Интервю - май 2010

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
neda_dim
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 3:36 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от neda_dim »

Честито anibani! Поздравления за успешно преминатото интервю! Пожелавам същият успех на всички в тази сесия :), а на вас всичко най-хубаво от сърце :)
04.09.2009 - Док. Виена
11.10.2009 - Акюзе
02.03.2011 - Интервю успешно
22.03.2011 - Док. Букурещ
13.04.2011 - Баркодове
19.08.2011 - Мед. формуляри
26.08.2011 - Направени медицински (19.09 - ОК на мед.)
02.11.2011 - Покана за Виза
23.11.2011 - Визи
Nandy
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 4:53 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от Nandy »

Anibani, честито! :clap: Едно голямо браво и друго голямо благодаря за информацията! Явно нещата са минали като по учебник. Много се радвам и стискам палци на всички до края на сесията. Аз съм утре в 9:00 и веднага ще седна да ви напиша подробности, след като си взема сертификата. ;)
На всички, на които ни предстои това вълнение - УСПЕХ!!! :y:
Паниката е лош съветник. Отговорете си какво печелите, като си я "храните" толкова обилно и усърдно?
Вярвам, че всички сте имали състояние на high performance state много пъти и сте се чувствали победители. Точно преди да пристъпите прага на залата, се опитайте си припомните едно от тези състояния и изживейте цялата емоция от него. Влезте като победители и просто от самото начало чуйте заветната фраза: Vous êtes acceptés!
Още веднъж успех! :y:
nikolov
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Окт 06, 2009 2:33 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от nikolov »

Честито и от нас! Благодарим за подробното описание на интервюто. При нас също вълнението расте. Желаем ви бърза процедура нататък и успех на всички, на които предстои интервю!
Документи до Виена-29.11.2009
Акюзе-07.12.2009
Интервю-26.05.2010-успешноооооо!!!!!
Документи Букурещ-09.06.2010
Баркодове-23.06.2010
Формуляри за медицински-06.07.2010
Медицински-14.07.2010 (ОК-27.07.2010)
Покана за визи-07.12.2010
Визи-31.12.2010
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Интервю - май 2010

Мнение от demococcus »

a_stefanin написа: ....ние със жена ми сме на 20 май. В момента учим по цял ден френски и напрежението расте.
Незнам доколко е уместно да давам такива съвети, но го правя от добро сърце: за два дни не можете да научите много френски.
Но пък за два дни можете да се отпуснете, усмихнете и успокоите. А спокойствието е много важно, независимо дали се явявате на интервю за канада, за работа, дали говорите пред микрофон или на сцена. Наистина вярвам че ще спечелите много повече, ако използвате тези два дни за да се отърсите от напрежението.

Сега виждам че докато съм писал и Nandy добр го е казала :y:
mmp
Мнения: 84
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 1:59 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от mmp »

Честито anibani! Поздравяваме ви за успеха в първия ден на сесията и ви желаем бърза процедура за получаване на визите. Дано всички бъдем така идеални и уверени на самото интервю, както сте били вие. Успех на всички!
11.2009 - Виена
05.2010 - интервю-Неуспешно
10.2010 - Виена-ІІ път
03.2012 - интервю-УСПЕШНО!!!
04.2012 - док. Сидни, Нова Скотия
05.2012 - баркодове
07.2012 - мед.формуляри (получени 06.08 )
09.2012 - ОК на мед.
10.2012 - покана за визи
11.2012 - визи
ani_1973
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Апр 28, 2009 1:35 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Интервю - май 2010

Мнение от ani_1973 »

Здравейте mmp,
виждаме, че и вие сте на 21 май, като нас. От колко часа Ви е интевюто?
mmp
Мнения: 84
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 1:59 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от mmp »

Здравейте, ние също сме на 21-ви от 11 часа. Успех на предстоящото интервю. На лични можем да разменим повече информация.
11.2009 - Виена
05.2010 - интервю-Неуспешно
10.2010 - Виена-ІІ път
03.2012 - интервю-УСПЕШНО!!!
04.2012 - док. Сидни, Нова Скотия
05.2012 - баркодове
07.2012 - мед.формуляри (получени 06.08 )
09.2012 - ОК на мед.
10.2012 - покана за визи
11.2012 - визи
a_stefanin
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Авг 21, 2009 6:47 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от a_stefanin »

demococcus написа:
a_stefanin написа: ....ние със жена ми сме на 20 май. В момента учим по цял ден френски и напрежението расте.
Незнам доколко е уместно да давам такива съвети, но го правя от добро сърце: за два дни не можете да научите много френски.
Но пък за два дни можете да се отпуснете, усмихнете и успокоите. А спокойствието е много важно, независимо дали се явявате на интервю за канада, за работа, дали говорите пред микрофон или на сцена. Наистина вярвам че ще спечелите много повече, ако използвате тези два дни за да се отърсите от напрежението.

Сега виждам че докато съм писал и Nandy добр го е казала :y:
Благодаря за съвета :y: . Ние френския го учим от половин година но сега наблягаме на въпросите за да свикнем. Благодаря на всички хора дето пишат в този форум....направо се гордея че имам такива сънародници. Аз съм човек който може да си контролира чувствата....притеснението ще си го оставя пред стаята на интервюто и ще си го взема след като подпишем сертификата за одобрение.
Aelia
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Апр 07, 2009 5:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Интервю - май 2010

Мнение от Aelia »

Честито на първите ни отличници! :party: Много късмет и занапред!
Стискаме палци на всички! :y: Вярвайте в себе си и бъдете спокойни :)
irenavi
Мнения: 25
Регистриран на: Вто Май 18, 2010 2:23 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от irenavi »

Здравейте и от нас – ние сме второто семейство от Велинград, което беше на интервю на 17.05.2010 от 11ч. При нас беше по-различно от Anibani понеже моето ниво на френски беше 9/9, на английски 5/5, а на мъжа ми 2/2 ,2/2. Та започна господина с паспортите и т.н.,както го е написала anibani всичко е точно така разликата при нас беше следната:
- аз бях сменила работата и имах нов трудов договор, който му го подарих
- съпругът ми също имаше нов трудов договор и там имаше много въпроси защото не бяха вписани в трудовата книжка аз му обясних, че не е задължително може и накрая, когато напускаш да ти нанесат началото и края, при което преводачката потвърди
- попита ме за висшето ми образование понеже съм строителен инженер ме попита за план Кремона, казах че в момента не мога да се сетя. Че точно това не съм го работила от години и в момента не мога да се сетя просто, но той продължи е все пак план Кремона казах не знам. После ме попита как се изчисляват конструкциии казах, че е дълго и сложно и не мога да му обясня точно сега с две думи. Той продължи добре на какви усилия се изчисляват аз му казах опън, натиск и усукване. И тогава смях преводачката не можа да преведе опън, натиск и усукване. Тогава аз извадих един лист и му нарисувах една греда, натоварена с една сила и му нарисувах реакциите, които тя предизвиква и тогава той ги каза на френски. И ми вика добре ако не е изчислено точно какво става и аз казвам в какъв смисъл какво става разрушава се гредата, той ми казва появяват се пукнатини, казвам съгласна съм. Явно беше обстойно проучил моята специалност, защото общо взето толкова конкретни въпроси може да ти ги зададе човек от бранша. Но купона изобщо не спря дотук.
- После отиде на мъжа ми той изобщо не отцепи не дава нито да му помагаш нито нищо. Той мълча на всичките въпроси и тогава се притесних, че ще ни скъса
- Премести се пак към мен ако съм спечелила много милиони от тото какво съм щяла да направя. Казах му ще обиколя света и ще инвестирам в образованието на децата си. Тогава ми казва кажи го всичко това ама с друго бъдеще време не с това, което използвахте сега- казах му го в друго бъдеще време. После ме попита кое е най-значимото събитие до момента за мен – казах му ражданията на децата ми. Тогава ме попита разкажете ми за раждането на l’aîné /значи не ме пита за първото раждане, не ме пита за раждането на момчето или за раждането на Васил, а точно по начин по който да види дали я знам тая дума – ха – ха – ха ама аз я знам/. И като му отговорих моментално само леко се усмихна ама много леко – през цялото време се старае да не показва някаква емоция. Попита ме какво ще работя – казах, че в началото ще работя нискоквалифицирана работа и ще уча. Ще искам да ми приравнят дипломата и тогава ще преценя колко време ще уча. Той започна да ме провокира ама сигурни ли сте, че може да ви се приравни дипломата, казах абсолютно. Ама много ли сте сигурна, пак казах да и му извадих формуляра разпечатан, който се попълва там за приравняване и той изобщо не очакваше взе го разгледа го и млъкна.
- Но после продължи колко процента е безработицата – казах му. Е откъде знаете, че е толкова. Веднага му извадих разпечатка от официалния сайт на радио Канада, където точно това пише и той вече се схвана просто изобщо не очакваше, че и това имам от официален сайт. После ме попита за квалифицирана работа дали съм търсила – показах му една дето търси чертожник. Попита ме за други фирми, казах, че не съм търсила.
- Искам да кажа, че човекът е много спокоен и предразполага и ние малко да се отпуснем. Това, че така ме провокираше мисля, че беше просто да ме пробва дали ще се справя. Няма никакви намерения да се заяжда или нещо такова. Опита се и на английски, ама като видя, че му отговарям на френски направи ми 2 пъти забележка. Като видя, продължавам като ме пита на английски да му отговарям на френски ме заряза. В общи линии е това.
- За общите въпроси не ни пита, защото мисля, че знае, че с anibani сме заедно и щом тя е отговорила и е имала всичко, което е поискал, не е нужно да го иска и от нас. Затова реших да ви пиша и аз, защото то допълва anibani.
- И когато видях да разпечатва сертификатите посмях да го попитам според него какво е моето ниво на френски. Тогава се усмихна и ми каза, че било среднонапреднал към началото на авансе и че съм имала много добра основа и че ми трябва просто повече практика. И тогава ми показа на сертификата ето вижте тука пише F, което означава франкофон, а на мъжа ви пише NF, което означава нон франкофон, което означава, че в Канада на него му се полага безплатен курс по френски, а на вас не. И че мъжа ми незабавно трябвало да почне да учи френски, защото е много зле даже да се регистрирал в официалния сайт след две седмици и да почнел онлайн.
Та това е в общи линии при нас. Аз искам да попитам знае ли някой какво означава това, че съм F /франкофон/.Какви са предимствата и недостатъците. После видях децата направо са F. Благодаря.
Последно промяна от anibani на Вто Май 18, 2010 8:12 am, променено общо 1 път.
gia2006
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 11:34 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от gia2006 »

Не знам за другите, но аз се притесних! Сега ровя из сайта на радио Канада за подобна информация като на anibani
Благодаря за информацията!
Честито и стискайте палци.
Аз съм в четвъртък от 16:00 часа
Di_82
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 2:52 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от Di_82 »

Здравейте приятели! Вече и ние можем да се похвалим със заветните сертификати :party: Ето и малко инфо как мина интервюто при нас: Аз - ниво на френски 7/7, сертификат TCF B2, английски 7/7, съпругът ми с френски 4/4 и английски 6/6. Интервюто ни започна точно в 9.00 и завърши точно в 10.00 часа :) Искам да ви кажа, че мосюто е много приятен, усмихнат и благ човек, та дори и аз, която принципно се паникьосвам по всякакви интервюта бях изключително спокойна. Така че няма от какво да се шашкате. Обстановката според мен беше доста спокойна и приятна. И цялата среща се провежда, за да се проверят вашите документи и да споделите с мосюто защо искате да емигрирате. Ето и какво ни попита мосюто:

1. Разбирате ли ме? На което ние и двамата кимаме утвърдително :)
След това се обърна към мен. Поиска ми последната диплома. Пита ме колко години съм учила за магистър. После поиска дипломата за бакалавър.
2. Какво работите в момента. Попита ме дали знам какъв е аналога на тази професия в Квебек - това му е нужно, за да разбере как да ви класифицира според тамошните професии в сертификата за селекция.
3. Поиска брачното свидетелство, след това трудовата книжка. Преводачката му превежда откога докога какво съм работила, а той през това време си отбелязва разни неща в компютъра.
4. Попита ме дали имам фишове за заплата - дадох им за последните 3 месеца
5. Попита ме дали съм търсила работа в Квабек. Отговорих, че има доста обяви, свързани с това което работя и той поиска да види някои от тях. Попитаме с какво се занимават фирмите, къде се намират и какви са им изискванията.
6. Защо искаме да имигрираме и защо в Квебек.
7. Какъв е процентът на безработица в Квебек. След като му казах ме попита от кой месец са тези данни, аз му казах, че са от тази година, но не си спомням месеца :) Казах му също и колко е процента на безработица в Монреал.
8. Попита ме какво знам за Квебек. Какво производство имат - сетих се само че произвеждат много хартия и главният им износ е към САЩ :D А той ме попита дали били правели коли там... Откъде да знам.. Отговорих му: Може би :D И всички дружно се засмяхме :)
9. Кои са главните градове в Квебек.. Изброих му няколко, но явно единият не го бях запомнила добре и той се позачуди. Обясних му, че е близо до Монреал и съм го гледала, защото съм искала да видя цените на наемите и накрая той успя да се сети за кой град говоря :)
10. И тук ме попита как вървят наемите
11.Какъв софтуер използвам в работата си
На английски ме попита само един въпрос: Какви смятам, че ще бъдат трудностите, с които ще се сблъскаме в Квебек.
Общо взето май това бяха въпросите към мен.
Съпругът ми се беше притеснил доста и с него не успяха да си поговорят кой знае колко. Попита го какво представлява Стопанското управление, защото това му е специалността. Какво работи в момента и какви трудности мисли, че ще имаме в Квебек. При последния въпрос ползва преводачката.На английски нищо не го попита.

Това е от нас... Успех на всички, на които им предстоят интервюта! И спокойно, не е толкова страшно! :)
Nandy
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 4:53 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от Nandy »

Линкче за безработицата от сайта на правителството им:
http://www.stat.gouv.qc.ca/princ_indic/tchomag.htm
Nandy
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 4:53 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от Nandy »

Браво, Диди! :clap: Супер! Честито! Много се радвам! :y: Успех и занапред!
antyk
Мнения: 109
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 5:32 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от antyk »

Благодаря на всички който са минали интервюто и за информацията!!!
Аз съм на 19-ти от 16:00 часа, и като гледам мосюто доста сериозно се отнася към задачата си. Честно да ви кажа, май не съм добре подготвен с френския, така че стискайте ми палци здраво. Надявам се поне мосюто да ми даде шанс да си подобря езика (писал съм френски 7/7 англ 11/11 но нямах време да се подготвя добре с френския....)

Пожелавам успех на всички кандидати! :y:
21.09.2009 - DCS Vienne
06.10.2009 - Accusé de réception
19.05.2010 - Entrevue de sélection, réussi
02.06.2010 - DRP Bucharest
14.06.2010 - Codes-barres
13.07.2010 - Formulaires médicaux(26.07-OK)
08.10.2010 - Lettre d'invitation de visa
09.11.2010 - Visa
Публикувай отговор