Край на детските градини по $7 /ден.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от IRA »

ablood написа:Дали цената на градините трябва да зависи от доходите е сложна тема и споровете по нея могат да са безкрайни.

Признавам, че точно емигрантите, които обикновено са с доходи в пъти по ниски от местните имат най-малки шансове да се уредят в субсидирана градина. Списъците с чакащи са абсолютен прах в очите. Подбират си само бели квебекарски дечица с препоръки.
Няма такова нещо. Има един куп семейни градини по 7 долара, пълни са с имигранти. Още повече, че дори по голямите градини "лелките" са имигрантки и уреждат децата на техните познати.

За сега никъде не пише, че напрактика цената ще зависи от доходите. Аз съм да се плаща поне 10 долара, всички да ги плащат. Дори така наречените бедни могат да си го позволят, имайки предвид колко пари взимат като "детски".
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от agent Ozo »

Тотално се е сбъркал този свят нещо. Богатите започнали да гледат в канчето на бедните. :o
Винаги е било обратното.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от 7George »

roumensp написа:...
В другите провинции детските градини са частни и се плаща 30-40-50/ден независимо от доходите. Вместо да се оплакваш, благодари се, че във вашта поне тия с ниски доходи ще продължат да имат възможността за по-евтини детски градини.
При 2 - 3 деца вече няма сметка жената да работи (нископлатена) работа. Ще гледа децата. Отделно майчината грижа е несравнимо по-добра от тази на платените гледачки.
Embrace your climate change!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от IRA »

agent Ozo написа:Тотално се е сбъркал този свят нещо. Богатите започнали да гледат в канчето на бедните. :o
Винаги е било обратното.
За какви богати става дума? Богатите градините от 7 долара не ги вълнуват. Тук говорим за равноправие, всички трябва да плащат едно и също, а че цената трябва да се увеличи е повече от очевидно, иначе и правнуците ни ще плащат натрупаните днес дългове, трябва да се гледа по далеч от носа ни.
Последно промяна от IRA на Пет Сеп 12, 2014 10:24 pm, променено общо 1 път.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от pumpy »

Три страници за 30 цента на ден ???
1.50 на седмица
75 долара на година
Честно не мога да го повярвам: Като млад/свеж имигрант работех за минимална заплата и синът ми ходеше на градина за 20 кинта на ден.

Аз не съм съгласен с равноправието: хората, които имат повече могат и трябва да плащат повече - това е справедливо
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от IRA »

Те плащат повече данаци, пък и тук е много криво разбрано за това кой имал повече.
Те и циганите в България са на то зи принцип, били бедни ....имали нужда ... затова ток не плащат ......Това не е нормално мислене...
Последно промяна от IRA на Пет Сеп 12, 2014 10:28 pm, променено общо 1 път.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от pumpy »

Защо повече данъци и по-малко детски е ОК, а повече за детска градина не е ?
То не е ли същото ?
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от IRA »

Аз принципно съм за плосък данък, но тъй или иначе на лице е вече, че се плащат по високи данъци, това е достатъчно. Хората с по високи данъци на практика вече са платили повече, това е услуга,която се спонсорира от данъците, не може да облагаш едни и същи хора два пъти, няма логика.

Няма спор за 30 цента, това увеличение е недостатъчно, трябва да е по виско. Всички могат да си позволят и по голямо увеличение, на практика на тези с ниските доходи държавата им връща повече пари. Дори на времето кога си плащаl 20 долара, накрая ти е излизало по евтино, връщали са ти пари.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от Independent »

pumpy написа:Защо повече данъци и по-малко детски е ОК, а повече за детска градина не е ?
То не е ли същото ?
По същата логика съгласен ли си да плащаш тройно за хляб например, ако заплатата ти е тройно повече от минималната? Child care е услуга като всяка друга и трябва да се заплаща по същите принципи.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от Странджата »

Нема що,30цента на ден,6 долара на месец,умрехме!Само храната не струва толкова!Всеко семейство може да намери алтернативни източници на доходи,за да компенсира увели4ението.Хипотетично...имаш домашен казан за спирт,продаваш 300-400 гр грозданка на съседа от лево и си пушка с увели4ението!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от pumpy »

Independent написа:
pumpy написа:Защо повече данъци и по-малко детски е ОК, а повече за детска градина не е ?
То не е ли същото ?
По същата логика съгласен ли си да плащаш тройно за хляб например, ако заплатата ти е тройно повече от минималната? Child care е услуга като всяка друга и трябва да се заплаща по същите принципи.
Аз плащам за храна 3 пъти повече, а и не ям хляб.
Детската градина е услуга, която аз си избирам: има за 7 долара, има и за 25 долара. Познавам хора, които са отказали място за 7 и са избрали това за 25, защото детето им е по-скъпо от разликата :)
След октомври ще има за7.30 за 9.30 и така до 25,30 - всеки си избира какво иска да плаща и какво получава в замяна.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от Independent »

pumpy написа:
Independent написа:
pumpy написа:Защо повече данъци и по-малко детски е ОК, а повече за детска градина не е ?
То не е ли същото ?
По същата логика съгласен ли си да плащаш тройно за хляб например, ако заплатата ти е тройно повече от минималната? Child care е услуга като всяка друга и трябва да се заплаща по същите принципи.
Аз плащам за храна 3 пъти повече, а и не ям хляб.
Детската градина е услуга, която аз си избирам: има за 7 долара, има и за 25 долара. Познавам хора, които са отказали място за 7 и са избрали това за 25, защото детето им е по-скъпо от разликата :)
След октомври ще има за7.30 за 9.30 и така до 25,30 - всеки си избира какво иска да плаща и какво получава в замяна.
Аз в момента (в Квебек) плащам доста повече от 25 на ден. Точно защото детето ми е по-скъпо от парите, които отиват в градината. Но не мога да разбера защо трябва субсидията за градините (дали ще 7, 7.30 или 8 долара на ден) да идва от моите данъци. В крайна сметка всеки има глава на раменете си, да преценява дали ще му е по-изгодно да бачка и да си плаща детската градина или да си стои вкъщи и да си гледа децата. Затова и съм съгласна субсидиите да отиват директно при родителите в зависимост от дохода. А не в детската градина.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от ablood »

pumpy написа:Познавам хора, които са отказали място за 7 и са избрали това за 25, защото детето им е по-скъпо от разликата :)
Пумпи, от известно време гледам да ти игнорирам снобарщините, но това беше много лицемерно и обидно.

Клиентите на субсидирани детски градини не оценяват децата си на по-ниска монетарна стойност от другите.
На много клиенти на не-субсидирани детски градини им излида дори по-евтино от $7/ден след директната субсидия.
Субсидираните детски градини не са като правило по-зле за децата от не-субсидираните.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Край на детските градини по $7 /ден.

Мнение от agent Ozo »

IRA написа:
agent Ozo написа:Тотално се е сбъркал този свят нещо. Богатите започнали да гледат в канчето на бедните. :o
Винаги е било обратното.
За какви богати става дума? Богатите градините от 7 долара не ги вълнуват. Тук говорим за равноправие, всички трябва да плащат едно и също, а че цената трябва да се увеличи е повече от очевидно, иначе и правнуците ни ще плащат натрупаните днес дългове, трябва да се гледа по далеч от носа ни.
Говорим всъщност за тези, които са нито риба нито рак т.е. не са достатъчно богати за да могат да си позволят 25, 30 или 40 CAD/ден за детска градина, но и не са достатъчно бедни за да им плаща детски държавата и да им връща раликата над 7 CAD за градината.
Е, няма как да им се помогне на тези хора. Просто ще трябва да се отдалечат от границата в доходите, независимо в коя посока. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор