Защо няма други...?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
Vasilii
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Фев 21, 2004 9:34 pm
Местоположение: Melbourne

Защо няма други...?

Мнение от Vasilii »

Здравейте мили сънародници,
семейството ми и аз сме вече втора година тук в Монриал.
Вече се установихме и живота ни е спокоен. Дори сме на път на напуснем хубавия билдинг в който живеем и да си купим една къща деташе.Едно нещо ме тревожи обаче
Имам един въпрос към всички вас.
Понеже съпругата ми е от ромски произход, дълго време търсихме да се свръжем с някое българско семейство тук в което също има роми или мохамедани. Просто искам съпругата ми и децата ми да се чустват добре. Преди познавахме едно прекрасно семейство от Пазарджик но тук в Монриал не съм видял нито един българин от ромски или поне ислямски произход. Малко ми стана тъжно когато по коствен начин разбрах че жена ми може би е едиствената българска ромка тук, защото след изборите никой друг освен нея не беше гласувал за движението са права и свободи.
Освен в личен аспект това ме тревожи защото навсякъде казват че в Монриал не искат да дискриминират хората.
А защо тогава всички от имигрейшъна са избрали да вземат тук само бели българи, нима това не е силна дискриминация към тези наши съграждани които са от от ромски семейства и другите малцинства като помаци например.
Mil Qvebek, pred teb se kalnem vav vqrnost !
Ti si moq "zemen rai"!
Аватар
As-Iv
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Мар 01, 2004 11:00 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от As-Iv »

....
Последно промяна от As-Iv на Пон Ное 07, 2005 7:10 pm, променено общо 1 път.
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

Знаех си аз,че си от ромски произход,или си свързан с ромите,още като заразправя за крокодолите си викам-това работно момче не ще да е Бг-че,та са мързеливи,Той ще да е или румънче,или ромче.Оказах се прав.кажи как са крокодилите
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Мнение от Doktora »

Говорим за дискриминация пък гласуваме за етническата противоконституционна партия ДПС.
Интересно?
Док.......
TROUBLEMAKER
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Doktora написа:Говорим за дискриминация пък гласуваме за етническата противоконституционна партия ДПС.
Интересно?
Док.......
:nenam:
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

goliama mechka написа:Знаех си аз,че си от ромски произход,или си свързан с ромите,си викам-това работно момче не ще да е Бг-че,та са мързеливи,Той ще да е или румънче,или ромче.
А ти работлив ли си :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Айде бе Василий ти шегуваш ли се.Как да няма роми тук,то от тях по веяе няма ,кеф ти роми от Шри Ланка ,кеф ти от Бангладеш и Бомбай.Чалми,забрадки и точки колкото си искаш,женати олкова ли е неконтактна да не може да си намери желаната среда.
Ако искаш да контактува с българи пратия при мен,аз не съм ром по произход ,но имам ромска душа ,обичам забавленията -ядене ,пиене и тез трите неща и по малко работата.Има един лаф -ром кисело мляко не държи,та и аз съм като тях има ли нещо твърдо в къщи не го оставям докато не свърши,изобщо падам си по екзотиката.
Прати жената в къщи за малко и ще видиш ,че няма да съжаляваш,а тя още по малко. :D :D :D
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Другия вариант е да я изпратиш тук, в България, тук поне ще има доста привилегии- ще живее в хубави мезонети/ оппс тях май ги отнесе Марица/ няма да плаща ток, вода ,ще получава помощи, ще си контактува главно с хора с нейния произход.Аз ако бях на мястото на жена ти направо си хващам първия полет, и идвам тук, тук е рая, Вервай ми.
...мразя мастика без айрян...
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

ako ste v Melbourne - ne znam
tuk v kanada ima romska organizacia
ako ti traibva da te svarja shte ti dam nomera im
sashto moje da potarsish cigani ot chehia - ima mnogo az poznavam niakoi v toronto - ne loshi hora...

ako si pravish maitap s nas - slon da ti go nachuka a jena ti tarajej da rajda...
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

Guinness написа:
goliama mechka написа:Знаех си аз,че си от ромски произход,или си свързан с ромите,си викам-това работно момче не ще да е Бг-че,та са мързеливи,Той ще да е или румънче,или ромче.
А ти работлив ли си :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Ти да не си опериран от чувство за хумор? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Преди време Васил ви хвърли по черешите с кродилската ферма,даже линкове му давахте как да завърти бизнес :idea: :idea: :idea: Той е стар съфорумник,когото бяха отрязали да пише тук,но сега контрола нали е занижен,няма е хитрата Лисана,той пак се появи
Strelets
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Яну 19, 2004 9:25 pm

Мнение от Strelets »

Василий, на теб съпругата ли ти пише постингите (съдейки от правописа)?
Та казваш нямало цигани в Монтеал, а пък на мен ми се струва, че тук на места са мнозинство.
Василий, плащате ли си редовно сметките към Хидро Кебек?:)))
Щото тук са расисти - не е като в Столипиново.:)))
Айде със здраве!
on4o
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Сеп 06, 2003 3:36 pm

Re: Защо няма други...?

Мнение от on4o »

Vasilii написа:Здравейте мили сънародници,
семейството ми и аз сме вече втора година тук в Монриал.
Вече се установихме и живота ни е спокоен. Дори сме на път на напуснем хубавия билдинг в който живеем и да си купим една къща деташе.Едно нещо ме тревожи обаче
Имам един въпрос към всички вас.
Понеже съпругата ми е от ромски произход, дълго време търсихме да се свръжем с някое българско семейство тук в което също има роми или мохамедани. Просто искам съпругата ми и децата ми да се чустват добре. Преди познавахме едно прекрасно семейство от Пазарджик но тук в Монриал не съм видял нито един българин от ромски или поне ислямски произход. Малко ми стана тъжно когато по коствен начин разбрах че жена ми може би е едиствената българска ромка тук, защото след изборите никой друг освен нея не беше гласувал за движението са права и свободи.
Освен в личен аспект това ме тревожи защото навсякъде казват че в Монриал не искат да дискриминират хората.
А защо тогава всички от имигрейшъна са избрали да вземат тук само бели българи, нима това не е силна дискриминация към тези наши съграждани които са от от ромски семейства и другите малцинства като помаци например.
Имаше тук във форума Изображение ама расистите нещо май ги баннаха и вече не пишат 8) тава им е профила http://www.bgcanada.com/pforum/profile. ... ile&u=8654
on4o
Заключено