За и против българите в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
elibeliata
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Юни 19, 2005 8:43 pm

За и против българите в Канада

Мнение от elibeliata »

Взимам повод от темата За и Против Канада за да пофилософствам на тема българите и чужбината

Чакайте бе хора, на какво отгоре сме седнали да обсъждаме Канада, на какво отгоре !??

Нека започна с положителното
Имаше миналата година един филм на Спилбълг, съжалявам чене помня името, дето един българин се опитваше няколко месеца да взеле в Америка и живееше на летището и то за да вземе автограф от някакъв джаз музикант. Съжалявам за невежеството още веднаж относно имена, и сюжет. Образът на българина беше според мене чудесен, Спилбърг ги разбира тези работи,
характер- упоритост, чувство за справедливост, кадърен в това което прави и със високо достойнство, това е за мене на кратко, а и българите го доказват много често и .... май това е всичко

Иначе като държавност, само можем да завиждаме на канадците за упоритостта в такива ужасни климатични условия, държава да направят, да я направят преуспяваща , че и разни имигранти отцял свят да изхранват с години под формата на социални помощи

Като култура, аз съм от старото поколение на 40- годишните , за които на времето имаше по телевизията Телевизионен театър, музика, даже и истинска еуфория около 24 май
Сега навсякъде културата е много поп, в лошия смисъл на думата, в България, чувам, чалгата владее музикалното пространство,
Преди години, много години, когато станаха събитията в Полша, ако помните, духовното освобождаване на нацията беше първото , което отбеляза големите промени
Сърбите поне един Костурица извадиха
Ние, какво направихме, дайте някакъв пример за последните 15 години. Кой духовен водач излезе, чии български книги четете, аз може и да не знам, очаквам с нетърпение да ме опровергайте

С една дума , българите, като цяло , изпростяхме много в душите си, и в стремежа си да избием този комплекс, почнахме да плюем по всичко, което не е в нашия жабешки гьол

Нищо не са ни виновни държавите, ние не можем още да се справим със свободата си

ПОВОДЪТ за всички тези мои излияния е че вчера като си карах колелото, на съедната улиза видях табела за продажба на къща, на която името на агента, арабско, беше така преправено със маркер, че да изглежда като българска псувня, няма съмнение или съвпадение, на обратната страна на табелата, псувнята беше написана на чист български !!!!!!

ОЧАКВАМ ОПРОВЕРЖЕНИЯ
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Филма се казва "Терминал", с участието на Том Ханкс като жител на бивша съветска република, който говори български...
А за България и Канада - не ме сърби езика, за да си го почесвам тук, всеки си има глава на раменете и може да я използва по предназначение, за да прецени къде да бъде - в България, Канада, Занзибар, на майната си и т.н.
Хайде по биричка!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Ох, моля те стига с тая биричка, че ме втриса вече като го видя това изречение.Всички пием бира(ако не и повече от теб), ама не го казваме на всяко изречение.
Gesh
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:38 pm
Местоположение: Mississauga

Re: За и против българите в Канада

Мнение от Gesh »

elibeliata написа: Иначе като държавност, само можем да завиждаме на канадците за упоритостта в такива ужасни климатични условия, държава да направят, да я направят преуспяваща , че и разни имигранти отцял свят да изхранват с години под формата на социални помощи
Аз не съм съгласен с това. Според мен 70% от имигрантите работят и изхранват другите 30% дето висят на социал, а също изхранват пряко и към 40% от канадците, за които работят, и непряко останалите 60% под формата на данъци и такси. Освен да имаш капитала(който се държи основно от канадци и американци) трябва да имаш и кой да създава нещо, а това се прави основно от имигрантите.
...
Канадците трябва да покажат още 1100-1200 години твърдост и упоритост като нация, за да могат да се сравняват с това което има българия зад гърба си в момента и затова ние сме тук - да им помогнем в тая много трудна задача.:lol:
....
България има своите наистина духовни хора за тоя тежък период, но когато "ножа опре до кокала" на човек хич не му е до това, може да си оскотее като едното нищо, мислейки как да изхрани семейството си ил да си плати сметките ( а това беше състоянието на 80% от българите)
....
Спилбърг и аз много го харесвах докато не отидох да гледам преди две седмици "Война на световете" - такава простотия не бях очаквал от него. Върхът беше накрая когато ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ се отървава от нашествениците във филма се говори не за "our plannet", а за "our country".
Този филм беше чиста пропаганда, която си мислехме че съществува само в източния блок, за великата нация, побеждаваща гадовете дето и мислят злото (сещайте се кои!). Липсват ми руските филми от петък вечер които мразех едно време, но като ги сравнявам с това дето ни залива сега, оценявам колко по-истински бяха като средно ниво.

Навсякъде има всякакви и тук, и там в бг, така че недей да генерализираш толкова.
:beer:
Botzo

Мнение от Botzo »

elibeliata,
това което мога да ти кажа е БРАВО за чудесния постинг. Много хубаво написано. Просто няма какво повече да се допълни.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Я да се цитирам от една друга тема:

"Как можа този народ след 1300 години история и култура да роди азис и култа към мобилният телефон?"

Край на цитата.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Заключено