София изпревари Дубай като добър град за живеене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Re: София изпревари Дубай като добър град за живеене

Мнение от drifter »

budtel написа:...София е една от перлите на Европа....

:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Не вярвах, че има платени писачи по форумите, ама това няма какво друго да е :)
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: София изпревари Дубай като добър град за живеене

Мнение от Bistra »

optics написа:А Дубай добър ли е за живеене, въобще ?
Абре, мореее, ти да си някой от шейховете или собственик на онзи завъртяния хотел, сигурно няма да си живееш зле....Докато в Софето и някоя супер свръх уредила се мутра да си, пак не става за живеене!
Между другото на времето се бях запознала с едно маце, което беше живяло 1 година в Дубай, работейки за някакъв хотел като мениджър. Та тя с неудоволствие споделяше за изтичането на контракта и. Единственото кофти в цялата работа са арабите с техните идиотски закони. Та оттам и идва ниското място в класацията, иначе градът е свръхмодерен.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: София изпревари Дубай като добър град за живеене

Мнение от MrGeek »

optics написа:А Дубай добър ли е за живеене, въобще ?
Не съм ходил в Дубай, но според тази страница за емирството там живетят и работят около 6-7 хиляди българи като в Дубай броят им е около 4-5 хиляди. Не съм чул за дубайци живеещи и работещи в София. :)

budtel написа:София е една от перлите на Европа.
:rock: :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: София изпревари Дубай като добър град за живеене

Мнение от budtel »

miteto написа:
budtel написа:Кусури винаги могат да се намерят. Отиди в прехваления Ню Йорк и влезни в метрото - гарантирам ти не депресия, а неврастения.
Хайде първо ти отиди и го виж на живо, не само на Youtube клипчета и тогава гарантирай депресия и неврастения :D Много си се надъхал от четене на руска литература и гледане на клипчета ;)
Исторически паметници и самобитна архитектура, дрън-дрън, ми то в Египет има много по-древни и внушителни паметници и самобитна архитектура, ама това не значи че е много добро място за живеене !
Ха, ха, ха, Египет, Либия, Тунис в тях се жиееше много добре преди демократичните промени.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: София изпревари Дубай като добър град за живеене

Мнение от ivandaman »

drifter написа:
budtel написа:...София е една от перлите на Европа....

:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Не вярвах, че има платени писачи по форумите, ама това няма какво друго да е :)
Ако трябва да съм откровен същото си помислих и аз... макар че будтела ми изглежда по-скоро доброволец..

Между другото, изглежда че на Джовани са му спряли субсидиите защото изведнъж се потопи.. :)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: София изпревари Дубай като добър град за живеене

Мнение от roumensp »

budtel написа:
miteto написа:
budtel написа:Кусури винаги могат да се намерят. Отиди в прехваления Ню Йорк и влезни в метрото - гарантирам ти не депресия, а неврастения.
Хайде първо ти отиди и го виж на живо, не само на Youtube клипчета и тогава гарантирай депресия и неврастения :D Много си се надъхал от четене на руска литература и гледане на клипчета ;)
Исторически паметници и самобитна архитектура, дрън-дрън, ми то в Египет има много по-древни и внушителни паметници и самобитна архитектура, ама това не значи че е много добро място за живеене !
Ха, ха, ха, Египет, Либия, Тунис в тях се жиееше много добре преди демократичните промени.
Ако сравнението е между тях и България, съгласен съм. :D Иначе от какъв зор толкова българи щяха да се натискат да работят там. Преди петнайсетина години един приятел се върна побелял и отслабнал с 20-ина кила след година и половина в Либия, но и той беше доволен (въпреки че така и не си получи половината пари). Той винаги е живял в "перлата на Европа", София, но явно му беше писнало от толкова много исторически паметници и самобитна архитектура, та предпочете либийските пустини.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: София изпревари Дубай като добър град за живеене

Мнение от apple »

Ако сравнението е между тях и България, съгласен съм. :D Иначе от какъв зор толкова българи щяха да се натискат да работят там. Преди петнайсетина години един приятел се върна побелял и отслабнал с 20-ина кила след година и половина в Либия, но и той беше доволен (въпреки че така и не си получи половината пари). Той винаги е живял в "перлата на Европа", София, но явно му беше писнало от толкова много исторически паметници и самобитна архитектура, та предпочете либийските пустини.
Нали правиш разлика между гурбет и емиграция? Те и тук тичат по студените провинции да бачкат за повече ама не знам някой да се е установил да живее там до мреке дето се казва. Освен ако последното не му се случи неочаквано поради причини различни от старост... ;) Човек къде ли не ходи за некой лев/долар/евро вповече. Тук на едно познато момиче /канадка/ баща й се върна предсрочно от военна мисия в една скапана държава, защото е лепнал некъв вирус и сега е напълно сляп като последица... Човек все пак трябва да си прави сметката за рисковете, които поема когато се залети за "лесни и бързи" пари какво може да му коства това. По повод Дубай пък на един познат жена му замина за 6 месеца да свири на пиано в луксозен ресторант на найстия етаж на излъскан хотел и никак не беше доволна нито от заплащането, нито от отношението. Не повтори! А той отиде за 1 месец при нея да я види и да се наслади на прелестите на хотела. Върна се недоволен, защото умрял от тъпотия. Хотела на 60 километра от града, басейни и екстри бол, но след 10 дена откачаш от тъпня. За да идеш до града таксито струвало майка си и баща си... Та въпрос на гледна точка.... ;)
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: София изпревари Дубай като добър град за живеене

Мнение от prace »

Аз съм живяла и работила в Дубай 3 месеца. Видяха ми се като три години....
Това не е държава за бели хора, християни. Това е моето мнение.
Трябва да си ужасно внимателен/внимателна. Арабска държава. Гадно място.
Нищо че е лъскаво и луксозно.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: София изпревари Дубай като добър град за живеене

Мнение от roumensp »

prace написа:Арабска държава. Гадно място. Нищо че е лъскаво и луксозно.
Мда, има нещо такова. И при това става дума за Дубай, а я си представи как е в Либия ... трябва наистина да си доста отчаян, че да се зачукаш там, пък дори и да е само за 2-3 години. Обаче според Буди там било супер (по времето на камиларя). :D
То това и беше мисълта ми, че доста сънародници се зачукват на подобни ш.бани места не заради друго, а защото невъзможността за реализация в "перлата на Европа" ги е подтикнала към това. А какво да кажем за тия от малките градчета, дето съвсем няма работа ...
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: София изпревари Дубай като добър град за живеене

Мнение от myhata II »

roumensp написа:
prace написа:Арабска държава. Гадно място. Нищо че е лъскаво и луксозно.
я си представи как е в Либия ... трябва наистина да си доста отчаян, че да се зачукаш там, пък дори и да е само за 2-3 години. Обаче според Буди там било супер (по времето на камиларя). :D
То това и беше мисълта ми, че доста сънародници се зачукват на подобни ш.бани места не заради друго, а защото невъзможността за реализация в "перлата на Европа" ги е подтикнала към това. А какво да кажем за тия от малките градчета, дето съвсем няма работа ...
Човек почва да се замисля,вие на луди ли се правите или нямате елементарни знания за света Румба ?
Мой познат живя и работи до 97 в Либия и беше много доволен,такова нещо там като тяхната система нямало никъде по света !!!
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: София изпревари Дубай като добър град за живеене

Мнение от Bistra »

myhata II написа:Мой познат живя и работи до 97 в Либия и беше много доволен,такова нещо там като тяхната система нямало никъде по света !!!
Не е бил тЕрикат да вАри незаконно рАкия. :P
До 97-ма работеха там за :cash:, защото беше единствената възможност . Нали бяхме "побратими". :D Като се отвори обаче нормалния свят намаляха и работещите в арабския свят.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
newlifeform
Мнения: 45
Регистриран на: Пет Мар 30, 2012 12:48 pm
Местоположение: Toronto, Canada

Re: София изпревари Дубай като добър град за живеене

Мнение от newlifeform »

Пък на шурея шурелейка му, че на втория и баща първото дете лбовницата, била спала с някакъв дето го били отвлякли в Могадишу ...

И един мармот завива шоколада ...

Толкова ли е трудно информация от първа ръка да се даде, или като не може човек - да си трае.

Такситата били 'оле мале'... та**ци на рояци, както казваше един приятел. Такситата в Дубай са безумно евтини. 80-90 км беше към 20на долара последния път... не ми се вярва особено да се е променило от тогава.

Съвсем друга е темата, че не става за живеене ... за нас Българите ... Поради простата причина, че сме мързеливи лаични лентяи.
Хората си работят по 12 часа 6 дни в седмицата и режима силно напомня робство. Естествено, че не е за нас. Биричката я има само на 30на места в целия град и е към 10-ина долара наливната , Плейбол е цензуриран (РЪЧНО!!!), като си купиш свинско - което не се среща навсякъде, имаш чувството че целия свят те гледа като най-големия престъпник, и още много други примери.

И въпреки всичко не виждам кое точно не му става за живеене специално на Дубай, осезаемо по-красив и уреден е от Торонто. Хората не са толкова мърляви осрани и глупави, нито пък са толкова злобни каквито са в прелюбимата ми София.
Престъпността е 0, паркоместата са колкото си щеш - безплатни, бензина е по-евтин от водата, всичко е зелено и чисто.

Не знам изобщо защо го пиша това.

Единственото поради което не бих живял там е темпа на живот и колко много се работи, дори на работохолик като мен ми идва в повече ....
В София не бих живял -никога- и за никаква заплата.
Цветан Добрев
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: София изпревари Дубай като добър град за живеене

Мнение от ivandaman »

newlifeform написа: ...
В София не бих живял -никога- и за никаква заплата.
Е чак пък никога... :)
Аз бих се "прежалил" за 15К Евро... на месец ;) ... Ама аз не съм от претенциозните. Вече 12 години изкарах в третия свят..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: София изпревари Дубай като добър град за живеене

Мнение от prace »

София и по-хубав и красив град с повече култура и история от много канадски градове.
В София не съм виждала толкова долнопробна измет и разпльокани дебелаци. В центъра на София по вечерно време не ме било страх да ходя по улиците.
Не бих казала същото за канадските даунтауни.
Ако България нямаше такава долна пасмина политици, щеше да е много хубаво място за живеене.
Има история, природа и имаше култура.
Хали Бали
Мнения: 243
Регистриран на: Пет Авг 17, 2012 1:14 pm

Re: София изпревари Дубай като добър град за живеене

Мнение от Хали Бали »

Не знам аз как ги коландрят тия статистики за най добър град за живеене,но за мен град в който трябва да пътуваш до и от работа с кола по 1 час в посока или да сменяш 3 общественни превозни средства не ми го хвали.Кое му е хубавото средно 1 месец в годината да спиш по магистралите.
За мен идеалният вариант работно место,търговски обекти,болници,училища,паркове,обекти за административно обслужване да са ти на макс 10-15 мин уолкинг дистанс.В моя случай са ми от 1 до 10 минути и съм много доволен да живея в един 200 хиляден град в който има всичко онова което го има и в големите мегаполиси и урбейн джунгле изобщо не ми липсва.
Публикувай отговор