Дайте шанс на децата си!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от optics »

domino написа:Доколкото разбирам за 5-годишните има 2 опции: да си продължат в детската градина или да започнат предучилищна. Според вас кое е по-добре за децата?
Ако родителят не е с болни амбиции, по-добре детето да си поиграе повече годинки. Ако обаче е амбициозен, никакви форуми не могат го разколеба.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от Люта чушка ® »

domino написа:Доколкото разбирам за 5-годишните има 2 опции: да си продължат в детската градина или да започнат предучилищна. Според вас кое е по-добре за децата?
Детските градини от вида CPE не предлагат опцията 5 годишните да останат в детската градина до започване на първи клас. След навършвана на 5 години градината смята че детето е готово да иде в училището и подканя родителя да освободи мястото. По този начин възможностите са детето да започне предучилищна (maternelle) на 5 години или да си остане вкъщи до започване на първи клас.
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от ablood »

Те и в училище първата година предимно си играят.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от Joya »

Да, понякога няма избор. Ние пристигнахме краят на март. Детето ми беше с навършени 5 години, никъде не го искаха в градина, учудващо ми отказаха и предучилищна от комисион сколер, защото оставали 2-3 месеца до края на учебната година а пък и в нашият район нямаше пре-матернел . За това започна септември директно матернел.
Но от предучилищната съм страшно доволна, въобще не говорим за родителска амбиция в случая, всичко беше поднесено във вид на игра, дори и домашните, детето проговори бързо, обожава учителката си, дори сега в 1 клас ходи да и носи рисунки и картички. Не знам как е по другите училища, но по-добра програма от това не мисля че може да има в детска градина. Единственият проблем е за децата, които са свикнали да спят на обяд, защото в училище не се спи, оставят ги за 30 минути след обяда да си облегнат главичката на чина и да си починат. При нас нямаше драма, защото детето от бебе не спи на обяд, но забелязвам при други дечица, че отнема около месец два да свикнат без следобеден сън и да не са кисели.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от Kpetrov »

optics написа:
domino написа:Доколкото разбирам за 5-годишните има 2 опции: да си продължат в детската градина или да започнат предучилищна. Според вас кое е по-добре за децата?
Ако родителят не е с болни амбиции, по-добре детето да си поиграе повече годинки. Ако обаче е амбициозен, никакви форуми не могат го разколеба.
И аз отдавна искам да кажа нещо подобно по тази тема, но да си призная малко ме беше страх! :sweat:
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от Люта чушка ® »

Kpetrov написа:
optics написа:
domino написа:Доколкото разбирам за 5-годишните има 2 опции: да си продължат в детската градина или да започнат предучилищна. Според вас кое е по-добре за децата?
Ако родителят не е с болни амбиции, по-добре детето да си поиграе повече годинки. Ако обаче е амбициозен, никакви форуми не могат го разколеба.
И аз отдавна искам да кажа нещо подобно по тази тема, но да си призная малко ме беше страх! :sweat:
Мда, едно здраво "конско Евангелие" нямаше да ти се размине. Без да му мигне окото някой всеотдаен родител ще вземе да те разпъне на кръст че не щеш да дадеш "шанс на децата си!"
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от optics »

Тъй се случи, че се запознах с няколко надарени деца едно време. Къде надарени, къде насилени да се занимават с нещо. Единия от тях после стана световно известен и вероятно всички му знаете името. От това което видях -- егати детството...
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от krimon »

то пък едно детство в наши дни в Канада ... или мама/татко трябва да си седи в къщи и следователно да не работи, или да си имаш баба/дядо под ръка
Предучилищната също е лукс - тази, която започва от 4 години, а не матернела от 5 години. Защото е обикновено само преди обяд. Кой води-взима, ходи на работа и гледа деца следобяд ... или трябва да му наемеш и гледачка ...
Кой може да си го позволи ? Децата са в детска градина/училище от 8 до 5 ... За какво по-точно си говорите :tmi:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от ablood »

Крими. Моля те спри да подвеждаш хората!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от IRA »

Аз не съм чула да има градини които да приемат деца навършили 5. Учебния набор тук върви от октомври до октоври. Ако детето ти е навършило години за матрнел отива в матернел.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от domino »

Май има и частни градини до 6г.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от pamelaa »

Урок по щастие



Вървял по пътя си един мъдрец, любувал се на красотата на света и се радвал на живота.

Неочаквано забелязал нещастник, прегърбен под непоносимия си товар.

- Защо се подлагаш на такива страдания? – попитал мъдрецът.

- Страдам за щастието на децата и внуците си, - отговорил човекът. – Моят прадядо цял живот е страдал за щастието на дядо ми, дядо ми е страдал заради щастието на моя баща, баща ми е страдал заради моето щастие, а аз страдам през целия си живот само и само децата ми да са щастливи.

- А бил ли е поне един човек от вашето семейство щастлив някога?

- Не, но моите деца и внуци със сигурност ще бъдат щастливи! – отвърнал нещастникът.

- Неграмотният не може да научи другите да четат, а къртицата не може да възпита орел! – казал мъдрецът. – Научи се първо ти да бъдеш щастлив, тогава ще разбереш как да направиш щастливи децата и вниците си.

Александър Шубников
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от seeker »

Joya написа:...в училище не се спи, оставят ги за 30 минути след обяда да си облегнат главичката на чина и да си починат.
Не мисля, че има такова правило. По-скоро оставят учителките да решат всяка за нейния клас. Нашите деца спяха/спят в матернела.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от ablood »

На петата година нашите деца тръгват на матернел в кварталното училище.
Цял ден занимания, игри, излизат при всякаква температура (освен при дъжд) и най важното - общуват с връстници.
Отворено е 6:30 - 17:45.
Не знам дали по другите училища е различно. Освен в Кримзоната.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Дайте шанс на децата си!

Мнение от Joya »

seeker написа:
Joya написа:...в училище не се спи, оставят ги за 30 минути след обяда да си облегнат главичката на чина и да си починат.
Не мисля, че има такова правило. По-скоро оставят учителките да решат всяка за нейния клас. Нашите деца спяха/спят в матернела.
А къде спят ? Защото в нашето училище като ходихме на обиколка нямаше легла. Нито място да сложат постелки, освен в салона...чувала съм че в някои училища карат децата да си носят хавлии и дремват на тях, ама ми звучи по-скоро като фантастика. Ако е вярно предпочитам нашият вариант с дремване на бюрото.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Публикувай отговор