Плащане с чек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
venaza
Мнения: 89
Регистриран на: Съб Мар 19, 2011 4:28 pm

Re: Плащане с чек

Мнение от venaza »

здравейте domino, искаме да се обърнем към вас ,понеже сте го минали това вече, с няколко конкретни въпроса относно подновяване на чека/ и при нас се налага за съжаление/:
1. вие правихте ли спиране на парите срещу такси и от двете банки?
2. носехте ли стария /изтеклия/ чек ?
3. Или внесохте нова сума за втория чек ?/и съответно как си получихте парите от първия чек/?
4. трябва ли по някакъв начин да информираме бюрото във Виена ,че ще подновим чека , за да ни изчакат ,ако нещо се забави?
Благодарим предварително.
DCS Vienne:04.02.2011
Accuse:21.06.2012
Liste d'attente:04.09.2012
Entrevue:04.04.2013
TCFQ:30.06.2013
Certificat de selection:24.09.2013
Codebar:31.01.2014
L'examen medical:11.06.2014
Visa(s): 03.04.2015
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Плащане с чек

Мнение от martatabs »

От Булбанк ми казаха следното. Ако до 6 месеца чека не се осребри, то той се анулира. От Виена трябва да Ви го върнат, с него се отива в съответната банка на издаване. Попълва се пак една декларация...за кого, защо, от кой, и т.нат..., плащате си пак таксата /24 лева/ и те Ви издават нов, това е. След това го пращате отново във Виена. Ако всичко е по график, до 5 дни той трябва да пристигне.
venaza
Мнения: 89
Регистриран на: Съб Мар 19, 2011 4:28 pm

Re: Плащане с чек

Мнение от venaza »

martatabs написа:От Булбанк ми казаха следното. Ако до 6 месеца чека не се осребри, то той се анулира. От Виена трябва да Ви го върнат, с него се отива в съответната банка на издаване. Попълва се пак една декларация...за кого, защо, от кой, и т.нат..., плащате си пак таксата /24 лева/ и те Ви издават нов, това е. След това го пращате отново във Виена. Ако всичко е по график, до 5 дни той трябва да пристигне.
значи ли това , че на всички ще ни ги върнат и трябва да изчакаме?по-принцип сме забелязали ,че проучвате нещата ,преди да давате отговор, но дали в този случай нещата са 100% така? Има определена логика, но вече се ошашавихме от информация и от чакане. :drunk:
DCS Vienne:04.02.2011
Accuse:21.06.2012
Liste d'attente:04.09.2012
Entrevue:04.04.2013
TCFQ:30.06.2013
Certificat de selection:24.09.2013
Codebar:31.01.2014
L'examen medical:11.06.2014
Visa(s): 03.04.2015
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Плащане с чек

Мнение от domino »

Здравей vеnаza,

Първо накратко как протекоха при нас нещата:

Изчакахме точно 6 месеца от издаването на чека. На същата дата (но след 6 месеца) се обадих на банката и ги питах дали чекът е осребрен. Отговориха ми че не е. Питах ги, сега какво правим. Отговориха, че щели да ми направят служебна сметка в която щели да ми върнат парите. Казах им, че не искам да ми правят служебна сметка и да ми връщат парите а да си ги държат „там където са си” и че на другия ден ще отида да ги изпратя пак с нов чек. На другия ден отдох в банката, издадохме нов чек, сложих го в един плик, сложих и едно писмо с него, че съм еди си кой, еди си кога съм пратил документите и понеже ми е изтекъл чекът, им пращам нов чек и това е всичко.

На въпросите ти:

1. Този въпрос не го разбирам.
2. Не. Старият чек си беше във Виена когато издадохме новия. Старият чек ни го пратиха с акюзето (много коректно от тяхна страна) около 2 седмици след като изпратихме новия.
3. Парите нито съм ги теглил, нито съм ги внасял пак. Единствено дадох нови около 19 лв за таксата за втория чек.
4. Не. Просто им пратете новия чек, когато изтече стария. Мисля, че дори и писмото което им пратих с втория чек беше излишно.

Уточнения:

1. Нашата банка беше ЦКБ. Разбрах, че от 08.08.2011 няма да издават нови чекове в канадски долари. Старите чекове (които вече са издадени ) НЕ СЕ АНУЛИРАТ на тази дата (както беше писал някой). Те си остават да важат докато изтекат 6-те месеца. За повече информация относно чекове издадени от ЦКБ Ви съветвам да „пиете вода от извора”: тел: 02 / 92 66 111.
2. Ако първият ти чек е от ЦКБ, а вторият трябва да е от друга банка (понеже ЦКБ вече не издава) мисля (не съм го правил), че трябва да се процедира по следния начин: като ти изтече чекът от ЦКБ, теглиш парите, отиваш в някоя друга банка, вадиш нов чек и … това е.
3. Ако това по-горе за Булбанк е вярно, то Ви съветвам да потърсите друга банка, в която да няма такива усложнения.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Плащане с чек

Мнение от martatabs »

domino написа:3. Ако това по-горе за Булбанк е вярно, то Ви съветвам да потърсите друга банка, в която да няма такива усложнения.
Напротив, така изглежда от страни. Всъщност се попълва една бланка, а не декларация, подобна на тази която сте попълнили първия път. В тази бланка се описва-име на подателя на чека и данните от личната му карта/номер на л.к, адрес, място и орган издал картата/, дестинацията на чека, получателят му, причина на плащане. Относно за издаване на нов чека, при изтекъл предишен са изискване на банката. Това го пише и в сайта на банката.
Изображение
Служителите са достатъчно отзивчиви и ще ви помогнат.
venaza
Мнения: 89
Регистриран на: Съб Мар 19, 2011 4:28 pm

Re: Плащане с чек

Мнение от venaza »

martatabs написа:
domino написа:3. Ако това по-горе за Булбанк е вярно, то Ви съветвам да потърсите друга банка, в която да няма такива усложнения.
Напротив, така изглежда от страни. Всъщност се попълва една бланка, а не декларация, подобна на тази която сте попълнили първия път. В тази бланка се описва-име на подателя на чека и данните от личната му карта/номер на л.к, адрес, място и орган издал картата/, дестинацията на чека, получателят му, причина на плащане. Относно за издаване на нов чека, при изтекъл предишен са изискване на банката. Това го пише и в сайта на банката.
Изображение
Служителите са достатъчно отзивчиви и ще ви помогнат.
"Специалистите "от Булбанк настояват да извършим стоп пеймънт на парите, да си платим таксите и на двете банки , да изчакаме до 5 дни да ни се освободи сумата и тогава да я пратим наново с нов чек.
DCS Vienne:04.02.2011
Accuse:21.06.2012
Liste d'attente:04.09.2012
Entrevue:04.04.2013
TCFQ:30.06.2013
Certificat de selection:24.09.2013
Codebar:31.01.2014
L'examen medical:11.06.2014
Visa(s): 03.04.2015
venaza
Мнения: 89
Регистриран на: Съб Мар 19, 2011 4:28 pm

Re: Плащане с чек

Мнение от venaza »

консултирахме се със служител от отдела за международни плащания от друга банка и ни поясни: при наличие на споразумение между двете банки, сумата може да се усвои и след изтичането на условния срок на чека, в противен случай , получателя връща стария чек , който се анулира от банката подател и тогава се прави нов чек.
Въпроса е че ,докато в Бг има такива "специалисти" мотивацията да имигриране се засилва. ;)
DCS Vienne:04.02.2011
Accuse:21.06.2012
Liste d'attente:04.09.2012
Entrevue:04.04.2013
TCFQ:30.06.2013
Certificat de selection:24.09.2013
Codebar:31.01.2014
L'examen medical:11.06.2014
Visa(s): 03.04.2015
boryanas
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Ное 21, 2009 1:36 pm

Re: Плащане с чек

Мнение от boryanas »

Днес говорих с ЦКБ, тъй като нашия чек изтича на 16.08. Все още не е инкасиран, но пък служителката обясни, че чековете ще са си валидни 6 месеца от издаването им и преиздаването на чековете е преустановено само за определено време. Най-вероятно от есента ще започнат да издават наново чекове в канадски долари. Така че тези, на които чековете им изтичат след септември може би ще могат да си ги преиздават нормално.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Плащане с чек

Мнение от martatabs »

venaza написа:"Специалистите "от Булбанк настояват да извършим стоп пеймънт на парите, да си платим таксите и на двете банки , да изчакаме до 5 дни да ни се освободи сумата и тогава да я пратим наново с нов чек.
Преведи ми го на български....
Колкото до "специалистите", това са техните условия, като нямаш нужната сума по кред. карта, плащаш с чек с всичките му минуси, или плюсове.
kaliper
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 11:00 am

Re: Плащане с чек

Мнение от kaliper »

Днес ходих до Уникредит -Варна за преиздаване на нашият чек и процедурата която направихме след разяснение от служителката бе следната.Пуснах молба за анулиране на чека(не разбрах защо се анулира след като е изтекъл) и ми казаха че ще ми се обадят до два дни да дойда да издадем новият чек.Таксите които трябва да заплатя са 27 канадски долара които си ги удържала канадската банка за неусвояването и 20 евро на Уникредит за преиздаване и анулиране.Има ли някой който е преиздавал чек и толкова ли му е излязло преиздаването,че нещо ми се вижда множко това.
rade12
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Май 08, 2011 11:14 am

Re: Плащане с чек

Мнение от rade12 »

Тъй като наистина вече в ЦКБ не издават чекове в канадски долари, някой може ли да ми препоръча друга банка и клон в София, където знаят за какво става въпрос и няма да се чудят какво е това и как да го направят. Благодаря предварително.
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: Плащане с чек

Мнение от kamy »

На мен ми издадоха от Обб. Ако имаш сметка някъде, попитай първо твоята банка и после другите банки, които са ти близо, аз така направих. Това че във форума се споменават най-често 2 банки, не значи че само те издават чекове.
rade12
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Май 08, 2011 11:14 am

Re: Плащане с чек

Мнение от rade12 »

kamy написа:На мен ми издадоха от Обб. Ако имаш сметка някъде, попитай първо твоята банка и после другите банки, които са ти близо, аз така направих. Това че във форума се споменават най-често 2 банки, не значи че само те издават чекове.
Задавам по този начин въпроса, защото не съм от София, а това ми е най-близкия по-голям град и искам да отида, да свърша работа за 30тина минути без да обикалям целия град :) От Кюстендил съм и днес ходих в Уникредит. Бяха много учтиви, но жената, която се занимава с това, каза че от 13 години работи на това място и за първи път някой иска чек. Имало някакви в трезора, но дори тя не знаела какви са...:D
Ако наистина някой има опит с клоновете на банките в София, моля да го сподели :)
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Плащане с чек

Мнение от electrified »

GAL73 написа: Издадоха ми чека. Платих по новите тарифи т.е. 395+152+152 CAD.
Това е 395 за основен кандидат и по 152 за придружаващи ли? Демек и на мен ще ми струва токова Аз +Жената+ детето.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: Плащане с чек

Мнение от kamy »

@ electrified - да, аз платих 699 к.д. - 395 водещ кандидат (аз) + 152 придружаващ (мъжа ми) + 152 детето
@ rade12 - можеш да подадеш документи в Кюстендил, до 2-3 дни ще си получиш чека и ще спестиш разходи. Нека Софиянци все пак те посъветват за други банки.
Публикувай отговор