Bulgarian Nightmares ...

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Bulgarian Nightmares ...

Мнение от Daisy2 »

Плевен е доста зле, минавах наскоро по работа от там. Да не се обиди Иван, нищо лично, просто такова впечталение прави. Явно наистина много е закъсала местната икономика. Иначе частни детски градини в София колкото искаш.

Вижте тези обяви за детегледачки - http://obiavi.grad.bg/pleven/%D0%93%D0% ... 1%86%D0%B0"

Може да им направите интервюта за подбор. Предполагам, че дори и за 1-2 месеца ще се навият да го гледат - заплащането е почасово.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Bulgarian Nightmares ...

Мнение от ivandaman »

Daisy2 написа:Плевен е доста зле, минавах наскоро по работа от там. Да не се обиди Иван, нищо лично, .
Да, обидих се. Повече няма да си играя с теб. ;) .. Иначе сериозно всичката индустрия която някога е имало вече не съществува. Навремето си спомням че десетки автобуси извозваха работници то НХК. Беше като цял отделен град. Сега са го превърнали в "Цех за преработване на Масла". Ядреният завод.. gone. Циментовият завод.. gone. Стъкларският завод??? Май и той е gone.. Завода за електрокари gone .. Завод Вапцаров (за тежко машиностроене) gone.. ЗХМ (Завод за химическо машиностроене) почти gone.. Имаше един металургичен комбинат или нещо от сорта... И той gone.. Това е "just off the top of my head" Сигурен съм че има други бивши предприятия които съм пропуснал...

Останали са само некви шивашки цехове за износ в които шивачките взимат заплати от 400 лева и то не всеки месец. Иначе кафенетата са пълни, по улиците видях лаборджини, ферари, сума ти БМВа Х1...,5,6 мерцедеси....

Жена ми пита: Тия хора явно не работят тогава от къде имат пари да висят по кафенетата?? А аз нямам отговор за такива парадокси..

Хората твърдят че населението на Плевен е паднало под 100,000 души което си е сериозен срив ако е вярно, тъй като по мое време гонеше 200К ..

преди 5 години като си идвах имаше 3 магазина БИЛА, сега два са затворени и е останало само един в центъра. Направили са един огромен МОЛ до ЖП Гарата който седи заключени и празен защото няма наематели.. В центъра има обаче един мини-мол и той уж е ОК, поне за сега..

Не знам, на пръв поглед нещата си изглеждат същите като преди, но ако човек започне да се вглежда в детайлите ще се усети че не е точно така..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Bulgarian Nightmares ...

Мнение от IRA »

ivandaman, заводите от едно време съществуаваха ,за да ги има, а не да произвеждат нещо. Трябваше да сме нация техническа все пак. :rofl: Населението беше свикнало да ходи на работа, а не да работи и сътответно сега му е трудно да отвикне. А тия с парите сигурно са от развлекателната индустрия - Секс, наркотици и рокендрол ( пардон чалга). :)
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Bulgarian Nightmares ...

Мнение от anxeli »

IRA написа: А тия с парите сигурно са от развлекателната индустрия - Секс, наркотици и рокендрол ( пардон чалга). :)
hahahaa :rofl:
Циганите - на Сатурн !
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Bulgarian Nightmares ...

Мнение от newcomer »

ivandaman написа:
Daisy2 написа:Плевен е доста зле, минавах наскоро по работа от там. Да не се обиди Иван, нищо лично, .
Да, обидих се. Повече няма да си играя с теб. ;) .. Иначе сериозно всичката индустрия която някога е имало вече не съществува. Навремето си спомням че десетки автобуси извозваха работници то НХК. Беше като цял отделен град. Сега са го превърнали в "Цех за преработване на Масла". Ядреният завод.. gone. Циментовият завод.. gone. Стъкларският завод??? Май и той е gone.. Завода за електрокари gone .. Завод Вапцаров (за тежко машиностроене) gone.. ЗХМ (Завод за химическо машиностроене) почти gone.. Имаше един металургичен комбинат или нещо от сорта... И той gone.. Това е "just off the top of my head" Сигурен съм че има други бивши предприятия които съм пропуснал...

Останали са само некви шивашки цехове за износ в които шивачките взимат заплати от 400 лева и то не всеки месец. Иначе кафенетата са пълни, по улиците видях лаборджини, ферари, сума ти БМВа Х1...,5,6 мерцедеси....

Жена ми пита: Тия хора явно не работят тогава от къде имат пари да висят по кафенетата?? А аз нямам отговор за такива парадокси..

Хората твърдят че населението на Плевен е паднало под 100,000 души което си е сериозен срив ако е вярно, тъй като по мое време гонеше 200К ..

преди 5 години като си идвах имаше 3 магазина БИЛА, сега два са затворени и е останало само един в центъра. Направили са един огромен МОЛ до ЖП Гарата който седи заключени и празен защото няма наематели.. В центъра има обаче един мини-мол и той уж е ОК, поне за сега..

Не знам, на пръв поглед нещата си изглеждат същите като преди, но ако човек започне да се вглежда в детайлите ще се усети че не е точно така..
ванка,на времето имаше един лаф=над плевен даже и самолети не летят ,да не прихванат пасаджерите сифилис.сега как е хавата или жена ти не дава да се отделяш на по вече от две крачки от нея :D
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Bulgarian Nightmares ...

Мнение от optics »

Иване, нещо си в грешка - Плевен никога не е гонил 200к. В най-добрия случай да е гонил 150к.
Имах някъде графика, която съм си правил на жителите на Стара Загора... сега ще потърся, че е много интересна.

оппа ето я:
Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Bulgarian Nightmares ...

Мнение от ivandaman »

IRA написа:ivandaman, заводите от едно време съществуаваха ,за да ги има, а не да произвеждат нещо. :)
Бе не е точно така, но сега ме мързи да ровя аргументи.. Циментовият завод си правеше цимент, стъкларският стъкло, Нефтохима си произвиждаше мазилата..

Както и да е.. сега и това няма..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Bulgarian Nightmares ...

Мнение от ivandaman »

optics написа:Иване, нещо си в грешка - Плевен никога не е гонил 200к. В най-добрия случай да е гонил 150к.

Да възможно е УИКИТО казва че "The highest number" е било 130К през 1992 година, което няма начин да е вярно тъй като първата и най-голяма емигрантска вълна беше точно в този период.

Аз цитирам какво ми говорят тук местните и тe най-вероятно преувеличават и в двете крайности..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Bulgarian Nightmares ...

Мнение от Marto »

Пикът на населението в България беше някъде през 1989. Това най-високото в уикито е просто измежду годините, за които имат данни. Между 1985 и 1992 като нищо е стигнало към 140К по някое време (1989-90).
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Bulgarian Nightmares ...

Мнение от Omega3 »

Дайте някакви статистики за Люлин София. Култов квартал, там живях до 19 годишна вьзраст.

Всякакьв вьншен елемент който дрьзнеше да се мотат там му се налагаше набьрзо караминиолно положение ; излизане от парите, якето и маратонките.

Вярно сега ми се струва ужас, ама навремето ми се струваше нормално да живея в подобна среда. Друго не познавах.

Нашият блок и сьседният бяха някакво изключение и явно експеримент : имаше хора които работеха в телевизията, радиото, в центьра за космическите науки, но и хора кото явно идваха от село и понякога косяха тревата пред блока, варяха буркани, даже си спомням ведньж един закла едно прасе, и т.н.

Имаше евреи, арменци, цигани, турци и бьлгари повечето разбира се.
zigi
Мнения: 136
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 8:01 am
Местоположение: Montreal

Re: Bulgarian Nightmares ...

Мнение от zigi »

121 533 души официално. По неофициални данни са около 180 000.
:rock:
http://www.lyulin.bg/uslugi/harta-na-klienta.html"
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Bulgarian Nightmares ...

Мнение от optics »

ivandaman написа:
IRA написа:ivandaman, заводите от едно време съществуаваха ,за да ги има, а не да произвеждат нещо. :)
Бе не е точно така, но сега ме мързи да ровя аргументи.. Циментовият завод си правеше цимент, стъкларският стъкло, Нефтохима си произвиждаше мазилата..

Както и да е.. сега и това няма..
Така беше ! Като войник (макар и не в Плевен) съм видял доста работещи заводи (и съм работил в тях) като се почне от хлебозавод и винзавод и се мине през химкомбинат, шивашки и дори бетонни колони съм работил (с вибратор)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Bulgarian Nightmares ...

Мнение от optics »

Marto написа:Пикът на населението в България беше някъде през 1989. Това най-високото в уикито е просто измежду годините, за които имат данни. Между 1985 и 1992 като нищо е стигнало към 140К по някое време (1989-90).

Я, за София има готова графика в уикито:
Може би нарастването в последния период е заради масовото строителство което знаем от постингите на сфбг89

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Bulgarian Nightmares ...

Мнение от Daisy2 »

ivandaman написа:
Останали са само некви шивашки цехове за износ в които шивачките взимат заплати от 400 лева и то не всеки месец. Иначе кафенетата са пълни, по улиците видях лаборджини, ферари, сума ти БМВа Х1...,5,6 мерцедеси....

Жена ми пита: Тия хора явно не работят тогава от къде имат пари да висят по кафенетата?? А аз нямам отговор за такива парадокси..

Хората твърдят че населението на Плевен е паднало под 100,000 души което си е сериозен срив ако е вярно, тъй като по мое време гонеше 200К ..
Не знам, ние само минавахме пътьом, но ми направи тягостно впечталение. Не видях БМВ-та или мерцедеси, но пък може да не сме уцелили :)

Според ГРАО през 1998 населението на Плевен е било 138 000, а през 2012 - 114 000. За парадокса - не може всички да са заети в бизнеса с компаньонки :), вероятно има и много гурбетчии, които пращат пари или пък са сезонни, тоест лятото бачкат по полетата на Испания и Англия, а зимата си харчат изкараното.

За град София ГРАО дава към 1998 1 203 000, а към 2012 - 1 273 000 живеещи.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Bulgarian Nightmares ...

Мнение от Californian »

Много повече са в София хората. Само поне 20 приятелки имам коя от Велико Търново коя от Плевен коя от някъде си с лични карти по тяхното си местожителство но си живеят от много години в София.
София, Пловдив, Варна, Бургас като цяло големите градове ще си запазят населението още 20-30години. Заради прилив на хора от селата. Но като цяло не виждам бъдеще след това и на големите градове ако нещо не се промени. Просто се топи страната.

Четох някъде, че 2-3 републики в Русия искали да си променят името, смятат се за Българи.
Защо не им дават паспорти. Ама не като на Македонците и Сърбите, дадат им паспорти и после не живеят в България а само си го ползват за ЕС, още повече още 6-7 месеца и всякакви ограничения падат и каквото и където поискат могат да си живеят в целия ЕС.

Трябва да се дават паспорти ама да се иска минимум 5-10 години да живеят в България.

Не могат ли да разберат тези хора, че и трябват хора на икономиката дори и хляб и сирене да купуват, ще им потрябва после ТВ, интернет, услуги...


Мисълта ми е - както е в Америка и дори Канадския вариант с 3 години е по-добре от това което е в България.
Не може да им дават паспорти без дори да живеят постоянно в България не е редно това според мен. Какво като се смятат за Българи.
Ми и аз се смятам за Американец ама ми искат 5 години при това не само да съм живял а да съм живял с постоянно жителство.
Публикувай отговор