Забавяне на accusee -то

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
zorryyy
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 1:28 pm

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от zorryyy »

Привет на всички. И ние като вас си изпратихме документите на 27.06.2011г. и все още нямаме получено акюзе. Да се надяваме, че в скоро време ще получим и няма да има такова голямо забавяне на процедурата. ;)
Изпратени документи:27.06.2011г.
Акюзе:14.02.2012г.
zeli4ka
Мнения: 32
Регистриран на: Чет Апр 14, 2011 12:12 pm

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от zeli4ka »

Madame,
de l'énorme quantité de nouvelles demandes reçues dans les
derniers 10 mois environ (leur nombre a plus que doublé) nous n'arrivons
pas à enrégistrer les documents et ouvrir les dossiers dans les délais
habituels. Ma collègue est présentement en train d'enrégistrer les
demandes reçues le 24 janvier 2011, donc nous vous prions de patienter
encore. Une fois arrivés aux documents reçus le 23 mars nous allons vous
envoyer un accusé de réception et mettre votre dossier en attente
d'examen préliminaire (de nouveau plusieurs mois d'attente jusqu'au
moment ou votre dossier sera évalué).

Meilleures salutations

това е запитване до лиза щраимбер от миналата седмица,тоест търпение.
zorryyy
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 1:28 pm

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от zorryyy »

Олелеееееееееееее. С две думи бая ще си почакаме. :(
Изпратени документи:27.06.2011г.
Акюзе:14.02.2012г.
boryanas
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Ное 21, 2009 1:36 pm

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от boryanas »

:wasntme: Така като гледам отговора, май ще дойде скоро ред и на пратилите през 02/2011г. Дано да са малко по-бързички, защото чекът ни изтича на 10/08/2011 и все още не сме пратили нов!!! |(
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от cantare »

zeli4ka, вашите документи на 23.03. са получени или изпратени?
zorryyy написа:Une fois arrivés aux documents reçus le 23 mars nous allons vous
envoyer un accusé de réception et mettre votre dossier en attente
d'examen préliminaire (de nouveau plusieurs mois d'attente jusqu'au
moment ou votre dossier sera évalué).
Аз не разбрах след получаването на акюзето, защо ще оценяват досието след няколко месеца??
Vouloir, c'est pouvoir!
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от sudju4e »

Ами защото акюзето е документ, в който пише че са ти получили документите и са си осребрили чека и нищо повече. От там нататък когато дойде реда (след месец 2 или 5) ще започне разглеждането на досието и едва тогава ще ви съобщят ако нещо липсва или искат нещо допълнително, ако не чакате ред за интервю.... и чакате..... и чакате
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
zeli4ka
Мнения: 32
Регистриран на: Чет Апр 14, 2011 12:12 pm

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от zeli4ka »

документите са пратени на 23,03,2011 а получени на 24,03,2011 12,00 pm от служител РЕХО.
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от cantare »

sudju4e, стана ми ясна работата. Аз мислех, че с акюзето се прави и преглед на документите. Мерси за уточнението.

zeli4ka питам, защото нашите документи са пратени март, но са получени април. Аз мислех да им пиша края на август (но сега няма смисъл като гледам датите) и се колебаех коя дата да пиша - на която са пратени или на която са получени...
Vouloir, c'est pouvoir!
niketo
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Юли 26, 2011 4:21 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от niketo »

Аз също мислех , че в акюзето ще пише дали сме одобрени , а не само , че са ни прегледали документите.Знам , че във всеки случай трябва да се учи езика , но така нямам стимул.А после може да е късно...
sissyketch
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Дек 16, 2010 1:12 pm

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от sissyketch »

Здравейте, нашите документи са получени на 03.03., не сме получили акюзе, а чекът ни изтича на 10.08. Моля за съвет как е по-добре да се постъпи в случая - дали да изпратим нов чек или първо да изчакаме те да отворят документите и съответно да поискат ново плащане. Притеснява ме, че вторият вариант ще доведе до още по-голямо забавяне.
niketo
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Юли 26, 2011 4:21 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от niketo »

sissyketch каква е валидността на тези чекове , че и аз ще имам същия проблем-нашият е издаден на 28.02.
sissyketch
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Дек 16, 2010 1:12 pm

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от sissyketch »

6 месеца е валидността му, нашият изтича по принцип на 18.08., но от ЦКБ ми казаха, че си закриват сметката в канадски долари на 10.08. и чека ще бъде анулиран автоматично на тази дата, независимо, че има още малко валидност. А чекове в канадски долари се издават и от Уникредит Булбанк, като алтернатива на ЦКБ.
Аватар
highflyer
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Дек 08, 2010 5:58 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от highflyer »

За всички тръпнещи в очакване - днес получихме отговор от Виена. Става въпрос за валидно плащане, тъй като кредитната ми карта изтече на 30 март. Виждам, че вече и с чековете, които все пак са валидни 6 месеца, вече има риск с това забавяне.

Поради различно стечение на обстоятелствата, ние се отказваме от процедурата. Ще пиша на Виена да ни върнат документите, пратени досега, и че няма да оторизирам плащане с друга карта.

Успех на всички по пътя към мечтите!
18.01.2011 DCS Vienne
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от martatabs »

highflyer, защо така? Щом ти е изтекла картата, преиздава ти се друга. Пак пращаш формуляра за плащане на кредитните карти и толкова. Колкото до чека, те ти връщат невалидния чек, и с него отиваш в банката, където ти издават нов. Плащаш си таксата за издаване, плащаш на куриер и това е. Надявам се това да не е причина за отказа ви за процедурата.....
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Joya »

Не съм сигурна за това което пишете за акюзето.
При нас след изпращане на документите, дойде писмо в което искаха оригиналните нотариални заверки (бях пратила копия), и два месеца след това дойде акюзето, в което си пишеше да очакваме интрвю в близките 6 месеца. Тоест при нас по-скоро акюзето беше потвърждение че всичко е ок по докумените. Не знам в другите случаи как е.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Заключено