Хуманитарната програма и българите

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Хуманитарната програма и българите

Мнение от survivor »

Значи както ви казах наскоро отказаха на майка ми - възрастна жена без други роднини в България, да я приемат тук по хуманитарната програма. Аз имах контакти с руснаци, които бяха решили този въпрос с родителите си по този начин. Напомням само че при хуманитарната програма искаш случаят ти да се разглежда докато живееш в Канада. Това само ако имаш достатъчно убедителни причини да го искаш (без в сайта да се уточнява какви могат да са те). Та скоро срещнах една позната, която след като е разбрала че ние сме започнали такава процедура, се консултирала с адвокат за да започне същата за майка си. И адвокатът й казал че за граждани на България вече не одобряват по тази програма и направо й предрекъл че ще получим отказ. Въпреки че ние не искахме на основние политическа причина, пак получихме отказ въпреки напредналата възраст. Не им прави чест в министреството че все пак си имат някакви критерии, ама вътрешни, недостъпни за обикновения гражданин. Пиша ви всичко това, за да ви предупредя че ако някой се реши да започне такава процедура, шансовете му са (хайде да не се изсилвям съвсем) почти равни на нула. Не че е белка за умиране ако се получи отказ, все пак докато се получи човекът е живял в Канада без проблем (при нас година и половина), ама може да загубите малко пари.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Re: Хуманитарната програма и българите

Мнение от bgmontreal »

survivor написа:Значи както ви казах наскоро отказаха на майка ми - възрастна жена без други роднини в България, да я приемат тук по хуманитарната програма. Аз имах контакти с руснаци, които бяха решили този въпрос с родителите си по този начин. Напомням само че при хуманитарната програма искаш случаят ти да се разглежда докато живееш в Канада. Това само ако имаш достатъчно убедителни причини да го искаш (без в сайта да се уточнява какви могат да са те). Та скоро срещнах една позната, която след като е разбрала че ние сме започнали такава процедура, се консултирала с адвокат за да започне същата за майка си. И адвокатът й казал че за граждани на България вече не одобряват по тази програма и направо й предрекъл че ще получим отказ. Въпреки че ние не искахме на основние политическа причина, пак получихме отказ въпреки напредналата възраст. Не им прави чест в министреството че все пак си имат някакви критерии, ама вътрешни, недостъпни за обикновения гражданин. Пиша ви всичко това, за да ви предупредя че ако някой се реши да започне такава процедура, шансовете му са (хайде да не се изсилвям съвсем) почти равни на нула. Не че е белка за умиране ако се получи отказ, все пак докато се получи човекът е живял в Канада без проблем (при нас година и половина), ама може да загубите малко пари.
само да уточня, че по тази програма НЕ отпада изискването за доход!

и също, че не сте разбрали какво има предвид адвоката, а то е че за граждани на БГ няма политически причини, иначе имате ли доход и основателни причини (здраве например, а не САМО напреднала възраст) то ще се наредите до 3мата човека които познавам минали по тоя път
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bliasaka
Блясъчко Мечтателник
Мнения: 350
Регистриран на: Пон Авг 04, 2003 1:20 pm
Местоположение: Canada

Re: Хуманитарната програма и българите

Мнение от bliasaka »

bgmontreal написа:
само да уточня, че по тази програма НЕ отпада изискването за доход!
А по коя програма няма изискване за доход?
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Niama takava vav momenta!Survajvor,mnogo nepriatna situacia,ste izpadnali.No kakvo da ti kaza,BGMontreal e prav.Tochno taka e.I az poznavam hora koito naskoro ja minaha uspeshno i sa tuk veche. :cry: :cry: :cry:
kakвото потърсило,такова намерило
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

по тази програма одобряват само 3% от подалите
за съжаление майка ти е попаднала в останалите 97%...
аз се срещах с адвокат наскоро и той вместо да ми вземе парите направо ми каза че шанса на моята майка е минимален.
Яд ме е че БГто не е нормална страна иначе до сега отдавна да съм се махнал от Канада.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: Хуманитарната програма и българите

Мнение от survivor »

bgmontreal написа: само да уточня, че по тази програма НЕ отпада изискването за доход!
Последното нещо което искам да направя е да споря с БГмонреал (пък и това е далеч от финансите, нали така?).

Но тази програма може да се съчетае със спонсориране, за което има изискване за доход, а може и да не съчетае със спонсориране, така че в този случай няма изискване за доход.

A family member in Canada may support your application by submitting a sponsorship that will be considered in conjunction with all other factors presented with your application. Sponsorships accepted in these circumstances are not a legal requirement for H & C considerations, nor are they in accordance with the regulations. However, a sponsorship may be an important factor if you are unable to support yourself. This is not a Family Class sponsorship and you will not be considered a member of the Family Class (see Appendix D for further details).

Надявам се да не ми се налага да споря за съдържанието на фразата "may support your application". И също така естествено че има такси за започване на процедурата, ама това не е изискване на доход.

Който има интерес към тази програма и иска да прочете изискванията, включително цитата който дадох, може да ги види ето тук:

http://www.cic.gc.ca/english/applicatio ... l#wp305733

Ако го съчетаваш със спонсориране, си има допълнителни формуляри. Руснаците, от които научих за тази програма, не го бяха съчетали със спонсориране (те бяха новопристигнали и студенти) и тяхната баба, която беше на 80 години при подаването, мина успешно. Само искам да уточня че хуманитарната програма не съвпада с тази за бежанците. Наистина ви разказах това което е научила моята позната от адвокат, т. е. от трети човек, и то специално за хуманитарната програма. Има разбира се известна несигурност при такова преразказване, ама тя така или иначе е платила за консултацията с адвоката 200 долара, и той съвсем правилно й е предказал че ще получим отказ. Адвокатът тогава й е предложил като алтернатива да опитат да я вземат тук като бежанка, ама тя е отказала и сега ще правят спонсориране. За здравето - не знам какви изисквания за влошено здраве ще има, след като има задължителен медицински преглед, на който трябва да докаже че е в сравнително добро здраве. Така че ви съветвам ако решите да започвате такава програма най-малкото да се посъветвате и вие с адвокат (надявам се да попаданете на свестен такъв). Иначе благодаря за съчуствието на тези които го изразиха, аз си казвам че всяко зло е за добро, бабата сега ще си отиде през лятото в България, а след това само да дадат многократна виза, ще започнем спонсориране :D
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

KolioBalkanski написа:по тази програма одобряват само 3% от подалите
за съжаление майка ти е попаднала в останалите 97%...
аз се срещах с адвокат наскоро и той вместо да ми вземе парите направо ми каза че шанса на моята майка е минимален.
Яд ме е че БГто не е нормална страна иначе до сега отдавна да съм се махнал от Канада.
Кольо, твоят адвокат е бил много печен. Аз имах силен страх от имиграционните адвокати в Канада и затова не се консултирах. Един мой познат латиноамериканец с образование и всички данни за да се класира като независим имиигрант, тук се беше консултирал с имиграционен адвокат и оня му беше предложил да започва процедура за бежанец :evil: Добре че моят познат се беше усетил и си беше подал сам за независима имииграция. Ама ето че не всички адвокати са такива. Жалко че аз я нямах тази информация тогава, ама се радвам че другите ще я имат :D
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

абе аз ща не ща ще трябва да и пусна по тази програма ако не се уредя с работа и работна виза за щатите...
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

KolioBalkanski написа:абе аз ща не ща ще трябва да и пусна по тази програма ако не се уредя с работа и работна виза за щатите...
Ами успех! И с едното и с другото. Ти не споменяваше ли по-рано някъде и за някаква възможност за петиция до министъра?
Аватар
gazara
Мнения: 173
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 6:23 pm
Местоположение: Pierrefonds(montreal)

Мнение от gazara »

Iskam da izkaja blagodarnost za podobnite temi kato tazi,vsi4ki mnenia koito pro4etoh sa mi mnogo polezni i se nadiavam da mi pomognat v moiata me4ta roditelite mi da doidat tuk pri men v Canada,az imam namerenie da tragvam po dalgia pat na sponsorstvoto i taino se nadiavam da stane barzo no si davam smetka 4e tova e himera,,,,vse pak nadejdata umira posledna,imate li ideia dali ako izvadia belejka ot sega6nia si rabotodatel 4e ima jelanie vednaga da nazna4i tatko na rabota niama da e ot polza?Az mislia 4e tova niama zna4enie no vse pak.....imam o6te edin vajen vapros:koi ot ofitcialnite dohodi se vzima pod vnimanie tozi ot provintcia Quebec ili Federalnia za6toto ima razlika m/u dvata?!iznenadan sam no se nadiavam 4e kato rezident na Quebec toi da e vajnia,predvaritelno blagodaria za otgovorite......samo da dobavia 4e po tova koeto pro4etoh v saita na cic mi se struva 4e iziskvaniata za jivu6tite v Quebec sa razli4ni ili se laja?

blagodaria i neka silata bade s vas! :luk:
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Re: Хуманитарната програма и българите

Мнение от bgmontreal »

survivor написа:
bgmontreal написа: само да уточня, че по тази програма НЕ отпада изискването за доход!
Последното нещо което искам да направя е да споря с БГмонреал (пък и това е далеч от финансите, нали така?).

Но тази програма може да се съчетае със спонсориране, за което има изискване за доход, а може и да не съчетае със спонсориране, така че в този случай няма изискване за доход.

A family member in Canada may support your application by submitting a sponsorship that will be considered in conjunction with all other factors presented with your application. Sponsorships accepted in these circumstances are not a legal requirement for H & C considerations, nor are they in accordance with the regulations. However, a sponsorship may be an important factor if you are unable to support yourself. This is not a Family Class sponsorship and you will not be considered a member of the Family Class (see Appendix D for further details).

Надявам се да не ми се налага да споря за съдържанието на фразата "may support your application". И също така естествено че има такси за започване на процедурата, ама това не е изискване на доход.

Който има интерес към тази програма и иска да прочете изискванията, включително цитата който дадох, може да ги види ето тук:

http://www.cic.gc.ca/english/applicatio ... l#wp305733

Ако го съчетаваш със спонсориране, си има допълнителни формуляри. Руснаците, от които научих за тази програма, не го бяха съчетали със спонсориране (те бяха новопристигнали и студенти) и тяхната баба, която беше на 80 години при подаването, мина успешно. Само искам да уточня че хуманитарната програма не съвпада с тази за бежанците. Наистина ви разказах това което е научила моята позната от адвокат, т. е. от трети човек, и то специално за хуманитарната програма. Има разбира се известна несигурност при такова преразказване, ама тя така или иначе е платила за консултацията с адвоката 200 долара, и той съвсем правилно й е предказал че ще получим отказ. Адвокатът тогава й е предложил като алтернатива да опитат да я вземат тук като бежанка, ама тя е отказала и сега ще правят спонсориране. За здравето - не знам какви изисквания за влошено здраве ще има, след като има задължителен медицински преглед, на който трябва да докаже че е в сравнително добро здраве. Така че ви съветвам ако решите да започвате такава програма най-малкото да се посъветвате и вие с адвокат (надявам се да попаданете на свестен такъв). Иначе благодаря за съчуствието на тези които го изразиха, аз си казвам че всяко зло е за добро, бабата сега ще си отиде през лятото в България, а след това само да дадат многократна виза, ще започнем спонсориране :D
първо това е програмата за бежанец (те не са само политически)
и 2ро прочети какво съм подчертал и 3то вярвам на хората на които съм видял документите, а не на каквото съм чул, особено от руснаци (след изказванията на Жой съм особено внимателен да не изписвам учебници и подобни щуротии).

С две думи четете от край до край и не се стискайте за адвокати, защото накрая плащате повече при отказ.
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bliasaka
Блясъчко Мечтателник
Мнения: 350
Регистриран на: Пон Авг 04, 2003 1:20 pm
Местоположение: Canada

Мнение от bliasaka »

potrebitel написа:Niama takava vav momenta!
Who can sponsor?

you have an income that is at least equal to the minimum necessary income, the amount of
which is published yearly by the Canadian government.

This condition does not apply if you are sponsoring only
· your spouse, common-law or conjugal partner who has no dependent children, or
· your spouse, common-law or conjugal partner whose dependent children have no
children of their own, or
· your dependent child who has no children of his or her own.

Доколкото разбирам има такава? :roll:
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: Хуманитарната програма и българите

Мнение от survivor »

bgmontreal написа:
първо това е програмата за бежанец (те не са само политически)
и 2ро прочети какво съм подчертал и 3то вярвам на хората на които съм видял документите, а не на каквото съм чул, особено от руснаци (след изказванията на Жой съм особено внимателен да не изписвам учебници и подобни щуротии).

С две думи четете от край до край и не се стискайте за адвокати, защото накрая плащате повече при отказ.
Ок, грешката ти е вярна :lol:

Ако някой се интересува от програмата за бежанците, информацията е тук:

http://www.cic.gc.ca/english/refugees/index.html

И нещо много важно при хуманитарната програма, ако някой все пак се осмели да я започне - докато трае процедурата, човекът няма право да се връща в родината! Преди година и половина когато се обадих на имиграцията, ми казаха че ако молбата се подава в Монреал, срокът за чакане е 3 години и половина. Така че хубаво си направете сметката.
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Здрасти Сърви,
Абе що не спонсорираш майка си, а се занимаваш със щуротии? Само питам де.
Наздраве
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

bliasaka написа:
potrebitel написа:Niama takava vav momenta!
Who can sponsor?

you have an income that is at least equal to the minimum necessary income, the amount of
which is published yearly by the Canadian government.

This condition does not apply if you are sponsoring only
· your spouse, common-law or conjugal partner who has no dependent children, or
· your spouse, common-law or conjugal partner whose dependent children have no
children of their own, or
· your dependent child who has no children of his or her own.

Доколкото разбирам има такава? :roll:
И аз доста се учудих като го прочетох това преди няколко месеца, но ей на - написано си е черно на бяло... Така че определено има и такава процедура.
Заключено