безработица

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

безработица

Мнение от kill_u »

Още нещо, което звучи малко обезсърчаващо.

http://www.cbc.ca/canada/story/2010/10/ ... study.html"
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от Pepon »

Мдааа, магарето не го канят на сватба да оправи булката :D

"The study, released Tuesday by Community Foundations of Canada, found that in 2009 university-educated immigrants who had been in Canada fewer than five years had an unemployment rate of 13.9 per cent, compared with 3.4 per cent for their Canadian-born counterparts."
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от leaf »

Забравили са да споменат за езиковите познания на тези специалисти, за да е по-ясна картинката.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от kill_u »

Повечето от тези специалисти, минават тест по език, наречен IELTS. Предполага се, че имайки 6,5 и нагоре можеш да комуникираш с околните на сравнително добро ниво и за разлика от тях знаеш миналото време на swim и не казваш I ated four hours ago....
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от MrGeek »

kill_u написа:Повечето от тези специалисти, минават тест по език, наречен IELTS. Предполага се, че имайки 6,5 и нагоре можеш да комуникираш с околните на сравнително добро ниво и за разлика от тях знаеш миналото време на swim и не казваш I ated four hours ago....
Това щеше да е вярно, ако всички имигранти минаваха по точковата система за квалифицирани специалисти, което очевидно не е така. ;)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от jovani »

MrGeek написа:
kill_u написа:Повечето от тези специалисти, минават тест по език, наречен IELTS. Предполага се, че имайки 6,5 и нагоре можеш да комуникираш с околните на сравнително добро ниво и за разлика от тях знаеш миналото време на swim и не казваш I ated four hours ago....
Това щеше да е вярно, ако всички имигранти минаваха по точковата система за квалифицирани специалисти, което очевидно не е така. ;)
Съжалявам, че се намесвам отново, но е близко до акъла, че имигрантите с университетско образование най-вероятно са дошли по точковата система.

Аз бих добавил, че безработица от 13.9% е едно жестоко ниво, например никога в България, дори и в най-тежките години не е имало толкова високо общо ниво на безработица, камо ли безработица за висшисти.

А ако се разгледа вида на работата, извършвана от работещите висшисти картинката ще стане още по-трагична - защото чистачите и общите работници не ги водят безработни...

Нека сега добавим в картинката и липсата на екзистенциал-минимум: едно е да си безработен в България, ама с изплатено жилище и кола, а съвсем друго е да висиш с 400-1500 долара наем на месец, отделно останалите разходи, които не са малко.

И накрая остава мечтата за "светлото бъдеще" - ако излезеш от калта за награда те чака моргидж от половин милион долара, жестоки данъци, неконтролирани разходи от "който свари да те натовари" (не ме питайте колко разправия има с едно ново жилище).

Както и преди съм казвал - емиграцията, е за хора които нямат какво да губят, или за такива, които обичат да им е трудно.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от myhata II »

:y: :handshake: Бравооооо!!!
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от miteto »

jovani написа:Аз бих добавил, че безработица от 13.9% е едно жестоко ниво, например никога в България, дори и в най-тежките години не е имало толкова високо общо ниво на безработица, камо ли безработица за висшисти.
В момента в Испания безработицата е над 20%. Много ще се учудя, ако безработицата в БГ в периода 91-97 не е стигала 13%-15%, но се съмнявам че могат да се намерят достоверни данни. Джовани, твоето изказване базира ли се на някакви статистически данни, които можеш да покажеш тука или както обикновени говориш наизуст/преувеличаваш?
jovani написа:А ако се разгледа вида на работата, извършвана от работещите висшисти картинката ще стане още по-трагична - защото чистачите и общите работници не ги водят безработни...
Да бе, то понеже в БГ дето всеки втори е висшист няма такива дето карат таксита или са продавачи в магазини за 400лв заплата или някаква друга работа която преспокойно се върши със завършен 8 клас. Всички висшисти в БГ са директори. Особено учителите (те май също са висшисти, Джовани) с техните мижави заплати ;(
jovani написа:Както и преди съм казвал - емиграцията, е за хора които нямат какво да губят, или за такива, които обичат да им е трудно.
Или за такива, които им е омръзнало бъдещето им и това на децата им да се определя от овчари, крадци на дребно, неграмотни паразити и техните недоносени наследници. Вместо това искат държавата, в която живеят да се контролира от по-интелигентни, далновидни и не толкова алчни политици и бизнесмени. С всички произтичащи за обществото ползи от това.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от MrGeek »

jovani написа:Аз бих добавил, че безработица от 13.9% е едно жестоко ниво, например никога в България, дори и в най-тежките години не е имало толкова високо общо ниво на безработица, камо ли безработица за висшисти.
Другарю джовани, вие си въртите цифрите като комсомолски секретар на партиен конгрес. Що не кажеш какъв е процента на наистина квалифицираните в тази бройка и как така ги изкара всички висшисти бе? Да ти помогна с официалната статистика малко - процента на водещите кандидати по програмата "skilled workers" е средно 16% от общия брой имигранти. Само това са хората, които са гарантирано с образование, скилс и езикови възможности. Всичко останало е ясно какво е. В този контекст горните 14% безработица са даже сериозно постижение предвид икономическите реалности за масата, която е необразована и без езикови познания. Сядай си, двойка. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от kill_u »

jovani написа:
Аз бих добавил, че безработица от 13.9% е едно жестоко ниво, например никога в България, дори и в най-тежките години не е имало толкова високо общо ниво на безработица, камо ли безработица за висшисти.
Това не е вярно, чети тук ако искаш, само ще цитирам, че нивото на безработица през 2003 година в първото тримесечие е стигнало 16,3 процента при мъжете. Не знам дали някъде могат да се намерят данни за 1997-1998 година.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от IRA »

Къде е 13.9 % безработицата?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от jovani »

Отговарям ви в обратен ред:

1. 13.9% е безработицата в Канада за висшисти-имигранти с по-малко от 5 години "стаж" в Канада, според статистическото изследване, публикувано от СиБиСи. http://www.cbc.ca/canada/story/2010/10/ ... study.html

2. Линкът на Килл_ю сочи към данните за 2009 година, които показват обща безработица в България от 6.8% (по-ниска от тази в Канада).

3. Мр. Гийк дава неправилна информация (и без да посочва източник). Според Министерството на имиграцията от 1996 година насам имигрантите по програмата "Скилед Уъркърс" са над 55% от общият брой имигранти (http://www.cic.gc.ca/english/resources/ ... ent/01.asp).
Темпорари Уъркърс и студентите, които не са включени в тази статистика със сигурност или имат работа (иначе биха си загубили статута) или нямат право да работят и следователно не биха се водили като безработни, още по-малко "безработни висшисти".

4. Безработицата в Испания за миналата година е била 11.3% средно, тази година наистина има сериозен пик, но съм сигурен, че за висшистите положението не е толкова трагично. Тук трябва да добавя, че в Европа безработицата винаги е била по-висока от Северна Америка, една от причините са сериозните бенефити, които безработните получават в Западна Европа, покриващи им наема и екзистенциал минимума. Това определено не важи за САЩ, както и повечето Канадски провинции (включая Онтарио, Албъра и БЦ).

Извинявам се за грешката, която съм допуснал - проверката ми за нивата на безработица в България показват, че безработицата е била по-висока от 18% през 2001. От 2003 година насам не е достигала нива по-високи от 13.6% средногодишно (през 2003) и с изключение на последните 2 години се е понижавала стабилно (до нива под 5% в края на 2008).
Последно промяна от jovani на Сря Окт 06, 2010 1:36 pm, променено общо 1 път.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от MrGeek »

jovani написа:3. Мр. Гийк дава неправилна информация (и без да посочва източник). Според Министерството на имиграцията от 1996 година насам имигрантите по програмата "Скилед Уъркърс" са над 55% от общият брой имигранти (http://www.cic.gc.ca/english/resources/ ... ent/01.asp).
Къде видя категория "skilled workers" в горните данни и как ги изчисли на 55% от общия брой, другарю Джовани?
Ето ти информация за истинския брой на skilled workers, при това с данни отделно за водещите кандидати. Седни си отново, двойка. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от miteto »

jovani написа:2. Линкът на Килл_ю сочи към данните за 2009 година, които показват обща безработица в България от 6.8% (по-ниска от тази в Канада).
Демагогия.
Линка сочи също и данни за 2010 които показват 10% безработица (по-висока от тази в Канада), но както винаги другаря Джовани пропуска да покаже фактите, които са неудобни за него ;)
jovani написа:4. Безработицата в Испания за миналата година е била 11.3% средно, тази година наистина има сериозен пик, но съм сигурен, че за висшистите положението не е толкова трагично.
Лъжа.
http://business.timesonline.co.uk/tol/b ... 164629.ece" - 17.4% first quarter
http://www.financemarkets.co.uk/2009/11 ... ls-to-193/" - 19.3% fourth quarter
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Интервю за работа - какво да и какво да не правим

Мнение от jovani »

MrGeek написа:
jovani написа:3. Мр. Гийк дава неправилна информация (и без да посочва източник). Според Министерството на имиграцията от 1996 година насам имигрантите по програмата "Скилед Уъркърс" са над 55% от общият брой имигранти (http://www.cic.gc.ca/english/resources/ ... ent/01.asp).
Къде видя категория "skilled workers" в горните данни и как ги изчисли на 55% от общия брой, другарю Джовани?
Ето ти информация за истинския брой на skilled workers, при това с данни отделно за водещите кандидати. Седни си отново, двойка. :D
Данните в твоят цитат напълно съвпадат с това, което съм цитирал аз. Имигрантите се делят на следните групи: "Family class" (22.1% за 2009), "Economic immigrants" (64.1% за 2009) - включваща скилед уъркърс и техните семейства, както и инвеститори и ентрепренюурс, които са пренебрежимо малко и много от тях също може да са висшисти; "Refugees" (9.5% за 2009), както и "Other immigrants" (4.2% за 2009). Процентите ги има в последните 2 таблици от моят линк.
Много от половинките на водещите имигранти-висшисти също са висшисти - не знам как реши, че са само 18% висшистите - дай ми цитат от твоят линк или от някъде другаде.

И накрая - ти поне пребори ли се за "светлото бъдеще" - моргидж и такси до дупка или си още на предходното ниво?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Заключено