akt za rajdane

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
neli78

akt za rajdane

Мнение от neli78 »

polu4ih pismo ot Bukurest 4e iskat da im pratia akta za rajdane otnovo-mai parvia pat si pratih samo kserokopie na akta(za 4ujbina e) i prevoda mu i ne go zaverih notarialno
Pishe v pismoto mi sertificat de naissance(dublicat)-copie notaire est requise.
ta tova ozna4ava si mislia da si presnimam otnovo akta za rajdane i prevoda mu-da go zaveria pri notarius i togava s edno barkod4e da go pratia
vaprosa mi e -kade v sofia da nameria notarius i znaete li orientirova4no kolko st emi vzeme
tova li triabva da napravia?vie kakvo pratihte kato akt za razdane-original ili notarialno zavereno kserokopie.
aka za rajdane niama validnost -nali?
Pilot
Мнения: 55
Регистриран на: Нед Мар 28, 2004 3:04 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнение от Pilot »

Здрасти,първо се вади акт за раждане за чужбина,който е с един правоъгълен печат на гърба.След това този документ го даваш да ти го преведат и го изпращаш така в оригинал с превода.Не ти е нужен никакъв нотариус.

Успех! :wink:
rumys
Мнения: 113
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 8:41 am
Местоположение: Montreal

Мнение от rumys »

neli78, kakto kazva Pilot ti trqbva dublikat na akta za rajdane za 4ujbina.Togava "ti4ai" do nqkoq firma za prevodi i legalizatziq na dokumenti (li4no az polzvah LOZANOVA 48 i sym mnogo dovolna, adresyt e :68 Parchevich Str., 1000 Sofia, tel/fax: 359 /2/ 989 40 93 i o6te edin: 2 Dante Str., 1000 Sofia, tel/fax: 359 /2/ 981 39 74, 986 33 45)
Tam znaqt kakwo da pravqt, samo im kaji za kyde ti trqbva dokumenta. No pobyrzai, za6toto legalizatziqta otnema vreme. Li4no akta za rajdane minava za legalizatziq v ob6tinata, a ne v syda i e po-byrza protzedurata okolo 3-4 dni (obiknov. pory4ka). Ima razbira se i ekspresna. Uspeh![/url][/u]
rumys
Мнения: 113
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 8:41 am
Местоположение: Montreal

Мнение от rumys »

neli78, zabravih da ti napi6a, 4e dublikat na akta za rajdane za 4ujbina se vadi v ob6tinata (pogledni ot koq ob6tina ti e originala, za6toto ot sy6tata samo mogat da ti izvadqt dublikata). Tzenite ne sa mnogo visoki. Okolo 2-3 leva e da si izvadi6 dublikat, a prevoda s legalizatziqta 6te ti struva okolo 10 leva.
neli78

Мнение от neli78 »

mai ste mi otneme pove4e vreme da vadia dublikat i da legaliziram-a i nikade ne se pishe 4e triabva da se legalizira.....
moje bi ste si pratai originalinia akt za rajdane i originalnia prevod ,a po-natatak ste si izvadia nov-imam predvid kogato zaminavam
a ne moge li da si kserokopiram originalite i da gi zaveria pri notarius?
Аватар
pavlin
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Апр 03, 2004 10:25 am
Местоположение: Sofia

Мнение от pavlin »

triabva ti dublikata ot obstinata s pravoagalnia pe4at
na garba.Prevezdash go i go pratstash v original!!!
Legalizacia ne se iziskva .

uspeh!:)
neli78

Мнение от neli78 »

moje li niakoi,koito dori ve4e ima visa da mi dade to4en i iasen otgovor na vaprosa-a ne gadania....
poneje ste mi otneme vreme za dublikat-moje li da si izpratia originalnia akt za rajdane s originalnia prevod?
rumys
Мнения: 113
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 8:41 am
Местоположение: Montreal

Мнение от rumys »

neli78, vnimavai na poslednata prava da ne se "izdyni6". Pomisli, notariusa znae li frenski ili angliiski, za da ti zaveri dokumenta, spored men toi prosto ne e otorizirano litze za 4ujdi ezitzi. Mislq, 4e moje da ti zaveri kopie na bylgarski, az li4no ne sym 4uvala notarius da si slaga pe4ata i podpisa vyrhu 4ujd tekst. Vse pak ako tova e vyzmojno e dobre. Ina4e az sym polzvala uslugite na notariusi za dokumenti (no samo na bylgarski ezik) i ne sa mi vzimali mnogo - 5 leva. Notariusi dal Gospod pod pyt i nad pyt. Trygva6 po Patriarha kym popa i pone po 20 kantori 6te vidi6 i ot dvete strani. Pomisli samo mnogo dobre da ne bi da zagubi6 mnogo pove4e vreme, ako otnovo dokumentite ne sa taka kakto trqbva. Jelaq ti uspeh.
rumys
Мнения: 113
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 8:41 am
Местоположение: Montreal

Мнение от rumys »

Vsy6tnost dublikat se vadi v ob6tinata to4no za 2 min. Uspeh!
neli78

Мнение от neli78 »

ok
mersi za otgovorite
zna4i otivam v obstinaat i kazvam 4e iskam dublikat na akta mi za razjdane za 4ujbina i da mi slojat pravoagalen pe4at-tova go prevejdam i go prastam v original-pravilno li sam razbrala?
neli78

Мнение от neli78 »

cialoto mi obarkvane idva ot slednoto-az imam akt za rajdane za 4ujbina i prevod na nego
ta misalta mi e-moga li da izprtaia tozi-datata mu e ot 10.2004ili da otida otnovo v obstinata i da poisakm dublikat na parvia izdaden
razpitavm tolkova,poneje maika mi ste go vadi i da znam kakvo da i obiasnia-ne sam registrirana v sofia...
Аватар
petia4444
Мнения: 508
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 9:17 am
Местоположение: Edmonton,AB
Обратна връзка:

Мнение от petia4444 »

neli78 написа:cialoto mi obarkvane idva ot slednoto-az imam akt za rajdane za 4ujbina i prevod na negota misalta mi e-moga li da izprtaia tozi-datata mu e ot 10.2004ili da otida otnovo v obstinata i da poisakm dublikat na parvia izdaden
razpitavm tolkova,poneje maika mi ste go vadi i da znam kakvo da i obiasnia-ne sam registrirana v sofia...
Ей,момиченце хората са го написали много ясно,ама ти не ,та не,споко де- трябва ти дубликат на акт за раждане с правоъгълен печат и преведен, а не оригинала и негов превод!и го пращаш!Другото ако го направиш както си го помислила ще ти го върнат пак!Успех!
Всичко идва ,за да си отиде!
Остава само кристалната форма на онова,
което е било и никога няма да се върне!
Аватар
petia4444
Мнения: 508
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 9:17 am
Местоположение: Edmonton,AB
Обратна връзка:

Мнение от petia4444 »

neli78 написа:ok
mersi za otgovorite
zna4i otivam v obstinaat i kazvam 4e iskam dublikat na akta mi za razjdane za 4ujbina i da mi slojat pravoagalen pe4at-tova go prevejdam i go prastam v original-pravilno li sam razbrala?
правилно!
Всичко идва ,за да си отиде!
Остава само кристалната форма на онова,
което е било и никога няма да се върне!
neli78

Мнение от neli78 »

blagodaria mnogo za otgovorite
az imam dublikat na akta si za rajdane za 4ujbina i prevod ot 10.2004
moje li sega da pratia tozi,a kato doide vreme ta letia da si izvadia nov
akta za rajdane niama validnosta kakto e svidetelstvoto za sadimost?
mersi
Аватар
petia4444
Мнения: 508
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 9:17 am
Местоположение: Edmonton,AB
Обратна връзка:

Мнение от petia4444 »

neli78 написа: az imam dublikat na akta si za rajdane za 4ujbina i prevod ot 10.2004
moje li sega da pratia tozi,
Da
neli78 написа:akta za rajdane niama validnosta kakto e svidetelstvoto za sadimost?
Дубликат на акт за раждане няма срок на валидност,но за сметка на това свидетелството за съдимост има срок 6 мисеца!
Всичко идва ,за да си отиде!
Остава само кристалната форма на онова,
което е било и никога няма да се върне!
Заключено