Интервю - май 2010

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от Joya »

Средно 800 човека, по мои проучвания, из пресата, без да претендирам за 100% точност. Около 1000 средно кандидатстват на година, демек средно 80% успяват.
А за Хаити не съм сигурна, всяка година много бежанци влизат в Канада, но за Европа квотите си остават.
Съжалявам за скъсаните, но вече от все сърце се радвам че не ни поканиха на тази сесия, толкова бързах и се бях амбицирала, явно всяко зло за добро.
Успех на всички и най-важното е да не се губи вяра, ако човек се е хванал на сериозно ще дерзае до край, независимо от отказите. Вече ми назрява идеята за опъване на палатков лагер пред посолството във Виена в знак на протест :))))))
И да ви кажа моето мнение, надявам се да ви вдъхна кураж,
Аз и моето семейство искаме да отидем там, заради децата ни, за да имат те по-добър живот, във всички сфери, но не забравяме, че ТЕ (канадците) имат също голяма нужда от нас, иначе нямаше да приемат толкова много емигранти висшисти, може би им е ясно, че ще мием чинии, но знаят, че ще ръчкаме децата си да учат, да успеят, а част от нас също ще се реализират, било в своята сфера, било в друга по избор.
Така че, не ги приемайте като толкова велики, интервюиращия е дошъл тук за да вземе 800 човека, защото те Им трябват, иначе нямаше да се хабят !!!!
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Nandy
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 4:53 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от Nandy »

evlogi.antonov написа:здравейте и благодаря на всички споделили своя опит!

Аз съм на интервю в понеделник...
Не прочетох никъде (може да не съм видял) някой да опише обстановката. Столове, бюро, разположение, преводач и т.н.. На пръв поглед маловажно, но поне ще си го представиш какво е и как да си организираш търсенето на документите и др......
Евлоги, зала 2 или т. нар. Оранжева зала в Радисън се намира в дъното на зеления коридор, който е вляво над рецепцията (качваш се по витата стълбичка от ляво на рецепцията и тръгваш по него направо, стигаш до малко фоайенце, където има дивани и маси, за да изчакаш и после ще те поканят. Поне при мен беше така). Това е най-малката конферента зала в хотела, с големината на средностатистически хол. В средата има маса за 6-има души. Изпитващият седи с лице към вратата по средата на масата, а от дясно на него и леко встрани - преводачката. Пред него има лаптоп, а вляво от него - принтерче. Ти сядаш срещу мосю-то и можеш да си оставиш яке и т.н. на стотла до теб. Ако сте двама, сядате на двата стола срещу човека. На масата има достатъчно място, където можеш да си разположиш документите. Моите бяха в папка и всеки документ, заедно с превода - в отделен джоб. Искат ги един по един и ги проверяват щателно, така че няма нужда да ги вадиш всички наведнъж.
В залата е студеничко (поне аз се смръзнах), не ти предлагат вода (така че ако си забелязал, че при покачване на напрежението, устата ти пресъхва, си вземи отвън вода. Не знам дали можеш да я внесеш, но пий преди това). Мокетът е дебел и потъваш приятно. Столовете са удобни.
Няма естествена светлина, има само лампи.
Не е достатъчно добре шумоизолирано, но мосюто също е човек, така че и той би могъл да се разсее. ;)
Надявам се да съм била достатъчно образно описателна и полезна. Човекът не се заяжда, държи се както му подадеш. На мен ми се усмихва през цялото време, защото и аз бях достатъчно нахилена насреща му. :)
Успех! :y: Дишай дълбоко и влез за победа! :y:
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Интервю - май 2010

Мнение от emili_vn »

troll написа:Знам, че звучи цинично, но да напомня, че таз година имаше земетресение в Хаити и пристигнаха извънредни емигранти, а квотата - все същата.
Да - така е, но доколкото си спомням из официалните сайтове бях чела, че приетите от Хаити са отделно от съществуващите квоти - т.е. не ги намаляват. А и не мисля, че хаитяните са покрили изискванията по квотите, за да участват в разпределението им. Цялата история е хуманен акт на квебекското правителство и не мисля, че ще се отрази на квотите, ако кандидатите покриват критериите. А квотите и търсените професии са формирани на база на задълбочен статистически анализ на икономиката и в частност на пазара на труда по сектори и специалности. През 2011 като се пенсионират 30 000 медицински сестри например, хаитяни без медицинско образование ли ще заемат свободните работни места???
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от loginn »

emili_vn написа:
troll написа:отделно от съществуващите квоти - т.е. не ги намаляват.
Съществува ли наистина такова животно в провинция Квебек. Някой знае ли цифра?
Всеизвестно е че там има огромен недостиг на работна сила и едва ли ще слагат годишен лимит за брой емигранти. От друга страна не приемат всеки, а само тези които по тяхна преценка ще съдействат за растежа икономиката им в краткосрочен и дългосрочен план.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Интервю - май 2010

Мнение от Linko »

Има си планирани квоти за всяка година естествено, както и за няколко години напред т.нар. Planification triennale de l'immigration.
Та за 2010 г. примерно плановете са:
- квалифицирани работници - между 43 000 и 45 000 души;
- предприемачи - между 9 000 и 10 000 човека;
- други категории икономически имигранти - между 1 300 и 1 500 човека;
- бежанци - между 2 300 и 2 600 души;
- други категории имигранти - между 700 и 800 човека.

А квоти за отделните държави няма, иам по континенти. От тези между 43 000 и 45 000 души квалифицирани работници за Европа планът е за 11 100/11 600 човека.
Колкото до Хаити е създадена специална програма - Séisme en Haïti – Programme spécial de parrainage humanitaire. Тези хора са извън горепосочените квоти.

Това са официални публикации за който иска и ги търси за да бъде информиран. Който не иска или не може да ги намери и ползва, вярва на слухове и измислици на зевзеци и шарлатани.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
evlogi.antonov
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 3:10 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от evlogi.antonov »

nandy, благодаря ти! :)
3.2.2010 - док. до Виена
19.2.2010 - акюзе изпратено
25.2.2010 - акюзе получено
27.4.2010 - покана за интервю
24.5.2010 - интервю - успешно
1.7.2010 - док. до Букурещ
17.7.2010 - баркодове
20.8.2010 - медицински
27.12.2010 - покана за визи
3.2.2011 - визи
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от loginn »

Линко, благодаря за яснотата която внесе и за връзките които си посочил!
Прегледах някои от тях и това което се набива в очи от пръв поглед е че има значително увеличение на планирания брой имигранти - квалифицирани работници за 2010 в сравнение с 2009.
43000 - 45000 за 2010 г.
28400 - 29500 за 2009 г.
За предишни години е още по-малко.
И това което ни засяга нас, очакващите интервю за селекция е дали е вероятно да ни скъсат понеже квотата била запълнена.
При горепосочените тенденции, всеки може да си прави собствени изводи, но аз мисля че подобно опасение отпада.
Последно промяна от loginn на Нед Май 23, 2010 11:21 am, променено общо 2 пъти.
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: Интервю - май 2010

Мнение от troll »

Емигрант! Терминатор! Губернатор !
evlogi.antonov
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 3:10 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от evlogi.antonov »

таман се връщам от интервюто - успешно беше :):):)

Всичко на всичко трая около 30 минути. въпросите бяха стандартни, нищо особено.
Съвет към всички, които още не са минали (в каквото положение бях и аз преди 2 часа )
Бъдете потготвени за въпросите, които са били задавани на другите кандидати, но не правете никакви паралели. Аз съм сам кандидат, със средно ниво на френски, спорен трудов стаж като времетраене - демек нищо особено
Отговаряйте кратко и ясно на баналните въпроси и използвайте най добрия момент да вметнете вашите плюсове в тези въпроси , които ви дават тази вратичка. Друго нещо, човека наистина говори бавно и разбираемо, винаги го оставяйте да се доизкаже, не го прекъсвайте дори когато сте готови да почнете да говорите, не се пришпорвайте да говорите бързо, говорете само когато ви даде думата. Аз следвах тези точки и за 30 минути прикключих.....

Успех на всички!
3.2.2010 - док. до Виена
19.2.2010 - акюзе изпратено
25.2.2010 - акюзе получено
27.4.2010 - покана за интервю
24.5.2010 - интервю - успешно
1.7.2010 - док. до Букурещ
17.7.2010 - баркодове
20.8.2010 - медицински
27.12.2010 - покана за визи
3.2.2011 - визи
anibani
Мнения: 159
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 5:39 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от anibani »

Честито evlogi_antonov. :D
Аз и моето семейство искрено се радваме на успеха ти.
----------------------------------
документи Виена-03.07.2009
Визи - 23.12.2010
Полет - 23.01.2011
Nandy
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 4:53 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от Nandy »

Браво, evlogi_а! :clap: Честито!
Дано повлечеш успешен крак и за останалите през седмицата! Успех на всички! :y:
Di_82
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 2:52 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от Di_82 »

Честито Евлоги! Радваме се за теб! :) :party:
evlogi.antonov
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 3:10 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от evlogi.antonov »

благодаря ви!

пожелавам на свички следващи безпроблемно интервю като моето!
3.2.2010 - док. до Виена
19.2.2010 - акюзе изпратено
25.2.2010 - акюзе получено
27.4.2010 - покана за интервю
24.5.2010 - интервю - успешно
1.7.2010 - док. до Букурещ
17.7.2010 - баркодове
20.8.2010 - медицински
27.12.2010 - покана за визи
3.2.2011 - визи
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Интервю - май 2010

Мнение от demococcus »

Най-малко аз имам право да се изказвам, без да съм ходил на интервю, но ще се включа с мнение, пък дано успокоя и окуража някого.
Това е интервю като всяко друго - отиваме там за да убедим някого че ставаме за нещо. И въпросът "ставате ли за имигранти" би могъл да бъде зададен в два варианта: Първи: "Еее, какви сте сладури. Само ми докажете че сте ОК с професиите и езика и ви пускам!". Другият би могъл да бъде "При всичкото ми уважение, изглеждате ми неподходящи и ако не ме убедите в обратното, ще ви отпратя без сертификати".
И в единия и в другия случай човекът трябва да може добре и убедително да се изрекламира. Това че във вторият случай се тръгва от негативна гледна точка - е..... просто проверка!? Защото си мисля - твърде е вероятно като отидем на интервю за работа в Канада, също да погледнат на нас негативно и да трябва да убеждаваме някой там че ставаме за нещо, въпреки че сме имигранти с българско образование.

Така че бих посъветвал - никакво отчаяние. Пишете си старателно "домашното" преди интервюто и бъдете готови да се самодоказвате, независимо как е зададен въпросът.

Този интервюиращ поне е длъжен да ви изслуша и да се съобразява с точковата система. В Канада може и този шанс да го нямаме. Със сигурност ще има да ни късат дори и само щото името ни не звучи добре.
mladenstef
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Мар 11, 2010 5:20 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от mladenstef »

Здравейте,

Ние бяхме първите УСПЕШНО минали за тази седмица!
Господина е доста сух и гледаше нещата под лупа!!!
С Евлоги се видиахме преди да започне нашето интервю/между другото, Евлоги Честито!/, явно не е толкова точен колкото се очаква!!!
Наложи се да го изчакаме още 10мин да си изпие и кафето!
При нас нещата минаха буквално на косъм, човека хич не е словоухотлив няма никаква възможност за обстойни отговори.
Нас ни разхожда по материал около 1.15ч. Най-вече мене като водещ заради това, че съм само-осигуряващ се!
Искаше заверени документи от НАП! Аз пък имах само копията от данъчните деклараций! В крайна сметка явно дадохме достатъчен вид на благонадеждни!
Съвета ми към всички е изчквайте да Ви извикат!!!
Изчквайте да си завърши въпроса, а той задава вапросите доста бавно и с голям интервал, аз като водещ кандидат на два пъти получих остри забележки от интервюиращия!
Просто за мен езика не беше проблемен!! Аз работя в среда кадето ежедневно го говоря на някакво ниво!!!
Тези които са първи за денят да отиват поне 10-15минути по-рано, но не повече от 20мин. за да не се изнервят!!!
Преводачката е точна и когато се налага предава коректно информацията към интервюиращия!
Пожелаваме късмет на всички, които ще се явяват на тази сесия, дано да няма скъсани!!!!
УСПЕХ НА ВСИЧКИ!!!!!!!!!!!! ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!!! ;)

Док. Виена-10.12.2009
Акюзе- Не е получено или загубено
Покана за интервю-26.03.2010
Интервю-24.05.2010-09.00h-Успешно!!! ;) 8)
Публикувай отговор