Времето в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Времето в Канада

Мнение от the_coach »

Мда, скиорите се оплакват, че няма сняг по планините. И аз все се каня да се качим из близките баири с фемилито някой уикенд да се попързаляме.......
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Времето в Канада

Мнение от domino »

optics написа:
davidT написа:
newcomer написа:
че ще ми се счупят ушите от студ и се разминавм с живи хора ,а не с купчина ламарини с повишен разход на гориво
Нека доуточним,в бг се разминаваме с напращели девойчета по къси полички и цици колкото главата ми :D :D докато в КА виждаш някви болни прасета и то на закрито щото по улиците не е за мъже в момента :D :D
Аферим, тази опорна точка, печели по точки :D

ето една снимка от "Другата Канада" от вчера, 8.Януари.2014

....
Тази опорна точка направо може да те откаже от КА!

Мога да преглътна разликите в температурите м/у Kвебек и BC; но това, че при optics има палми... Това вече ми идва в повече!

http://forum.skyscraperpage.com/showthread.php?t=184734"

Направо да се замисли човек за BC !
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Времето в Канада

Мнение от newcomer »

където има палми има и маймуни :lol:
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Времето в Канада

Мнение от Bistra »

domino написа:Мога да преглътна разликите в температурите м/у Kвебек и BC; но това, че при optics има палми... Това вече ми идва в повече!

http://forum.skyscraperpage.com/showthread.php?t=184734"

Направо да се замисли човек за BC !
Е, ти пък! И аз имам в сусола. :lol: Там ми е зимната градина. Миналата година си внесох семената котрабандно от Мексико, ама не са толкова големи. :)
Айде, народе, усмихни се! От утре положителни температури в Монреал . Супер, че не ми се зънзика в неделя на ските! :rock:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Времето в Канада

Мнение от newcomer »

Bistra написа:
domino написа:Мога да преглътна разликите в температурите м/у Kвебек и BC; но това, че при optics има палми... Това вече ми идва в повече!

http://forum.skyscraperpage.com/showthread.php?t=184734"

Направо да се замисли човек за BC !
Е, ти пък! И аз имам в сусола. :lol: Там ми е зимната градина. Миналата година си внесох семената котрабандно от Мексико, ама не са толкова големи. :)
Айде, народе, усмихни се! От утре положителни температури в Монреал . Супер, че не ми се зънзика в неделя на ските! :rock:

зимна градина,палми,кисело зеле,царска туршия.друго си е да имаш сусол
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Времето в Канада

Мнение от Люта чушка ® »

Bistra написа: Айде, народе, усмихни се! От утре положителни температури в Монреал .
Няма да се разберем така! Ще вземе да се размрази външната пързалка без време!
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Времето в Канада

Мнение от Bistra »

newcomer написа:
зимна градина,палми,кисело зеле,царска туршия.друго си е да имаш сусол
Тц, за туршиите и зелето не позна! Хич ме няма по тая част. Цветята и палмите са за уют. Обичам да прекарвам време сама със себе си, без да преча на другите. Там ми е ателието. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Времето в Канада

Мнение от newcomer »

Bistra написа:
newcomer написа:
зимна градина,палми,кисело зеле,царска туршия.друго си е да имаш сусол
Тц, за туршиите и зелето не позна! Хич ме няма по тая част. Цветята и палмите са за уют. Обичам да прекарвам време сама със себе си, без да преча на другите. Там ми е ателието. :)
а някоя саксийка мама жуана не си ли боднала като се осамотяваш под палмата да не се чувстваш сама
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Времето в Канада

Мнение от Bistra »

newcomer написа: а някоя саксийка мама жуана не си ли боднала като се осамотяваш под палмата да не се чувстваш сама
Усамотението е предпоставка за духовно израстване. Харе Кришна, харе, харе! :rock: :party: :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Времето в Канада

Мнение от Joya »

Да се има предвид че спадам към топлолюбивите ... ами не е чак такава драма студа тук (Монреал).
Плюсове, колата пали от раз, затопля се бързо, в къщи топло, в работа топло, в училище и детска градина топло. Излизаш от в къщи, скачаш в колата, после работа, изкарвам макс 2-3 минути на вън.
Сякаш в България по-трудно понасях зимите, може и да е въпрос на настройка или организация на живота. Тук е организиран добре, интересно че когато беше -29 а се чувстваше като -39 виждах по улиците хора без шапки (и прословутия клип с бездомника по къси гащи)...
Евентуално риенето на сняг би било неудобство ако нямаш мъж :) Ама гледам че има машини за тази работа. Вятъра е кофти наистина, ама и с това се свиква, явно.
И плюса като е няколко дни -40 и после стане -5 се чувстваш все едно е пролет. В България на -5 /-10 зинзирикахме и проклинахме зимата.
А пък и живота тук не спира дори и на -30, децата ходят на спорт, хората продължават със сутрешния си джогинг, магазини, кина, театри, всичко си работи нормално.
Леда беше доста неприятен, дъщеря ми каза, че ги изкарали на двора и им казали да не играят където има лед, ама то имало лед на всякъде та накрая ги пуснали да си правят каквото искат, детето беше толкова доволно, с мен няма начин на -20 да излезе на разходка, още не съм толкова адаптирана, радвам се на студа от вътре.
И в заключение гледам разни птички се навъртат, на тях не им ли е студено ??? Щом те издържат на тия температури, въобще ние какво се оплакваме?
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Времето в Канада

Мнение от yahoo »

Не сравнявай директно спомените за ниски температури в България с тези тук. По-високата влажност прави разликата. Моето сравнение е че нулевите температури в България са подобни по усещане като тези от поне -10 тук. С вятъра обаче нещата стават по-различни. Толкова силен вятър посред зима какъвто на няколко пъти видяхме в последно време не си спомням да е имало преди.
Аватар
спиро
Мнения: 985
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:13 pm

Re: Времето в Канада

Мнение от спиро »

егото е нетърпеливо, защото знае, че времето му е ограничено. комунизмът е търпелив, защото знае, че е вечен.
венсеремос, другари!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Времето в Канада

Мнение от Bistra »

Joya написа:Евентуално риенето на сняг би било неудобство ако нямаш мъж
Винаги се намира по някой съсед (за без пари) ;) или компания изпраща един батко с трактор срещу 230 $ на зима. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Времето в Канада

Мнение от Люта чушка ® »

[quote="Joya"... виждах по улиците хора без шапки (и прословутия клип с бездомника по къси гащи)...
[/quote]
Въпросният човек не може да бъде доказателство за каквото и да било (с изключение на полицейското безочие , евентуално) при положение че във всички печатни медии се коментира тежкото му ментално му заболяване.
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Времето в Канада

Мнение от klisurov »

BTW, някой да препоръча елегантни кожени боти, издържащи повече от един сезон без да се разлепят ... минах и през тези, но се разлепиха на втората седмица :(
... единствените, които деянат са тези, но не стават за "интервю".
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Заключено