Неограничен интернет в Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Неограничен интернет в Монреал

Мнение от Kan_Tangra »

56$ преди таксите. С таксите е 66$
Моя е с 10$ точно отгоре. 30мбита на видеотрон. Без намаляне на скоростта в пиковите часове. Има лимит от 130гбайта, но не ме бърка.
А освен това си гледам и безплатна кабелна покрай него.
И най-вече, си нямам проблеми.
Бях с Аканак, и когато Бел ми саботираха нета, умишлено, никаква подкрепа и помощ. Взеха да не заплашват, че ако дойде техник от бел и се окажело, че нямало нужда, ще трябвало аз да заплатя там 150$ на техника от джоба си. И трябваше да се обадя 10 пъти, да прекарам часове, докато уговоря човек да дойде. В това време долу в блока имаше някакви идиоти от бел, дето прекарваха цели дни на централната кутия да ровят кабелите. Но не можеше да говоря с тях лично, трябваше да се мине през централата на бел. Докато аканак се натуткат, тия техници си заминаха и ми оставиха развалена и пълна с шум линия. Лично аз съм 100% сигурен, че нарочно са я пворедили.
А на аканак им бях предплатил цяла година предварително. Като си поисках парите обратно, заради това, че плащам 5мбита, получавам 1 и то с лошо качество, и се е влошило след като съм дал парите, аканак се туткаха няколко месеца, и най-накрая ми върнаха с 2 месеца по-малко пари. Опитах да се разправям, да им поискам калкулация на върнатото, да им доказвам. Нито калкулация видях, нито каквито и да мейли обратно. Просто като си отиваш като клиент, си показват най-черната и отвратителна страна.
За сметка на това Видеотрон винаги са се държали безупречно и винаги са били готови на компромиси.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Неограничен интернет в Монреал

Мнение от becks »

И трите линка, които ти дадох предлагат интернет през кабелната мрежа на Видеотрон
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Неограничен интернет в Монреал

Мнение от agent Ozo »

becks написа:И трите линка, които ти дадох предлагат интернет през кабелната мрежа на Видеотрон
А предлагат ли и безплатният 24/24 и 7/7 сервиз, който осигуряват Видеотрон?
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Неограничен интернет в Монреал

Мнение от becks »

agent Ozo написа:
becks написа:И трите линка, които ти дадох предлагат интернет през кабелната мрежа на Видеотрон
А предлагат ли и безплатният 24/24 и 7/7 сервиз, който осигуряват Видеотрон?
Аз лично с доставчик на интернет в Канада за близо 6 години съм разговярял директно по телефона само когато съм си сменял доставчика. През другото време интернетът за тези няколко години не ми е прекъсвал повече от 2 пъти за кратко. Кво толкова обсъждате с този "сервиз", че е толкова важен? И какво толкова ще ти помогне някой от кол център в Египет или Индия?
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Неограничен интернет в Монреал

Мнение от miteto »

becks написа:Кво толкова обсъждате с този "сервиз", че е толкова важен?
Ми не прочете ли горе Танграта ти е написал половин страница какво е обсъждал? Като има проблем по линията и риселъра не може да се оправи като хората - донякъде щото основния доставчик ги саботира, донякъде щото са смотани и нямат достатъчно хора за съпорт. Те Аканак нямат телефон на съпорта и може само по и-мейл да се свържеш с тях, той пита кво ще помогне кол-центъра в Индия :D
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Неограничен интернет в Монреал

Мнение от grozdan »

Аз съм на Аканак вече повече от 3 години. Не съм ги сменял и докато не се издънят или преместим няма да ги сменя.

Та за съпорта - работно време 9-5, пон-пет. И туй по email. За тези 3 години говорих с тях точно веднъж. Забелязах, че ако ми спре нета, това става винаги през уикенда. Досега е спирал няколко пъти, все за кратко. Една събота спря, изчаках и след няколко часа се появи. Сложих им черна точка и си записах телефона, ей така за всеки случай. Другата събота пак спря. И аз чинно им се обадих. За моя изненада попаднах някъде в Щатите и съдейки по акцента говорих с черна дама. Поспорихме малко културно с нея, понеже ме караше да си ресетна модема, пък аз твърдях, че проблема е по линията преди модема. Естествено, тя си следваше инструкциите и отказа да разсъждава защо така. Номера е, че ако слушам какво ми казват и проблема не се реши ще ми изпратят техник (в понеделник естествено), който безплатно ще диагностицира и евентуално смени модема. Ако обаче своеволнича въпросния техник пак ще дойде, но ако проблема е с модема, ще плащам. Благодарих им и отказах всякаква помощ. Два часа по-късно имах нет.
Ако обаче пиша email задължително ми отговаря някой индиец. С тях положението е трагично. Отне им повече от месец да ми сменят кредитната карта, когато си я поднових. Накрая се наложи да им се обаждам, за да не изпусна срока за плащане.

Извода е: you got what you paid for. Нема убаво за без пари!
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Неограничен интернет в Монреал

Мнение от yahoo »

grozdan написа:Извода е: you got what you paid for. Нема убаво за без пари!
Вярно е, но понякога играта на надлъгване е доста голяма и се получава съществена разлика в цените и получаваните услуги. Видеотрон ме товарят със значително по-висока цена и ограничения. Досега за 4 години с тях нито веднъж не съм ползвал съпорт. За какво да плащам с $10 повече за да получавам по-малко? Преди време изтеглих един-два 3d iso филма всеки по над 40GB и до края на месеца все гледах докъде съм с трафика и дали не трябва да им купувам екстра дейта плановете за да не ме глобяват. Просто не е коректно към собствените им абонати. А в същото време предоставят за ползване мрежата си на трети фирми с по-ниска цена и по-изгодни условия.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Неограничен интернет в Монреал

Мнение от becks »

miteto написа:
becks написа:Кво толкова обсъждате с този "сервиз", че е толкова важен?
Ми не прочете ли горе Танграта ти е написал половин страница какво е обсъждал? Като има проблем по линията и риселъра не може да се оправи като хората - донякъде щото основния доставчик ги саботира, донякъде щото са смотани и нямат достатъчно хора за съпорт. Те Аканак нямат телефон на съпорта и може само по и-мейл да се свържеш с тях, той пита кво ще помогне кол-центъра в Индия :D
аз пък не познавам жив канадец, който да не е имал проблеми с Бел или Роджърс и да не ги мрази в дъното на душата си. Незнайно защо обаче съпорта им минава за "много добър" сред българските имигранти. Много добрият съпорт означава обикновено индийка да ти чете инструкции по телефона как да рестартираш модема си :) Имам тема пускана тук със случай идентичен с този на Тангра, не ми се търси линка. Справих се с проблема с помощ от този форум дори.

И имайте предвид, че темата е за неограничен интернет, а не за кой е доволен от доставчика си. Аз съм дал линкове за такъв неограничен интернет, който се предлага само от независими доставчици и твърдя, че излиза в пъти по-евтино, ако ползваш 3 услуги. Не знам защо всички ревете от монопола, а когато има алтернативи не ги използвате.
yahoo написа: Просто не е коректно към собствените им абонати. А в същото време предоставят за ползване мрежата си на трети фирми с по-ниска цена и по-изгодни условия.
Външните фирми ползват "последната миля" от мрежата и така е в целия цивилизован свят, за да ти осигурят конкуренция
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Неограничен интернет в Монреал

Мнение от Kan_Tangra »

grozdan написа:Аз съм на Аканак вече повече от 3 години. Не съм ги сменял и докато не се издънят или преместим няма да ги сменя.

Та за съпорта - работно време 9-5, пон-пет. И туй по email. За тези 3 години говорих с тях точно веднъж. Забелязах, че ако ми спре нета, това става винаги през уикенда. Досега е спирал няколко пъти, все за кратко. Една събота спря, изчаках и след няколко часа се появи. Сложих им черна точка и си записах телефона, ей така за всеки случай. Другата събота пак спря. И аз чинно им се обадих. За моя изненада попаднах някъде в Щатите и съдейки по акцента говорих с черна дама. Поспорихме малко културно с нея, понеже ме караше да си ресетна модема, пък аз твърдях, че проблема е по линията преди модема. Естествено, тя си следваше инструкциите и отказа да разсъждава защо така. Номера е, че ако слушам какво ми казват и проблема не се реши ще ми изпратят техник (в понеделник естествено), който безплатно ще диагностицира и евентуално смени модема. Ако обаче своеволнича въпросния техник пак ще дойде, но ако проблема е с модема, ще плащам. Благодарих им и отказах всякаква помощ. Два часа по-късно имах нет.
Ако обаче пиша email задължително ми отговаря някой индиец. С тях положението е трагично. Отне им повече от месец да ми сменят кредитната карта, когато си я поднових. Накрая се наложи да им се обаждам, за да не изпусна срока за плащане.

Извода е: you got what you paid for. Нема убаво за без пари!
Аканак да пратят жив техник да ти инсталира модем?!
Това да го видя, не го вярвам. Пари за техници откъде?
Имат си доларамски модеми. Някой някъде ги настройва и ти ги пущат по пощата.
100 пъти по-изгодно им е, вместо да идва някой да ти тества модема, да ти пуснат нов по пощата.
Но накрая да се чудиш на Бел ли линиите да псуваш или доларамските им модеми, дето ти дават шум в децибели, близки до максимума. Разбира се, може и вината да не е в модемите. Не съм специалист. Но като ги гледам на пръв поглед, няма нищо в тях. Миниатюрни и безкрайно леки. Ако имаха електроника за филтриране на шума, може би щяха да са малко по-големи.

А за следването на инструкциите е точно така. Когато ми спря нета, и мен ме накараха да им следвам безумните стъпки, колкото и безмислени да бяха. Накрая, въпреки протестите ми, настояха да им изпратя по пощата моя модем и да ми пратят нов. Иначе щял техника на бел да дойде, и ако е модема да му дам 150$ от джоба си. След това чаках модема 2 седмици !!!??
Докато бел техниците се дупеха на 2я етаж в гаража на блока при кутията.
Трябваше да опаковам модема, да ходя на точно определен от Аканак куриер, офиси на който има на точно определени места и съответно трябва да шофирам до там. Да попълвам документ за пращане и тн и тн и тн !!!!
И накрая се оказа, че бях прав и не беше от модема. И след 2 седмици и тонове време и нерви, бяхме на ниво 0ла!
И пак трябваше да се обаждам, да се разправям (или да пиша мейли, не помня вече) и да уговарям прословутия техник от бел да идва, че да оправя кабелите. Е, дойде, оправи го, но от тогава сигнала супер много се влоши.
Следваха отново нови часове в разправии за лошия сигнал, но твърдяха, че е в тъкмо в рамките на най-лошото ниво на нормата. И съответно не гарантират по-добре от това.
Колко часа и нерви отидоха, не съм смятал, но бяха адски много !!!

Не ми трябва 3 в едно. Защото мобилен телефон си имам, неограничен. Не ми трябва и домашен.
А кабелна си взимам безплатно с перфектно, като за аналогова кабелна качество, без да плащам. Което си струва 10те $
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Неограничен интернет в Монреал

Мнение от yahoo »

Kan_Tangra написа:А кабелна си взимам безплатно с перфектно, като за аналогова кабелна качество, без да плащам. Което си струва 10те $
Значи си от късметлиите на които не им е сложен филтър в кутията на стълба. На почти всички които ползват само интернет слагат филтър който изрязва сигнала за телевизията по кабела.
Публикувай отговор