Канада и имотите според theatlantic

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от arci »

Тук в нашето "село" :) има един българин който си е строил сам къщата,от основи и цялата къща е от бетон,вкл. стените,плочи,стоманено-бетонни трегери абе както си му е реда,по български :D ,казва ,че единственото дърво е на покрива.Каза,че когато е отлял първия етаж и е махнал кофража ,комшиите му идвали да питат дали ще прави бетонен бункер,а около него са само скъпи и луксозни къщи :D Но което беше най интересно за мен ,как я отоплява,човека каза,че за 5 год. от Хидро Кебек ,3 пъти са му сменяли електромера защото мислели,че краде ток,тъй като фактурите му били най ниските в сравнение с останалите къщи в квартала.Друг е въпроса колко му е излязло всичко за да я построи,но има ли мерак човек (е и пари де)всичко става.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от the_coach »

arci написа:Тук в нашето "село" :) има един българин който си е строил сам къщата,от основи и цялата къща е от бетон,вкл. стените,плочи,стоманено-бетонни трегери абе както си му е реда,по български :D ,казва ,че единственото дърво е на покрива.Каза,че когато е отлял първия етаж и е махнал кофража ,комшиите му идвали да питат дали ще прави бетонен бункер,а около него са само скъпи и луксозни къщи :D Но което беше най интересно за мен ,как я отоплява,човека каза,че за 5 год. от Хидро Кебек ,3 пъти са му сменяли електромера защото мислели,че краде ток,тъй като фактурите му били най ниските в сравнение с останалите къщи в квартала.Друг е въпроса колко му е излязло всичко за да я построи,но има ли мерак човек (е и пари де)всичко става.
:y: :y: :y:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от optics »

За мерака, евала, но какъв е смисъла ?
А ниските сметки са функция на изолацията, не на бетона.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от arci »

Просто го дадох като пример ,че и тук могат да се строят къщи от бетон и тухли,за смисъла не зная,явно само човека може да каже.Също и като пример дадох,че къща от бетон ,не означава автоматично гигантски сметки ,а без изолация ..просто няма как да стане :)
Аватар
simeonovi
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Яну 12, 2013 5:57 pm
Местоположение: Muddy York

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от simeonovi »

Не мисля че талашитените бараки се строят в следствие на измама и печелбарство.
Качеството се изменя с времето и неща които са били нормални преди години сега се смятат за лукс.
Глобално се увеличава населението и оттам намаляват ресурсите ,а тия които са сурови(натурални) са лукс да притежаваш.

Например колите. Какъв е процента на пластмаса в една сега произведена компакт, евтина кола в сравнение със същата класа от преди 20 години .

Дървото е вече лукс за строене, дори и за подова настилка се смята за лукс.
Преди няколко вечери гледах по Блумбърг за компания която внася от бедни страни coconut shells. От този отпадък правят материал и го комбинират в пластмаса. Вече има части на коли произведени с такава пластмаса, което означавa че и пластмасата вече е скъпа и се търсят всякакви вариянти за намаляне на цената.

Това е ОК и ще преживеем,но какво става с храната? И там от доста време се спестява откъм натурални продукти.

ПП
Някой може ли да ми даде цифра на къща построена от българи в български стил в Торонто област. За Монреал знаем че е доста евтино. Как става това с купуване на земя, кой я проектира и т.н. изглежда че трябва да си милионер за такова нещо. А и земя не съм виждал да се продава.
Иначе български баш майстори ще се намерят, стига ракийка да има. :D
כלבת תחת קטנה וטפשה פאנק
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от roumensp »

Празни парцели не се намират много лесно, но не е невъзможно.
Но най-често някой билдър купува някой голям парцел със смотана къща, бута къщата, получава разрешение от общината да го нацепи на две или на три, построява къщи, продава ги и се оттегля с дебела пачка. :D
Ако имаш достатъчно пари и няма празен парцел точно там дето искаш, купуваш някоя барака, буташ я за своя сметка и след това строиш. А ако искаш да строиш нещо по-специално и нестандартно, може и години да минат преди общината да одобри проекта. Сещаш се, че от купуването до построяването ще трябва да платиш на доста хора и да има къде да живееш ....
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от Californian »

arci написа:Тук в нашето "село" :) има един българин който си е строил сам къщата,от основи и цялата къща е от бетон,вкл. стените,плочи,стоманено-бетонни трегери абе както си му е реда,по български :D ,казва ,че единственото дърво е на покрива.Каза,че когато е отлял първия етаж и е махнал кофража ,комшиите му идвали да питат дали ще прави бетонен бункер,а около него са само скъпи и луксозни къщи :D Но което беше най интересно за мен ,как я отоплява,човека каза,че за 5 год. от Хидро Кебек ,3 пъти са му сменяли електромера защото мислели,че краде ток,тъй като фактурите му били най ниските в сравнение с останалите къщи в квартала.Друг е въпроса колко му е излязло всичко за да я построи,но има ли мерак човек (е и пари де)всичко става.

Колко плащате за ток и има ли разлика зиме и лете при вас?
Аз лятото плащам 70-80долара сега зимата съм на 40тина долара ток (охлаждането също ми е на ток фърнис ли се казва не ги разбирам като климатик ама седи навън май) Зимата пускам по-рядко климатика, че рядко се качва над 30 целзии а седи към 25-28 но последните 2-3 седмици си държи над 25 а нощтните са 15-20 и ми е много топло, не понасям топло аз харесвам студ ама до Мексиканската граница е така сега очаквам захлаждане до към 22-23 градуса и с нетърпение го чакам, че до сега не се дишаше.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от optics »

И аз познавам един българин който беше строил. В смисъл не лично той, но с контрактори. Отнело му около година. На празно място в гората. В смисъл не че само неговата къща е там, а че не е имало друга преди това на същото място. Каза че имало много готови проекти, можело да си избереш и да кажеш на изпълнителите - ето тая искам. А можело и да модифицираш, но тогава проекта ти излиза по-скъпо (спрямо готов).
Ходил е редовно да наглежда как върви строежа (все пак той си има друга работа, а това е на 35 км от града) и трябвало да дебнеш изкъсо ако искаш да няма изненади. За пример ми беше казал - разбирате се за бели контакти с контрактора и ти си мислиш че нещо прилично - отиваш какво да видиш - те сложили от най-най-най евтините. Извода който той овреме си направил - всяка подробност трябва да се уточнява и после проверява. В крайна сметка всичко е завършило ок, много за доволни че така са направили, имат голяма поляна, имат гора и езерото е на 50 метра от къщата им.
На съседа ми индиец му отне също около година от почването до нанасянето. Купиха малка едноетажка на мястото. Сравниха я със земята за около час и половина - два.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от roumensp »

Californian написа:Колко плащате за ток и има ли разлика зиме и лете при вас?
Бати въпроса. :D Ами зависи на какво се отопляваш, колко ти е голямо жилището, ползвате ли често готварски печки и т.н.
Пита се за цената на kWh, а не като теб. :D
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от IRA »

arci написа:Просто го дадох като пример ,че и тук могат да се строят къщи от бетон и тухли,за смисъла не зная,явно само човека може да каже.Също и като пример дадох,че къща от бетон ,не означава автоматично гигантски сметки ,а без изолация ..просто няма как да стане :)
Естествено, че може, ама на строителя ще му излезе по скъпо, а те искат нещо евтино да ти го продадат скъпо. :)
От няколко колеги чувам това което optics каза, като ти строят къща трябва да ходиш да ги гледаш в ръцете какво правят, че не може да им се вярва.

За тока, може и да го направиш на равни вноски за цялата година, накрая правят изравняване. Ние плащаме 115 долара на месец, ама съм в кондо. От както сме с климатици ни намалиха вноската с около 20 долара на месец. Аз не знам колко е на kWh, то е трудно и да се каже, че при нас има и някакви допълнителни такси. Хич не ги разбирам тия сметки за ток.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от Californian »

И аз съм в кондо - 55-60квадрата 1бд, газ не плащам, само вода 15 долара и ток 40-50 долара
заедно с наем 500-тина долара та общо всички сметки са ми 600долара по-малко или повече.
Още един въпрос чисто от любопитсво какви са годишните данъци за къща в Монреал да кажем
3-4бдр къща в средно хубав квартал за 300-400хил долара?
Тук са около 6-8 хил долара годишно, месечно към 500-600долара нещо такова, дори и да е твоя къщата пак се плащат тези.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от MrGeek »

Californian написа:Тук са около 6-8 хил долара годишно, месечно към 500-600долара нещо такова, дори и да е твоя къщата пак се плащат тези.
Тексасеца изкърти всички мивки и чучурки с този лаф. Какво означава "дори и да е твоя къщата"? Искаш да кажеш, че и други, освен законните собственици са длъжни да плащат данъка на имота? :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от yahoo »

Californian написа:Още един въпрос чисто от любопитсво какви са годишните данъци за къща в Монреал да кажем
3-4бдр къща в средно хубав квартал за 300-400хил долара?
Тук са около 6-8 хил долара годишно, месечно към 500-600долара нещо такова, дори и да е твоя къщата пак се плащат тези.
Вече писахме по този въпрос - всяка община си определя процента на данъка върху данъчната оценка на имота. Варира от около половин процент до например 1.5%. За къща с оценка $400к при нас се плаща около $5000 данък собственост + училище. Тока за такава къща при нас излиза $150-250 средно на месец.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от Californian »

yahoo написа:
Californian написа:Още един въпрос чисто от любопитсво какви са годишните данъци за къща в Монреал да кажем
3-4бдр къща в средно хубав квартал за 300-400хил долара?
Тук са около 6-8 хил долара годишно, месечно към 500-600долара нещо такова, дори и да е твоя къщата пак се плащат тези.
Вече писахме по този въпрос - всяка община си определя процента на данъка върху данъчната оценка на имота. Варира от около половин процент до например 1.5%. За къща с оценка $400к при нас се плаща около $5000 данък собственост + училище. Тока за такава къща при нас излиза $150-250 средно на месец.
Ясно а един въпрос отоплението включено ли е в тези 150-250 долара?
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от IRA »

Грешка.
п.с. В данъка обикновено е включената водата, но пак зависи от общината.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор