Подготовка за интервю - септември 2013 година

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от karelia79 »

http://afvarna.org/bg/program/event/456" - Това е линка с програмата за семинара на тема Квебек. От АФ изрично подчертаха, че няма да се обсъждат теми, касаещи кандидат-емигранти или точкуването, така че няма смисъл кандидат емигранти да се записват. Курсът е изцяло насочен към хора с предстоящо интервю, като се засягат теми, които могат да бъдат коментирани на самото интервю.

А по отношение самоосигуряващите се лица: искам да ви попитам дали на всички им излизат 0 като отработени часове в справката от НАП? Или това е грешка?
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
liuliak
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 8:25 am

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от liuliak »

karelia79 написа:
А по отношение самоосигуряващите се лица: искам да ви попитам дали на всички им излизат 0 като отработени часове в справката от НАП? Или това е грешка?
още не съм я вадила, но си я гледам в момента на страницата на НАП с ел. подпис ...и при мен е 0, и дневното работно време и отработените часове са 0, което е странно, защото сама си подавам декларация 1 и със сигурност си попълвам отработени часове пропорционално на раб. дни през месеца по 8.... а също и на стажа ми по договор за управление са 0...добре е да попитаме защо е така, че да имаме унифициран и еднозначен за всички, които сме така, отговор пред интервюиращия...със сигурност ще пита..
ще се поинтересувам и ще пиша
един въпрос - справката нали е по години и по месеци - на всяка страница ли има печат на НАП?
Виена изпратени - 03.08.2011
Акюзе - 12.03.2012
Искане за TCFQ - 24.09.2012
TCFQ 30.11.12
Писмо изчакване на покана за интервю - 24.01.13
интервю - 16.09.13/9.30
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от karelia79 »

Май по принцип не е на всяка страница, но мъжът ми беше помолил да я подпечатат на всяка и нямаше проблем.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
marryy
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Юни 05, 2010 7:31 am
Местоположение: Варна

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от marryy »

liuliak, аз също съм самосигуряваща се и аз попитах в НАП защо като часове са записани 0, а те ми отвърнаха "За да не Ви ущетяваме, тъй като може и да сте работили повече от 8 часа на ден", по принцип са прави, но когато ги попитах "Ако си пиша в декларацията, че съм работила определени часове дали те ще бъдат отразени в справката?" и те ми отговориха, че "Не". Както ти си направил и си си отбелязвал часовете, аз не го правя, но и както излиза и да го правя или не все тая те ще си пишат 0 часа и това е.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от karelia79 »

И аз днес питах за същото и ми отговориха точно така - това е по отношение на свободните професии.
Обаче за договорите за управление е малко по различно, защото доколкото разбирам по някое време са ги приравнили на трудови договори. Надявам се да се включи някой, който е работил по договор за управление, за да разберем дали и там излизат 0.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
liuliak
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 8:25 am

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от liuliak »

и по договорите за управление е 0 - моите половината години са по договор за управление, а половината като самоосигуряващ се ... все 0 - въпреки че договора за управление си е на практика трудов, а в самоосигуряването нямаш ограничение на броя часове, които да полагаш...
сега въпроса е дали интервюиращия ще разбере това и също, че на практика часовете ни са по 10-15 вместо по 8 ;)) мисля да разпечатам и преведа наредбата, където е описано, че няма ограничение на брой часове положени от самоосиг. се лице...само да я открия
Виена изпратени - 03.08.2011
Акюзе - 12.03.2012
Искане за TCFQ - 24.09.2012
TCFQ 30.11.12
Писмо изчакване на покана за интервю - 24.01.13
интервю - 16.09.13/9.30
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от milly »

и аз имам един период от няколко години на самоосигуряване и все съм си мислила дали ще получа точки за стаж, при положение, че в справката пише 0 часа :( То как да им обясниш
Споделяйте, моля ви, особено след интервюто
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
uncontrollable
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 9:41 am

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от uncontrollable »

Аз имам питанка относно документите, които трябва да носим на интервюто (дипломи, трудови книжки, справки, служебни бележки...) и техните преводи.

Не може да ми се избистри как да стане - да нося оригиналите и отделно техни копия с прикрепен превод? Или само оригиналите + превод? Преводите -задължително ли е да са с официален превод или може и ние да ги преведем (четох някъде и за такъв вариант)?

Питанките станаха няколко :), но ще съм благодарна ако някой сподели стратегията си.
marryy
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Юни 05, 2010 7:31 am
Местоположение: Варна

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от marryy »

uncontrollable, аз направих така: оригиналните преводите на важните документи (дипломи,тр.книжки и тн) ми ги защипаха в преводаческата агенция с копия на тези документи и отзад с кламер приложих оригиналите им. Що се отнася до тези документи, които са специално издадени за пред канадските власти и в частност интервюиращия (атестации от работодатели, справки от НАП и тн) - към оригиналните преводи ми защипаха в агенцията и орииналния документ.
uncontrollable
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 9:41 am

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от uncontrollable »

marryy,

Благодаря ти. Така някак си го представям и аз. :)
libre
Мнения: 128
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 9:26 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от libre »

Няма никакъв смисъл от нови преводи и т.н.Ако сте си направили копия на док.,които сте пращали просто ги сложете заедно с оригинала в по един джоб,интервюиращият дава оригинала на преводачката и просто сравнява превода-те оригиналните преводи ги имат,досиетата ви са там.Няма никакъв смисъл да давате на ново пари само зареди подпечатан превод-тях преводите вече не ги интересуват-те искат оригиналните ви док. да отговарят на това което сте пратили.Ако можете сами да си ги преведете-още по добре :)
Това ,което гледат най-много са дипломите ,справките от НОИ и евентуално служебните бележки от работодателя,всичката друга плява която ще подготвите вероятно няма и да я погледнат,но все пак си я подгответе ;)
Успех на всички поканени и дано на тази сесия да няма проблеми с дипломи и сертификати по езиците :)
DCS 10.08.2011
Полет 10.08.2014
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от Misho76 »

libre Едно добро пожелание,но ще има промени в цялостната концепция за интервютата.На изпита на 30 ни го споделиха в ИЧС.Документа сертификат от език с минимум B1/B1 ще е важен и легитимност на дипломите!
Успех! :y:
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от Tish »

Shenia
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Юли 11, 2012 12:09 am

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от Shenia »

Мерси, Tish !
Ръководствата изглеждат много полезни и интересни ! :y:
DCS: 11.07.2011
CSQ: 12.09.2013
Sydney: 19.02.2015
Visa: 11.12.2015
Аватар
ramones78
Мнения: 81
Регистриран на: Пон Юли 05, 2010 12:26 pm

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от ramones78 »

liuliak написа:Документите /добавяйте ако пропускам нещо и корекции ако греша/:
8. Атестациите от работодателя, всички от последните 5 год. преди подаване на докс. + от последните година-две., т.е. също за около 7 год назад. Това е служебна бележка със следните данни:
- дата и подпис на висшестоящ
- заеман пост(ове) и период на наемане
- описание на задачите /или пък направо длъжностаната характеристика/
- брой работни часове на седмица
- заплата
Здравейте,
само аз ли срещам проблем с изваждането на атестация от предишни работодатели...?!?
Настоящия ми работодател обеща съдействие и ще ми издаде, но предишните....??? За посочения период съм сменил 3 работодателя. За първия ми работодател (най-далечния във времето) нещата вече съвсем не са същите - тотална подмяна на управление, счетоводство, персонал. Не пожелаха да издадат нищо. Втория работодател - подобна ситуация. Хубавото за него е, че си пазя трудовия договор + длъжностната характеристика. Мисля да преведа тях и да ги приложа към документите.
При настоящия работодател съм от вече 4 години - обеща съдействие, но - ще видим кога ще ми издаде атестацията.... :(
При съпругата ми е подобна ситуацията - за периода от 7 години има 5-6 работодателя. При настоящия е вече повече от 2 години. Почти невъзможно е някой от старите да и окаже съдействие - отказват да се занимават с издаването на каквито и да е документи на бивши служители... :(

Така, че - надявам се бележката от НАП да е достатъчна(там е описано всичко - период на работа, отработени часове и заплата) + атестация от настоящия работодател. Все пак сме в БГ и предполагам и други от вас са били в подобно положение...?
Моля да споделите опитът си относно този казус.
Благодаря
Поздрави.
Мъдростта е способността да виждаш бъдещите последици от решенията, които вземаш днес.
Публикувай отговор