Nursing във федерална Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Nursing във федерална Канада

Мнение от Joy »

Абе аз знам, че във федерална Канада нищо не е като хората :lol: , ама пак съм шокирана и озадачена... :roll:
Какви са тези бачелор програми в КОЛЕЖ??? :shock:

http://healthsciences.humberc.on.ca/bnvideo/

И май изглежда редовна... :roll: И каква е разликата между същата програма в Университет и тази?

Моля запознати да ми изяснят тези положения (от чисто любопитство)! :roll:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

не че разбирам нещо, ама не ми се вижда колеж
Humber and the University of New Brunswick (UNB) share a long history of excellence in nursing education. With this collaborative program, you’ll study for four years at Humber in Toronto. When you graduate, you’ll receive a Bachelor of Nursing degree from UNB.
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Re: Nursing във федерална Канада

Мнение от Doktora »

JOY написа:Абе аз знам, че във федерална Канада нищо не е като хората :lol: , ама пак съм шокирана и озадачена... :roll:
Джой през призмата на краткия ми опит в Ка си мисля точно обратното!
Във Френска Ка нищо не е наред,както и в бившите френски колонии ако ги сравняваме с бившите английски колонии.
Док.........
TROUBLEMAKER
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Nursing във федерална Канада

Мнение от krimon »

Doktora написа:Във Френска Ка нищо не е наред,както и в бившите френски колонии ако ги сравняваме с бившите английски колонии.
Док.........
хехе, храни куче да те лае ... Докторе, ти не беше ли пристигнал по Квебекската процедура :wink:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

krimon написа:не че разбирам нещо, ама не ми се вижда колеж
Humber and the University of New Brunswick (UNB) share a long history of excellence in nursing education. With this collaborative program, you’ll study for four years at Humber in Toronto. When you graduate, you’ll receive a Bachelor of Nursing degree from UNB.
Колеж е бе! :roll: Само дето уж работели съвместно с университет.
:roll:
http://degrees.humber.ca/nursing.htm

Какво значи това? Даваме диплома от колеж, ама със завършена университетска степен? :lol:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

виж условията за прием

http://postsecondary.humber.ca/07061.htm

освен това ясно си пише, че се дава бакалавърска степен от University of New Brunswick
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

JOY написа: Какво значи това? Даваме диплома от колеж, ама със завършена университетска степен? :lol:
Да, точно така - завършваш колеж, но с бакалавърска степен. Разбира се само определени колежи имат лиценз за съответната програма. Мисля че го има не само за медицински сестри, но и за други специалности.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Хм...И какво, използват само сградата на колежа? :roll: С колежиални преподаватели, които обаче ти дават университетско образование? :shock:
Нещо не схващам аз логиката.... :? :lol:
А следващите степени- магистър и PhD пак ли в колежа?
Последно промяна от Joy на Съб Сеп 03, 2005 12:13 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Re: Nursing във федерална Канада

Мнение от Doktora »

krimon написа:
Doktora написа:Във Френска Ка нищо не е наред,както и в бившите френски колонии ако ги сравняваме с бившите английски колонии.
Док.........
хехе, храни куче да те лае ... Докторе, ти не беше ли пристигнал по Квебекската процедура :wink:
Това какво общо има с действителността?
Те не са ме хранили а само са ми дали "възможността" да им бъда бял роб.
Решението за бъдещето на семейството ми го вземам аз и не смятам,че съм задължен на кебекарите с нещо.
Така или иначе достатъчно много българи остават там да им работят черната работа и да им плащат данъци.
Не благодаря!
Без да ви обиждам ама съм достатъчно възрастен за да ми промие на тези години някой мозъка.
Дано правилно сте ме разбрали!
Док.........
TROUBLEMAKER
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Без да ви обиждам ама съм достатъчно възрастен за да ми промие на тези години някой мозъка.
Дано правилно сте ме разбрали!
:lol: Гледай да не се разочароваш! В канада.ру имаше една жалостна тема от биолог във Ванкувър която едва си намерила работа в Университета за 12 дол./час, а съпругът и с докторска степен бачка за 16 дол./час. Оплакваше се жената,че не може да си позволи НИКАКВО собствено жилище цял живот и няма на какво да се надява.
Пък народът разправяше,че там са най-ниските заплати в цяла Канада. :roll:
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

До момента не съм много очарован ако искаш това да чуеш.
Аз и не очаквах кой знае какво Джой.
Ще видим по-нататък как ще тръгне........
Док..........
TROUBLEMAKER
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Doktora написа:До момента не съм много очарован ако искаш това да чуеш.
Аз и не очаквах кой знае какво Джой.
Ще видим по-нататък как ще тръгне........
Док..........
О, ама ти успя да се преселиш ли вече, бе човек? :D Много си бърз...
Няма начин на външен вид на не ти харесва. Само че има доста по-важни неща, когато не си турист. :)
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

JOY написа:
Doktora написа:До момента не съм много очарован ако искаш това да чуеш.
Аз и не очаквах кой знае какво Джой.
Ще видим по-нататък как ще тръгне........
Док..........
О, ама ти успя да се преселиш ли вече, бе човек? :D Много си бърз...
Няма начин на външен вид на не ти харесва. Само че има доста по-важни неща, когато не си турист. :)
Доктора-бързия ми викат в махалата Джой!
Красиво е!
За работа.......все още търся.
Док............
TROUBLEMAKER
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: Nursing във федерална Канада

Мнение от survivor »

Много ти е кратък опитът, Док, за да правиш каквито и да било обобщения. Ти още само за Ванкувър не можеш да правиш обобщения, защото едва ли познаваш всичките му части. Да не говорим за цялата провинция, или пък различни англофонски провинции, а пък ти скочи направо да сравняваш англофонска Канада с Квебек. Ако искаш да знаеш, самата англофонска Канада е толкова различна, че ми се вижда направо абсурдно да се поставя под общ знаменател. Питай ги в Алберта колко се долюбват с Онтарио и коолко са сходни идеологически. Или ми сравни Онтарио или Бритиш Калабмия с Ню Фаундленд и тогава ми говори за характеристиките на "англофонска Канада".
А това че си позволяваш направо да заявяваш за Квебек че нищо не е наред при условие че не си стъпвал в него, без коментар...
Doktora написа:
JOY написа:Абе аз знам, че във федерална Канада нищо не е като хората :lol: , ама пак съм шокирана и озадачена... :roll:
Джой през призмата на краткия ми опит в Ка си мисля точно обратното!
Във Френска Ка нищо не е наред,както и в бившите френски колонии ако ги сравняваме с бившите английски колонии.
Док.........
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Nursing във федерална Канада

Мнение от MrGeek »

survivor написа:Много ти е кратък опитът, Док, за да правиш каквито и да било обобщения...
Брей, много му бил малък опита на Доктара. :lol:
Ще ми обясните ли уважаеми какъв е тогава "опита" на JOY във федерална Канада? Ааааа, извинете, как можах да забравя - канада.ру, ето това вече е експириънс. :lol: :rotfl: :beer2:
Заключено