Слухове !? (отделена тема)

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Слухове !? (отделена тема)

Мнение от Павел »

Не се помотвайте, щото се говори, че искат да включват като част от теста и разпознаване на различни акценти, с което не виждам как бихте се справили, особено ако не сте живели поне 5 години в Северна Америка.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: IELTS

Мнение от kill_u »

Павел написа:Не се помотвайте, щото се говори, че искат да включват като част от теста и разпознаване на различни акценти, с което не виждам как бихте се справили, особено ако не сте живели поне 5 години в Северна Америка.
Аз пък какви ги чух да се разправят из разни форуми, ако е вярно наистина на кандидат емигрантите ще им настръхне косъма вече. Но не искам да разпостранявам слухове .....
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: IELTS

Мнение от Павел »

Слухове/неслухове, живота ме е научил, че с всяко забавяне обикновено нещата стават по-сложни и по-скъпи.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
smt
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 2:26 pm

Re: IELTS

Мнение от smt »

kill_u написа:
Павел написа:Не се помотвайте, щото се говори, че искат да включват като част от теста и разпознаване на различни акценти, с което не виждам как бихте се справили, особено ако не сте живели поне 5 години в Северна Америка.
Аз пък какви ги чух да се разправят из разни форуми, ако е вярно наистина на кандидат емигрантите ще им настръхне косъма вече. Но не искам да разпостранявам слухове .....
kill_u, за какво става въпрос? Наистина ми стана интересно. Форума от който си чел, български ли е?
Федерална процедура-продължителност 18 месеца!
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: IELTS

Мнение от kill_u »

Загубих линка за съжаление, във форума просто се споменаваше, че след октомври месец ще има редуциране на квалифицираните работници за сметка на refugees на които да се дават визи.
Може да е партенка на някоя адвокатска фирма, с цел да събира повече емигранти за услугите си. Лошото е че ако е вярно то това значи, че след октомври месец получаването на емиграционна виза за канада за тъй наречения скилед уоркър клас ще стане много трудно.

Но пак казвам, че това е абсолютен слух и не вярвам така да стане.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Слухове !? (отделена тема)

Мнение от hadministratora »

Павел написа:Не се помотвайте, щото се говори, че искат да включват като част от теста и разпознаване на различни акценти, с което не виждам как бихте се справили, особено ако не сте живели поне 5 години в Северна Америка.
Лично според мен това са пълни глупости - каква е ползата от проверката на такова умение?
Освен това като част от кой точно тест ще се включи това?
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Слухове !? (отделена тема)

Мнение от Павел »

listening section

"Knowing how to read, write and speak English doesn’t necessarily translate to excellent IELTS results. You also need to understand the accents of native English speakers well, and this may be a hurdle for you if you are not in a predominantly English-speaking environent. But don’t worry, there are plenty of steps to take to ensure that you ace the listening section."

"Be familiar with the British accent
Don’t watch Hollywood films in the hopes that it’ll help you with the IELTS listening section. Be aware that the accents on the tapes will be British accents. So spend a few months prior to your IELTS test listening to British radio stations or watching the BBC news channels or British films. This is a major difference between the IELTS and TOEFL, which generally features American accents."

http://www.allbestarticles.com/business ... ction.html

В момента се умува, дали да не се включат и други акценти.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Слухове !? (отделена тема)

Мнение от hadministratora »

Павел написа:...искат да включват като част от теста и разпознаване на различни акценти, с което не виждам как бихте се справили, особено ако не сте живели поне 5 години в Северна Америка.
Павел написа:You also need to understand the accents of native English speakers well...
Ако става дума за IELTS има наистина известен смисъл, но пък няма особена връзка с имиграционната процедура. Освен това първия ти пост е леко подвеждащ, защото ти говориш за разпознаване, а от цитата, който даваш по-късно става ясно, че се има предвид разбиране, което е съвсем различно.
Любопитно ми е защо смяташ, че различните акцентите на native speakers могат да бъдат добре разбирани само от човек живял достатъчно дълго в Сев. Америка? В Европа и в Австралия акцентите са доста по-трудни и интересни. Аз лично нямам проблеми с повечето от тях, въпреки че съм в Канада само 3 месеца и смятам, че това е постижимо за всеки, който е ползвал езика по предназначение.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Слухове !? (отделена тема)

Мнение от valioiko »

Това за акцентите беше актуално още есента на 2008 г.

В Listening Section на изпита имаше 3 акцента - британски, американски и австралийски. За мое щастие, аз съм се научил да ги разпознавам с времето, дори до известна степен мога да ги използвам, особено американския и британския. Не мисля, че е нещо кой знае какво това с акцентите, и е резонно да се прилага, въпреки че не е нещо ново.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Слухове !? (отделена тема)

Мнение от tot2311 »

Доколкото знам това с акцентите си го има и в момента.Аз като се подготвях лично съм слушал новозаландски, който е ужасен, британски,канадски и японски.Честно казано не ми беше това проблема със акцентите и не мисля че ще има проблем с изпита някой който е седнал здраво да учи.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Слухове !? (отделена тема)

Мнение от kill_u »

E то излиза, че на друго място освен в лисънин теста не могат да сложат акценти, а това е 1/4 от цялостния изпит и ако си говорим честно май повечето хора на лисънинг изкарват добри резултати. Какъв е смисъла да вкарват въобще някакви акценти, ако е за трудното може да запишат някой от Newfoundland и тогава всички са сто на сто скъсани.... :rofl:

Ха тази мис тук

Изображение
има цяло изследване на тема

The relationship between test-takers’ listening proficiency and their performance on the IELTS Speaking test

И общо взето можете да видите имената на всичките изследвания по въпроса на страницата на IELTS има и резултати но лично аз не знам как да ги интерпретирам.

http://www.ielts.org/researchers/research.aspx#R15
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Слухове !? (отделена тема)

Мнение от azzura »

Има разлика от това да разбираш какво ти говори човек с акцент и това да разпознаеш акцента :D , лично аз не можах да разпозная никакъв, просто слушах какво говорят, а не как говорят ;)
А за бежанците.... каква им е ползата от тях?!? Ще се юрнат маса паплач без никакво образование и тем подобни да им смучат париците на канадците . :puke:
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Слухове !? (отделена тема)

Мнение от Павел »

Администраторе, нещо не си ме разбрал. Умува се, да ти пуснат говорящ с австралийски, ирландски, шотландски, южноафрикански акцент и да определиш кой кой е.
Това аз мисля, че ще е непосилно за 100% от хората, които не са живели поне няколко години в Северна Америка, защото само там можеш да чуеш на куп всичките тези акценти.
Според мен само някое чудо на природата би могло да се справи с гореспоменатите акценти само след 3 месечен престой.

Не те знам от колко време си в Канада, ама хич не съм сигурен, че би разграничил, примерно, бостънски от нюйоркски акцент.

Ето един тест за всеки, който си въобразява, че е капацитет по акценти, особено ако е в Канада от 1-2 години. Да си сложи ръка на сърцето и да си признае, колко % от казаното от Дейниъл Карвър (южнашки джорджиан акцент) разбра.

http://www.youtube.com/watch?v=QDLJ_iiy ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=dHnLflJxXOQ

http://www.youtube.com/watch?v=HMNcHdIX ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=fABJZAkC ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=walJjsqR ... re=related
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Слухове !? (отделена тема)

Мнение от Мими »

Е, това вече е много съмнително. Ти сигурен ли си, че си разбрал правилно какво си цитирал по-горе?
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Слухове !? (отделена тема)

Мнение от kill_u »

azzura написа:Има разлика от това да разбираш какво ти говори човек с акцент и това да разпознаеш акцента :D , лично аз не можах да разпозная никакъв, просто слушах какво говорят, а не как говорят ;)
А за бежанците.... каква им е ползата от тях?!? Ще се юрнат маса паплач без никакво образование и тем подобни да им смучат париците на канадците . :puke:
Ползата от бежанците е, че Канада получава на глава пари от ООН.
Публикувай отговор