Въпроси около пътуването и първите дни в Монреал с малко дет

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Petra
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 3:52 am
Местоположение: Ruse

Мнение от Petra »

Zdarvei ,

na nas / 2 + dete na 2 god/ sashto ni predstoi zaminavane i silno ni valnuva vaprosa
s jilishteto. Bi li obiasnil kak otkri tvoeto v Mtl?

Blagodaria predvaritelno.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Чрез Форума - благодаря още веднъж на всички мили хора, които ми писаха!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Petra
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 3:52 am
Местоположение: Ruse

Мнение от Petra »

Merci, mogo si izcherpatelen.
:beer:
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Petra написа:Merci, mogo si izcherpatelen.
:beer:
Molia.
:beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

последние няколко отговора са много съдържателни - жалко
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Мнение от nibis »

IvHaydi , ot dosta vreme sledia kakvo se pishe po tozi forum i mislia , che ti si edin ot nai serioaznite forumisti(mneniata ti vinagi imat polojitelen harakter , a ne sa grubi zakachki ) . Mnogo bi mi se iskalo sled kato prekarash niakolko dni v Montreal da opishesh tvoite vpeshatlenia . Siguren sam , she shte badat dostoverni .....Vsichko nai hubavo ...
anicata
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:43 pm
Местоположение: oakville

Мнение от anicata »

IvHaidu,mislia che i az bih napravila taka. Nie sashto sme na 3 god. i 3 meseca i patuvame sled mesec. Vzimam 1 paket pampersi,1 ili 2 burkancheta sterilizirana supa prigotvena ot men i zrancho,soleti ,davki i bonboni.I az sam umriala ot strah ,tolkova mnogo che daje ne cheta foruma veche .Sega vlizam za parvi put ot 2 sedm.i otvariam edinstveno tvoiata tema.Abe maikata si traka..Za men shte e ujasno vajno ako mojesh lichno ili tuk v foruma da drasnesh 3 reda kak e patuvalo deteto vi.Kak se e chuvstvalo,kakvi gi e varshilo i govorilo. Blagodaria ti predvaritelno. Kolkoto do lekarstvata ,az vzimam tezi koito si gi piem po princip i nie i deteto. Smiatam che ako se razboleem shte e neshto obichaino sreshtano. Moje i da barkam ,no imam zastrahovka. A i v momenta veche mai nemoga poveche da razsajdavam :roll:

lek vi put,shte mine barzo i molia te pishi!!

Kasmet!

Ani
Изображение
Гост

Мнение от Гост »

Е, не се страхувайте толкова де ! :lol: И други са пътували с деца, пък и доста по-малки. Даже на децата им е много голям кеф. Да му мислят родителите - документи, митници, багажи ... Детето е един голям откривател и като се умори заспива - няма значени къде. Изобщо не се стряскайте. Стискам ви палци и лек полет. :wink:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Ombudsman написа:Е, не се страхувайте толкова де ! :lol: И други са пътували с деца, пък и доста по-малки. Даже на децата им е много голям кеф. Да му мислят родителите - документи, митници, багажи ... Детето е един голям откривател и като се умори заспива - няма значени къде. Изобщо не се стряскайте. Стискам ви палци и лек полет. :wink:
понякога е така - в моя полет имаше две изродчета, които 8 часа не млъкнаха да пищят, не че имахме избор та ги търпяхме а майка им не си даде много зор да ги успокои - явно не и пукаше и много го и завиждам за което. ако моето дете тероризира цял самолет 8 часа аз ще поискам да сляза по средата на пътя независимо от каква височина. Иначе Омби е права - на дезата им дай да откриват да му мислят родителите, но и точно те се притесняват тук как ще стане пътуването. няма страшно важно е самолета да стигне другото се забравя с мремето. Приятен път.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

За Петра : ами какво повече да ти пиша, имаше обява във Форума, че се дава 2 1/2 за 1 месец, пуснах Л.С., оттам ми дадоха телефон, говорих с хората, ангажирахме го, написах и в темата, че е за нас... Вярвай ми, че ако бях намерил друг начин - щях да го пиша... Повече подробности не мога да ти дам, защото първо те са конфиденциални, и второ, случката е много индивидуална. Бих те посъветвал да пускаш теми от сорта на "Търся Х 1/2 от У месец...", и ще получиш предложения (надявам се) от отзивчиви съфорумци. Язвителността не е полезна впрочем, води до язви... :D или до неловки моменти, стига да иамш чувство за такт...

Ще гледам да пиша в първия възможен и удобен момент след пристигането ни в Монреал. Ще се радвам това да е колкото се може по-скоро, но не мога да се ангажирам със срокове...
Успех на всички и нЕма да се пУашиме, не е лесно! :D :D :D
:beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
mariane
Мнения: 258
Регистриран на: Съб Апр 10, 2004 10:57 pm

Мнение от mariane »

Cpoko niama ctrashno decata priemat cialoto premectvane kato edno goliamo priklu4enie e zna4i shte im xareca. Ot nabludenieto mi varxo moite deca i decata na zalva mi ctignax do zaklu4enieto kolkoto po malko tolkova po dobre t.e. po malko problemi cac aklimatizaciata. Kogato cinai i zamina v USA toi i bg ezika neznaeshe cega go govori barabar cac ang i ce 4yvctva cigoren cred vractnicite ci. Po vaproca za patyvaneto moite biaxa golemi malkata na 6god., no pak zalvata patyva c bebe na dve i palavnica na 5 god pri tova cama. Ta eto kakvo napravi tia po cavet na pediatara im e davala 30 min predi vceki polet tabletki za povrashtene i lapetata po4ti prez cialia pat ca cpali izklu4aia poclednia polet no tam predi nego te ca cpali docta v hotela, nakratko ot gledna to4ka na decata ne e imala nikakvi problemi. Bix dopalnila ot cebe ci 4e shtom plemenicata mi e patyvalo cpokoino niama ctrashno da poiacna kat po malka tia ne mojeshe da cedi na edno miacto ami procto ti4ashe. E lek polet i ne ce iznerviaite mili maiki 4e tova ce predava na decata. E tova e ot men :lol:
pp mecto da zakleimiavame decata kato izrod4eta ili kvo li ne ne edin pat ce natakvam na izkazvania kato ligavo i pr. no tova me napalno vazmoti pri tova kazano ot roditel!!! Vmecto tova zashto ne ce zapitame kakvo li ctava v glavta na edno lape zatvoreno v prodaljenie na 4acove mi kato piba v koncerva. E bix prizovala kam pove4e razbirane edvali deteto e plakalo camo za da terorizira gorkite pacajeri. Ot lekar cam 4yvala 4e dete ne pla4e bez pre4ina ocobeno pak v po krezka vazrast
Последно промяна от mariane на Нед Апр 25, 2004 11:02 pm, променено общо 1 път.
Botzo

Мнение от Botzo »

poumpy написа:...в моя полет имаше две изродчета, които 8 часа не млъкнаха да пищят, не че имахме избор та ги търпяхме...
Човек по някога гледа да си мълчи ама не става. Това което искам да кажа е че всеки е бил малък и все се е налагало някой да го изтрайва без въобще да е длъжен. И почти всеки ще има деца, които ще се налага да изтрайва.
Просто незнам ....... цитата погоре говори достатъчно!
Petra
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 3:52 am
Местоположение: Ruse

Мнение от Petra »

IvHaydu, blagodaria za otgovora.
Tova e veche neshto :D
Pojelavam vi vsichko nai-dobro i lek pat !!!!
Dano vsichko mine kato po boda i bez pritesnenia!!!
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Благодаря ви за ценните съвети и добрите пожелания!
Желая ви всичко най-добро, и скоро да се видим, весели и щастливи в Канада!
:D :D :D :D :D
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Заключено