Тодор Живков последния голям български политик

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Заключено
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Тодор Живков последния голям български политик

Мнение от Странджата »

vaniliq написа:Хм, чудя се ултрадесните капиталюги в тоя форум, защо са толкова лудо надъхани срещу България. Да ви кажа подозирам, че не сте дощли като бели хора-перманент резиденти и квалифицирани работници, ами я сте скачали в движение от някой кубински самолет, я сте просили убежище като малтретирани цигани-педерасти, дето лошите комунисти им забраняват да са пошляпват ... Аз съм виждал бая такива тука в Торонто от бившият източен блок - главно рефюджита дет ако не избълват 1 кофа лайна срешу родината си всеки ден, смятат го за пропилян.

Какво ще кажете, има ли нещо вярно в думите ми? Геек, Странджа, Мадам ?
Тези кофи съществуват само в твойта кофа!Точно благоговеенето по един откровен враг на България(какъвто е Тошо със своите действия и бездействия) е безродна и антинационална позиция! Към модераторите!След тези налудничави хипотези за ,,цигани педерасти,, няма ли кой да направи забележка на развилнелия се червен нерез?!
vaniliq
Изгонен от форума
Мнения: 173
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 10:55 am
Местоположение: Торонто

Re: Тодор Живков последния голям български политик

Мнение от vaniliq »

Като не ти отърва някой какво говори дай да го изтрием. После тръгнал да ми се пеняви колко му пречели на свободата на словото в България, та дошъл тука да се освободи. Ха.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Тодор Живков последния голям български политик

Мнение от IFF »

vaniliq написа:ще ти кажа защо братко, защото въпроса отива вече до кокъла. Тука съм заради високият им жизнен стадарт. Заради това и заради нищо друго. Писна ми да бачкам в бг за 500 лева, да живея в тесни апартаменти и в същото време да гледам как богаташите-наши и чужди грабят с пълни шепи от живота. Махнах се от там не толкова защото искам да съм като тях, а защото не искам да ги гледам. Дразни ме арогантността, лицемерието, неприкосновенността и алчността им. Дразни ме да гледам как обикновенните хора едвам свързват двата края, а капиталистическите парвенюта в съюз със западни и руски корпорации отнемат и последният им залък. Това първо.
Второ е че в няколкото държави от запада се стичат ресурсите на целия свят, те са да кажем 5% от световната популация, плюскат 70% от богатствата на света, и замърсяват още 70% от всички вредни емисии. Чесно ли е това как мислиш? Помисли си следващият път когато си прибереш седмичният чек, дали ако наистина имаше "свободна пазарна" икономика, ти щеше да се конкурираш с работниците от латинска амрика, индия или китай. И как така мама му стара, майка с 5 деца е принудена да чука камъни в кариера в африка а канадците се чудят дали да отиде в Куба или в Мексико на почивка?
Идеологията наречена "пазарна икономика" е пропаганден трик, обслужващ няколко цели:
-дава на чукани като тебе измамната сигурност че си конкурентен в един "отворен" пазар на труда
- в съюз с медиите подкопава и унищожава националните икономики на страните, естествените съпротивителни сили на обществата, подготвяйки ги за хищническо разграбване.
Знам, че извън силиците ви да се замислите ама ето сега едно много просто разсъждение: Ако приемем че "пазарната икономика" е магическото лекарство водещо към висок стандарт и развита икономика да си представим че приложим във всяка една държава по света пазарната икономока и тя постигне чудодейни резултати. Така бихме имали 10 милиарда жители на планетата пътуващи на екзотични почивки 1-2 пъти в годината. 2,5 милиарда семейства всяко с голяма къща в центъра на града, с 2 коли и хамерикански начин на живот. Как тогава кажи ми почивката ти в Куба ще е 400 долара за седмица с плюскането на корем след като предположихме, че и в Куба "пазарната икономика" им е осигурила висок стандарт? Кой балама ще ти лиже гъза тогава за $400 на седмица+самолета, хотела и т.н.? И колко гориво и самолети са нужни за всичко това?
Истината драги мой, е че капитализма е паразит заграбващ ресурсите на света и няма нищо "свободно" нито "пазарно" в него. Той (капитализма), както и твоя и дори моя стандарт на живот тук на Запад се дължи на пладнешкият грабеж на останалата част от света- петрол от близкият изток и латинска америка, храни, ценни метли ,суровини и дори човешка плът стичаща се от целият свят насам. А на милата ни родина е отредено място на дойна крава в цялата тази картинка.
Доста добре казано :handshake:
Няма как, и мене не ме кефи тоя лицемерен "капитализъм" , но нямаме избор, и на мене не ми се бачка в Африка за $25 месечно. Но скоро ще го усетим и тук.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Тодор Живков последния голям български политик

Мнение от speedy »

Странджата написа: няма ли кой да направи забележка на развилнелия се червен нерез?!
Е, чак пък толкова. На мен членовете на кръжока "Плеханов" са ми интересни.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Тодор Живков последния голям български политик

Мнение от Guinness »

Малко клипове с поздрав към всички таваришчи
http://www.youtube.com/watch?v=SOcsSs-caPY"
http://www.youtube.com/watch?v=t7SdjS_Q0fY"
http://www.youtube.com/watch?v=K40PUGl_4U0"
http://www.youtube.com/watch?v=sw5FbEOGFJ4"
За тези истински българи се знае много малко
http://www.youtube.com/watch?v=sYJOaqi47LQ"
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Тодор Живков последния голям български политик

Мнение от Странджата »

vaniliq написа:Като не ти отърва някой какво говори дай да го изтрием. После тръгнал да ми се пеняви колко му пречели на свободата на словото в България, та дошъл тука да се освободи. Ха.
Не и когато говори врели-некипели,ха!
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Тодор Живков последния голям български политик

Мнение от miteto »

vaniliq написа:Ако приемем че "пазарната икономика" е магическото лекарство водещо към висок стандарт и развита икономика да си представим че приложим във всяка една държава по света пазарната икономока и тя постигне чудодейни резултати. Така бихме имали 10 милиарда жители на планетата пътуващи на екзотични почивки 1-2 пъти в годината. 2,5 милиарда семейства всяко с голяма къща в центъра на града, с 2 коли и хамерикански начин на живот. Как тогава кажи ми почивката ти в Куба ще е 400 долара за седмица с плюскането на корем след като предположихме, че и в Куба "пазарната икономика" им е осигурила висок стандарт? Кой балама ще ти лиже гъза тогава за $400 на седмица+самолета, хотела и т.н.? И колко гориво и самолети са нужни за всичко това?
Уважаеми ванилия, грешна е хипотетичната ти картинка. Ако това магическо изравняване на стандартите се случи, нивото на въпросния стандарт в Куба отново ще спадне моментално. Защото ако цената в Куба и Маями е една и съща за еднаква класа хотели, познай колко хора ще идат в Куба на несъществуващо обслужване тип "соц Балкантурист 88-ма" и разпадащи се хотели пет години след построяването. Не знам на кое викаш "лизане на ***", може би в изкривените ти соц представи някой просто да си върши работата вече е "лизане на ***", защото обикновено работа не би трябвало да се върши, ами се скатава?
Кой ще ходи на почивка на Черно Море ако цената на Майорка или Ница е абсолютно същата?
Естествено, с интерес бих прочел мислите ти по въпроса, кое е "магическотото лекарство" водещо към висок стандарт, което е по-добро от пазарна икономика?
vaniliq
Изгонен от форума
Мнения: 173
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 10:55 am
Местоположение: Торонто

Re: Тодор Живков последния голям български политик

Мнение от vaniliq »

Уважаеми ванилия, грешна е хипотетичната ти картинка.
Ок. Нека да видим защо.
Ако това магическо изравняване на стандартите се случи, нивото на въпросния стандарт в Куба отново ще спадне моментално.
Чакаме да видим защо ще спадне моментално и спрямо какво то ще е спаднало?
Защото ако цената в Куба и Маями е една и съща за еднаква класа хотели,
така... следя изкъсо мислълта ти
познай колко хора ще идат в Куба на несъществуващо обслужване тип "соц Балкантурист 88-ма" и разпадащи се хотели пет години след построяването.
Чакай малко сега. Нали уж прие че стандарта е изравнен. Откъде като централен аргумент изведнъж се появиха рападащи се хотели и т.н..?!?
Не знам на кое викаш "лизане на ***", може би в изкривените ти соц представи някой просто да си върши работата вече е "лизане на ***", защото обикновено работа не би трябвало да се върши, ами се скатава?
Тва ли беше? По мъглява аргументация-здраве. Аз ти твърдя че в един изравнен по стандарти и възможностти свят "пазарната икономика" не може да ти даде превъзходство над другите. Все пак всички ползват "пазарната икономика" . И овен това твърдя че Амеркинаският начин на живот, съсипва планетата защото той е паразитен и се основава на експлоатацията и евтината работна ръка и суровини на 3-ти страни. Ergo "пазарната икономика" не е това универсално лекарство за благоденствие което си мислиш, защото се основава на неравенството и неравностойното, положение на 3-ти страни. Как ще опонираш това? Вярвам осъзнаваш, че в примера който ди дадох кубинеца също има право на почивка в Канда със всичките му удобства: пълно обслужване, сафари из ниагарския, безплатно напиване в бара и т.н. и т.н. Как смяташ да осигуриш това за 10 милиарда жители на планетата?
Кой ще ходи на почивка на Черно Море ако цената на Майорка или Ница е абсолютно същата?
Естествено, с интерес бих прочел мислите ти по въпроса, кое е "магическотото лекарство" водещо към висок стандарт, което е по-добро от пазарна икономика?[/quote]
"Магическо средство" може и да има може и да няма. В едно обаче съм сигурен- консуматорският начин на живот е убийствен за планетата, основава се на безжалостна експлоатация на други човешки същества, подсигурен е от нещото наречено"пазарна икономика" - един вид религия което ти казва че бедността, неравноправието, унищожението на природата и народите е нещо нормално и в реда на нещата
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Тодор Живков последния голям български политик

Мнение от Bistra »

Ха-ха-ха Доктор Хаус е абсолютно прав! Всичко при капитализма е на конкурентни начала, както и при хората. Затова има и разлики - няма уравниловка. => Не може и да има еднакъв стандарт, освен ако не е постигнат по изкуствен начин. А ако е постигнат по изкуствен начин статуквото ще бъде бързо променено. Далече сме още от утопичния свят, където всички ще са задоволени и щастливи.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Тодор Живков последния голям български политик

Мнение от myhata II »

Китай вече го строи и целия свят черпи от благата му отсвирената ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Тодор Живков последния голям български политик

Мнение от Bistra »

myhata II написа:Китай вече го строи и целия свят черпи от благата му отсвирената ;)
Е, и? В Китай всички са с равен стандарт ли, Свирчо? :P
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Тодор Живков последния голям български политик

Мнение от klisurov »

vaniliq написа: ... казва че бедността, неравноправието, унищожението на природата и народите е нещо нормално и в реда на нещата
Детето ми вчера ме пита, кое е нормално.
Отговорих му, че не знам.
Навярно е това, което болшинството прави.

В този ред на мисли, човек е хищник.
И като такъв е убивал, за да се храни и за да оцелее.
В последствие е започнал да се възползва от другите:
Първоначално (според някои) от огъня, в последствие от другите животни, а накрая и от себеподобните.
И това не е до "харесва ми, не ми харесва", а да природа

Не казвам, че е честно.
Но дори и децата ми знаят, е животът не е "честен".

Социализма (щото комунизъм до момента не знам да е имало някъде) така или иначе биде "победен" от капитализма.
И това е факт.
А когато фактите говорят, и боговете мълчат.

Може някой ден социализма да се завърне триумфално, но не мисля, че аз ще го доживея.
Така, както не мислех (и все още не мисля), че ще ще доживея края на "прехода" в БГ, поради което и станах емигрант.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
vaniliq
Изгонен от форума
Мнения: 173
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 10:55 am
Местоположение: Торонто

Re: Тодор Живков последния голям български политик

Мнение от vaniliq »

Грешиш. Нещата не са толкова прости.Човека не е просто хищик, по схемата "ако не изям, ще ме изядат". Отричането на съчувствието, съпричастността, етиката е много груба грешка. Нещата не се свеждат само до гола конкуренция, това дори и Дарвин го е разбрал, защото освен естественият подбор той се вижда принуден да въведе и "половият подбор". Но да не разводнявам много.
Съчувствието, съпреживяването "нравствеността" ако щеш, дори само от биологична гледна точка са качество присъщо на високоразвитите бозайници. Дори мисля че има тест за интлигентост при маймуните, който оценява способността на индивида да съчувства т.е. да има умственият капацитет да се постави в положението на друго страдащо живо същество и да изпита съответните емоции.

Така че отговори на детето си така както твойте родители са ти отговаряли навремето : нормално е да си честен, отзивчив изпитващ състрадание, загрижен за хората около теб. В това се изразява хилядолетната човешка мъдрост натрупана през хилядолетията. Виждаме я в древните религии, в християнството и исляма, в семейните ценности, в нравствените добродетели. Безчет поети и писатели и мислители, включително и в западните общества са защитавали равноправието и честното разпределение на благата. В тази картинка "пазарната икономика" е временно недуразумение, извратено недоносче.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Тодор Живков последния голям български политик

Мнение от ablood »

Vanilia, ivalin и Buditel

Знам, че е коварно да разбивам детската вяра в дядо Коледа и феята на Зъбчетата, но ще ви предам моята мъдрост ( :crazy: ) в един суперкратък урок по история.

Правила за установяване на власт от тоталитарни режими:

Бившите управници не трябва да бъдат оставени да съществуват физически.
Нито други потенциални конкуренти за властта.
Простолюдието трябва да бъде убедено, че другите са лоши, но партията ще се грижи за народа.
Всичко добро идва от нас. За вас!!! Всичко лошо идва от другите. Всички наши грешки всъщност са планирани затруднения.
Историята се пренаписва. Историческите герои стават идеализирани наши съмишленици. Напомпани до макс.
Интелигенцията не е доверчива и е опасна. Който не мине към нас трябва или да бъде ликвидиран, или затворен, или поне пребит за сплашване.

И ето, че народът бива ловко вкаран в желаните релси, омразата заменена с лоялност, летвата на щастие свалена... докато образованите и мислещи хара не вземат да стават прекалено голяма част от населението. Тогава на вълците бива хвърлено едно жертвено агне (Живков, Чаушеску, Кадафи...) и старите кукловоди продължават да управляват при модернизирана система.

Така, че няма виновни комунисти, диктатори, капиталисти...
Кукловодите просто установяват системата, която е най-подходяща за подчининие на народа в дадения момент.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Тодор Живков последния голям български политик

Мнение от klisurov »

vaniliq написа:... нормално е да си ...
Само че, детето ми мисли малко по-глобално.
И въпроса му не бе "Какво е нормално да си?", а "Какво е нормално?".

Пак ще повторя, че животът не е честен.
Дори природата не е еднакво щедра към всички.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Заключено