Брак с канадец

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Брак с канадец

Мнение от Bistra »

blacksphere написа: Смея да се обзаложа, че сме провели много по-голям брой качествени и искрени разговори от двойки, които са заедно от няколко години, но освен в леглото, друг общ език не намират...
А, че то това е най-важният език, освен ако не сте попрегорели, де. ;)
За другото може да се разбирате и без думи, ако сте си достатъчно близки. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
blacksphere
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 11:17 am

Re: Брак с канадец

Мнение от blacksphere »

Пъстър свят, хора различни, всеки си има приоритети :) Не казвам, че сексуалния живот не е важен, но лично за мен съществуват и други условия, за да съм с даден човек. Той отговаря на това, което търся в един мъж, а и шанса е 50 на 50 да се получат нещата в леглото. Не виждам как предположенията ти, че няма да си допаднем сексуално имат нещо общо с темата, която започнах, но ок - явно ти е гот да си чешем езиците и да разискваме нещата от живота :D
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Брак с канадец

Мнение от Bistra »

Извинявам се! Спирам! Поколението ми е друго.Ти си знаеш. :y:
Аз, ако нямам постоянно желание за секс с някого поне в продължение на месец, не мисля въобще за връзка, па камо ли за брак. За работа си говоря с колегите в службата "на живо" - невиртуално, ама 'ич и нямам намерение да се омъжвам за някого от тях. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Брак с канадец

Мнение от Joya »

Леле , тази тема или е пързалка или авторката е малолетна. Най-малко нямаше да се обяснява ако беше убедена във нещата които говори и в "любовта си" .
Нищо лично, не обичам да се подигравам или нападам хората, но в случая напълно подкрепям Павел. И Бистра добре го е написала, някой май хвърчи в облаците.
Както и да е пожелавам ти успех, дано живота да ти бъде толкова розов, колкото го представяш.
Само искам да ти кажа че семейството ми мина през подобна драма само че с Хамериканец, имаха благозарумието да сключат годеж или не знам как се казва там и братовчедка ми замина при него за 1 година да се опознаят (след година и нещо онлайн връзка). Е след 1 месец тя се премести (по негова покана и след това се прибра) Мисля че замина с туристическа виза. Искам само да ти кажа, че подценяваш българските мъже и ще го разбереш по-нататък, да тукашните може да са по-любезни и мили, но имат различни навици и наистина много от тях делят и разходи, и ипотеки и това не е от стиснатост, а от манталитет. Иначе всеки ще те почерпи, не виждам защо да не те и разходи, все пак и той ще спечели нещичко от теб.
И тъй като не вярвам на историята съм сметките и доктора поне си направи труда да проучиш господина за себе си, не квото майка му казала или "доктора", който може да е най-добрия приятел, на пример, или и диплома ти е показал?

ПП: секса е много важна част от една връзка, не го подценявай. според тебе любимият ти е също толкова платоничен може би?
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Брак с канадец

Мнение от Rall »

Абе живи и здрави да са младите, кат се искат ш съ земът! ;)
Реших, че е майтап щото "здравната история" и "банковата сметка" са сигурно двете най-големи теми "табу" в Канада. Не вярвам, че има лекар който ще ти даде инфо за свой пациент па дори да си му роднина, к'во остава за "иконка" в скайп.
По втория въпрос, някой който ти дава достъп до кинтите си без да те е виждал никога е меко казано странен, наивен, или просто глупав.
Dead Eyes See No Future
Аватар
blacksphere
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 11:17 am

Re: Брак с канадец

Мнение от blacksphere »

Ама вие сте много интересни. Хем ми задавате въпроси и ми искате обяснения, хем после не съм била убедена в това, което казвам, щото съм се обяснявала :rofl:
Почнахте пак да се отплесвате в размишленията си върху връзката ми и да хвърляте подозренията си. Не виждам какво ще спечеля, че да седна да ви дрънкам измишльотини. Просто търсех информация, а някои от вас започнаха да чоплят за повече пикантерии... Откровен човек съм и не се срамувам от истината, поднасям ви я, а вие я подлагате на съмнение. Ок, приемете, че с мен се е случило нещо нетипично за канадския манталитет, връзката ми или е свръхестествена (защото просто не може да бъде истина), или сама си съчинявам разни филми и ги поднасям на вашето внимание от чисто забавление.
Не задавайте въпроси, ако не ви се нравят отговорите и спрете да съдите по собствените си черги. Ще помоля отново онези от вас без опит по моя въпрос да не оспамват темата с подозренията и възмущенията си, защото не е възпитано да си натякваш мнението, ако не са ти го поискали :)
Ако няма повече компетентни мнения по въпроса - благодаря за вниманието, въпросът е приключен :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Брак с канадец

Мнение от ablood »

blacksphere,

Не знам дали ни будалкаш, дали те будалкат, или си уникална късметлийка. Във всички случаи твоята история е възможна, но със слабо вероятен щастлив край.

Намери си уеб-камери от обществени места в северна Америка и ще видиш, че тук е пълно с жени. Много от тях са млади, повече, или по-малко привлекателни. В по-голяма, или малка степен достъпни.

За да не му върже на един мъж с нито една жена от 3-милионен град и да си търси булка от БГ си има причини. Надявам се си наясно с тези причини и си ги преглътнала, защото ако ти се стоварят изненадващо след като си предприела решителни стъпки...

Всеки тук си има по няколко, или множество сметки във финансови институции. Ако ти е дал достъп до кредитната карта, през която му минава заплатата, кредитната линия, или спестовна сметка с десетки хиляди $, тогава значи ти е гласувал доверие. Аз си имам 2 сметки с по няколко стотин $ лимит за онлайн разплащане, за които не ми е фатално да ги дам на потенциална жертва отвъд океана.

Имам десетина клиента на по 30-50 години, мъже и жени, приятни, прилично изглеждащи, финансово обезпечени, но самотни. Общото между тях е едно - при определени обстоятелства от приятни, стават абсолютно (!!!) непоносими. Всеки по различен начин. От мен не се крият, понеже идвам и си отивам, но иначе в общество съумяват да се държат като нормални хора. За съжаление не са способни да задържат партньор.

Казват, че за всеки влак си има пътници, но дано не се уреждаш с билет за някое влакче на ужасите. Порови из Facebook за бивши гаджета, провери как се държи с подчинените си... естествено със скрито IP.
Последно промяна от ablood на Вто Фев 04, 2014 3:34 pm, променено общо 1 път.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Брак с канадец

Мнение от Bistra »

Емми, като не искаш да ни четеш мненията и подозренията, значи ще трябва да се обърнеш към някой илюминат за информация :party: или просто да прочетеш многобройните теми пускани от кандидат булки - мераклийки във Форума. :$
Rall написа:Абе живи и здрави да са младите, кат се искат ш съ земът! ;)
Реших, че е майтап щото "здравната история" и "банковата сметка" са сигурно двете най-големи теми "табу" в Канада. Не вярвам, че има лекар който ще ти даде инфо за свой пациент па дори да си му роднина, к'во остава за "иконка" в скайп.
По втория въпрос, някой който ти дава достъп до кинтите си без да те е виждал никога е меко казано странен, наивен, или просто глупав.
Да бе, вярно! Миналата година за да може съпругът ми да си послужи с мои гинекологични изследвания за свой личен проблем, ходихме двамата и ни правиха очна ставка ние ли сме, не сме ли....А тук видиш ли информацията лети из Интернет пространството като пощенски гълъб. :rofl:
А пък за банковите сметки нЕмам направо думи! :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Брак с канадец

Мнение от agent Ozo »

Ето че темата най-после тръгна в правилната посока - рискове при виртуална връзка с канадец. Тя, несъмнено, ще е много полезна за нашенски "мераклийки", решили да пробват "брак с канадец".

Идеята за проверка на здравнато му досие и достъп до банкова сметка като гаранция е интересна.
Може ли малко повече разяснения в тази насока? Като например как да проверим лекаря дали е лекар и дали наистина има достъп до здравното досие на приятелят ни, или колко превода и на какви суми можем да си позволим да направим от банковата му сметка, до която ни е дал достъп?

Щото иначе за спонсорирането на съпруг/а като елемент от процедура за имиграция информация и теми във форума - колкото щеш. Само трябва да се прочетат.
Но тук темата е друга.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
blacksphere
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 11:17 am

Re: Брак с канадец

Мнение от blacksphere »

Благодаря ablood за съветите, надявам се да грешиш :) Времето ще си покаже... Предстои ни да живеем година - две заедно на мой терен, така че ако има изненади, ще имам и време да реагирам, без да допускам фатални грешки. Не съм безразсъдна и добре обмислям решенията си - това е причината да съм в този форум, събирам информация.

Бистра, май пак те досърбя за още подробности. Казахме го по-рано, не сте на мое място, не знаете това, което знам аз. Но явно това не ви пречи да се подигравате и да иронизирате. Имам данните на разплащателната му карта, защото купувах някои неща от негово име онлайн. Дебитната ми карта изтече наскоро и ще я подновявам, но ми се наложи да направя разни поръчки и той настоя да ги платя с негови пари. Сигурно е луд, че ми има такова доверие, но аз съм му доказала, че не бих злоупотребила.
Що се отнася до медицинската му информация, бяхме в разговор, докато посещаваше доктора си. Искаше да съм там за кураж, защото очакваше лоши новини. Слава богу, новините бяха хубави и с него всичко е наред, но по време на консултацията, докторът изброи някои факти от медицинската му история и аз ги чух. Той каза, че никой не знае в такива подробности тези неща, но се радва, че може да ги обсъди с мен. Е, какво да го правиш, луд човек...

Търсенето ми на информация се превърна в развлечение на оттегчени хора, компетентни по всички въпроси. За щастие това не е единственото място, от което мога да науча каквото ме интересува. Затварям форума и няма да поглеждам повече писанията ви - установих, че голяма част от тях са ненужни. Ако админът сметне, че няма нищо полезно в темата, нека я изтрие. Ако има - радвам се, дано да е в помощ на някой друг. И един съвет за онези, които се двоумят дали да зададат въпроса си - ако не сте един от глутницата, по-добре недейте. Четете си кротко и не се обаждайте. Явно тук освен да те критикуват, осмиват и обявяват за трол, друго не могат (с малки изключения).
Предоставям ви думата, защото съм сигурна, че няма да се спрете дотук. Само дето ще си изхабите времето напразно, тъй като аз се оттеглям от длъжността си на клоун :) Жалко само, че някои от вас не проумяха, че хората са различни и рецепти за щастие няма. Всеки го открива по най-различни пътища, колкото и необикновени да се струват те на останалите :) Лек ден и приятно спамене...
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Брак с канадец

Мнение от Bistra »

Аз лично не знам как би станала тази проверка. Ние със съпруга ми имахме по това време един личен лекар, но на мен ми правеха болнично лечение. Той - лекарят ме изпрати да си изискам резултатите, до които самият нямаше достъп, защото информацията е абсолютно конфиденциална, за да може да диагностицира евентуално причината и да назначи лечение на другия си пациент.
А достъпът до банковите сметки, ако беше толкова лесен, то парите ни нямаше да са защитени. Та звучи някакси "гнило" такова предоверяване, ама мацката се сърди, че я подозираме. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Брак с канадец

Мнение от ablood »

Сбогом и благодарим за курабийките.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Брак с канадец

Мнение от grozdan »

Язе па като отворим thepiratebay и дюкяня за булки се отваря - от ляво азиатки, от дясно руски, отгоре украйнки, отдолу местни убавици. Сите твърдът, че съм най-убавия и само за мене мислат. Некои дори държат да ми се покажат без да ги питам, по-отракани се имат.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Брак с канадец

Мнение от Bistra »

grozdan написа:Язе па като отворим thepiratebay и дюкяня за булки се отваря - от ляво азиатки, от дясно руски, отгоре украйнки, отдолу местни убавици. Сите твърдът, че съм най-убавия и само за мене мислат. Некои дори държат да ми се покажат без да ги питам, по-отракани се имат.
И приемат всякакви разплащателни средства, нали? :rofl:
Не говорят за работа, още по-малко за женитба. :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Брак с канадец

Мнение от agent Ozo »

Абе може и да се бъзикате вие, ама идеята за аудио и най-вече видео наблюдение в реално време на приятеля при посещение на лекар, банка, бар, роднини и др. си я бива. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Заключено