КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ablood »

Карам си онзи ден по пътя и гледам някакво прясно размазано животно. Не се разбира какво е. И изведнъж СМРАД!!!!! УЖАС!!!! Оказа се прясно изстискан скункс.

Ето от тази напаст трябва да се намери отърване!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Павел »

Няма отърване и от тъпото българско произнасяне скункс. Идиотът който преправи скънк на скункс и внедри думата в бг език, заслужава да бъде препикан от иначе красивото животинче.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ivanko13 »

Павел написа:Иванко, щом си фен на Роб Зомби, ето ти the opening song on the Howard Stern show, написана от Роб за Хауърд
Howard Stern & Rob Zombie - The Great American Nightmare

http://www.youtube.com/watch?v=k0wHGe1MjNI
Готино парче :) ... Роб Зомби здраво ни срита задниците миналия петък, още не знаем къде сме ]:)
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от 7George »

Само в северозападен Калгари преди година бяха разрешили да преместят ннанякъде ненамси колко хиляди зайци от дворовете. Неможе да се стреля в града и без лиценз. И да се яде диво неплатено. Съседа пръф те докладва.

*******(:::::::
0№№№№№ $$$$$ &&&&&&&
@@@@@@@@@

В една далечна балканска страна, ловните дружинки като щури обикалят къра и гърмят напоразия. След като не бутнат нищо с 2 дълги уши, излетът завършва в нечия механа с домашни луканки, вино и каквото там се сетите. :drinks:
Embrace your climate change!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ablood »

Павел написа:Няма отърване и от тъпото българско произнасяне скункс. Идиотът който преправи скънк на скункс и внедри думата в бг език, заслужава да бъде препикан от иначе красивото животинче.
Със същия успех мога да те порицая, че пишеш "идиот", вместо "идиът". И да препикая 95% от съвременния речник.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Антон
Мнения: 103
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 2:25 pm
Местоположение: Монреал

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Антон »

haimana написа:
iliana написа:
Е, вярно е че няма планини
А рокис какво са според теб? Даже са на същия комтинент и няма нужда да се ходи до франция
Някъде там преди седмица

Изображение

Ще се радвам да разбера по кой от склоновете на снимката авторът е карал ски. Че нещо не ми се вижда особено user friendly, във всеки случай моята представа за планини е по-скоро такава :

Изображение

- едни от следите са мои, някъде там преди 4 седмици. И докато билета до Женева е под 2000 долара (засега е и под 1000), Скалистите планини няма как да ме спечелят.
Антон
Мнения: 103
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 2:25 pm
Местоположение: Монреал

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Антон »

Извинявам се за големината на снимката, но явно такава съм я качил на сайта за картинки.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Julian_04 »

Супер си ти е снимката! Почвам да страдам по зимата...след такива снимки... :( Не, не е вярно....Обичам повече лятото! :)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Павел »

Блъди, ако искаш си пикай до сутринта, идиот е гръцка дума и се произнася в оригинал точно идиот и сигурно съществува и в бг език от няколко века.
Skunk е американска дума и в оригинал се произнася скънк. Ако случайно си забелязал, в последните двайсетина години английския се наложи /слава богу/ като световен език и когато в наше време в българския се внедряват нови думи с английски произход, звучи много по-добре, ако са възможно най-близко до оригинала. Ако ти се набие в главата неправилното скункс, като идеш в английско говоряща страна, вероятността и там така да го казваш е много голяма. Ако може да простим бургер и бус, които са навлезли по-рано в българския, когато е бил на мода немския, защо да прощаваме скункС, още повече, че става на въпрос за едно животно? Или Нова Скотия, дето тук непрекъснато се пише. Просто звучи дразнещо.
Защо, преди сигурно 1000 години, англичаните са решили гръцкото Георгиус да стане Джордж, не знам. Също не знам, защо в България са решили, че трябва да е Георг Вашингтон, a не направо Георги, така де, да си звучи още по по нашенски. Ако попиташ всичките 300 млн американци кой е Георг Вашингтон, един няма да зацепи за какво става дума.
Защо трябва да е неправилното Джек, а не правилното Джак? Джек или по-скоро Джеек, е само на негърски. Не ви ли дразни блек, бек, хепи? Кой в Англия или Северна Америка говори така - никой освен неграта, не стъпвали в училище. На тях ли да подражаваме? Или на измислените български журналисти, които употребяват напоследък много често "сталкер"?
Като ще вкарваш чуждици за да се правиш на интересен, поне се постарай да разбереш как се произнасят, щото от интересен ставаш смешен.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ablood »

Българската дума за Skunks си е "скункс". Burgerа-а си е бургер така нататък. Десетки пъти съм обсъждал на английски прооблемите със скунксовете, произнасяйки, го Skunks. Вкарвайки го в българско изречение си ко казвам "скункс".

Можеш ли да си по-малко досаден? Даскале? Да ти търся ли още побългарени чуждици в постовете?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Julian_04 »

Да ви имам проблемите! Естествено че ще нарече животното скункс,... ;) щото в България така е известно и новите имигранти няма да разберат за какво иде реч...т.е. от кой да се пазят за да не бъдат напишкани... :D :D :D
И аз всеки път като говоря със свекърва ми по скайпа казвам Кебек наместо Квебек...и тя ме поправя пущината!.. :(
Кво сега, да взема да се разведа ли заради едното произношение???... :D
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от speedy »

Павле, много им се ядосваш. И канадците имат грехове с българските имена. На Плевен викат Плевна.

Между другото, с кола най-бързо се стига от Варна до Плевен през Торонто(ако не те хване трафика сутрин и вечер).
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Uspial »

Павел написа:
Кой в Англия или Северна Америка говори така - никой освен неграта, не стъпвали в училище. На тях ли да подражаваме?
А моля, моля.
Джордж Буш също греши.
Моя съсед Прайм министръра от Стефан Харпър стана Стив или Стивън Харпър което няма нищо общо със Стефан :D
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от becks »

Павел написа:Блъди, ако искаш си пикай до сутринта, идиот е гръцка дума и се произнася в оригинал точно идиот и сигурно съществува и в бг език от няколко века.
Skunk е американска дума и в оригинал се произнася скънк. Ако случайно си забелязал, в последните двайсетина години английския се наложи /слава богу/ като световен език и когато в наше време в българския се внедряват нови думи с английски произход, звучи много по-добре, ако са възможно най-близко до оригинала. Ако ти се набие в главата неправилното скункс, като идеш в английско говоряща страна, вероятността и там така да го казваш е много голяма. Ако може да простим бургер и бус, които са навлезли по-рано в българския, когато е бил на мода немския, защо да прощаваме скункС, още повече, че става на въпрос за едно животно? Или Нова Скотия, дето тук непрекъснато се пише. Просто звучи дразнещо.
Защо, преди сигурно 1000 години, англичаните са решили гръцкото Георгиус да стане Джордж, не знам. Също не знам, защо в България са решили, че трябва да е Георг Вашингтон, a не направо Георги, така де, да си звучи още по по нашенски. Ако попиташ всичките 300 млн американци кой е Георг Вашингтон, един няма да зацепи за какво става дума.
Защо трябва да е неправилното Джек, а не правилното Джак? Джек или по-скоро Джеек, е само на негърски. Не ви ли дразни блек, бек, хепи? Кой в Англия или Северна Америка говори така - никой освен неграта, не стъпвали в училище. На тях ли да подражаваме? Или на измислените български журналисти, които употребяват напоследък много често "сталкер"?
Като ще вкарваш чуждици за да се правиш на интересен, поне се постарай да разбереш как се произнасят, щото от интересен ставаш смешен.
На български се казва ПОР или ЯЗОВЕЦ ако трябва да бъдем точни
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Julian_04 »

becks написа:На български се казва ПОР или ЯЗОВЕЦ ако трябва да бъдем точни
Извиняваm се, че трябва да не се съглася... ;) Аmа и порът и язовецът са различни животни, няmащи нищо общо с гадината предизвикала такива ожесточени лексикологични спорове.... :D
Публикувай отговор