banicata .
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
bliasaka
Блясъчко Мечтателник
Мнения: 350
Регистриран на: Пон Авг 04, 2003 1:20 pm
Местоположение: Canada

Мнение от bliasaka »

myha написа:Ne e tochno taka bliasachko ima edin problem tyka v Bg niama lichnosti za koito da glasyvame i na koito da viravame ,niama hora s dostoinstvo inache za drygoto si prav !!
I poneje niamalo lichnosti dai da ne glasuvame.Shtoto taka e po-lesno.A tova,che kato ne se glasuva oznachava,che shte doidat komunisti i turci na vlast na naroda ne mu puka.Vajnoto e,che vremeto se zatoplia i shte ima mnogo koncerti na otkrito na Azis i sie.I shte ima mnogo beer-festove.Hliab i zrelishta.Tova e vajnoto.
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

E aj sia niamalo lichnosti !
V toia red na misli az da kaza che hora niama v BG (imam v predvid dostatachno razumni individi).
Te lichnostite otde da dodat be Muha, ot mars li da kacnat.
Mi kvito izbiratelite takiva i lichnostite.
Mnogo mi e interesno kat nekoj kaze, v BG politicite takiva, onakiva, ami nali izmezdu nas idat be.
Ako sichki sa kalpavi, znachi i celia narod e kalpav, koeto si e verno.
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

Dobre da vi pitam vie za kogo glasyvahte,nikoi ne napisa che e glasyval ??!!!!
Kato gledam i vie ste na moeto mnenie !!!
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
aseto

Мнение от aseto »

Темата е много интересна. Много често се замислям за "Приказка за стълбата" на Смирненски. Влидна ли е и днес? Основната разлика на нашето поколение с това от епохата между двете световни войни не е елитът. И преди е имало лошите: чорбаджии-изедници, фабриканти, които са изтисквали силиците на изнемощелите си туберкулозни работници и прочие. Разликата според мен е в простолюдието. Вие да сте виждали днешните тъкачки, таксиметрови шофьори и работници на автомивки да се събират , за да си четат стихотворения, да печатат позиви или да правят самодейни театрални състави? Спомням си , че питали Виктор Юго, кога е получил най-голямата похвала за творчеството си. Той отговорил, че веднъж бил пийнал, прибирал се към дома си , но много му се пикаело. Не издържал да си влезе в къщата и започнал да пикае до оградата на собствената си къща. Тогава някакъв минувач, бедно облечен обикновен работник го хванал за яката и му се скарал: " Дърто магаре, как не те е срам да пикаеш пред дома на великия писател Виктор Юго....."
Днес в България на Патриарх Евтимий nickname-ът му е Попа, честваме през ноември Деня на народните будисти и крадем поголовно паметници.....
Ще се радвам да продължим темата, ама трябва да тръгвам за Пловдив :oops:
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Az lichno ne glasuvah shtoto nemah vazmoznost da otida do Otava, inache znam za kogo da glasuvam.
:lol:
Na sledvashtite izbori sam tam obache.
Аватар
bliasaka
Блясъчко Мечтателник
Мнения: 350
Регистриран на: Пон Авг 04, 2003 1:20 pm
Местоположение: Canada

Мнение от bliasaka »

I az taka
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

Kak stava glasyvaneto tam s mejdynaroden pasport li?
na kolko kilometra e Otava ot Mreal i Toronto i za kolko vreme se hodi do tam ?
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Заключено