След 27.02.2008

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Мнение от tonich »

Нищо изненадващо!
Очевидно това са професиите, които ще са приоритетни в следващите (поне) 2 години. След това може да измислят нещо друго... :roll:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12483
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Мими написа:Хайде аз първа. Нещото, което ми се набива на очи в списъка с професии са големия брой медицински и инжинерни професии, за които, поправете ме. ако греша дипломите не ги признават.... И честно казано, от изброените професии не виждам да им трябва 'високо-квалифицирана' работна ръка... Най-големия майтап ще е напук на всички дипломи, които имаме накрая да заминем с 1,5 години стаж в Макдоналдс......... :roll: :shock:
За инженерите значение има не дипломата, а дали не са му заврени ръцете в задника. Не е необходимо да си член на професионална организация за да работиш като инженер. Списъка е изцяло с квалифицирани професии. Ако някой обаче смята че трябва да получава висока заплата за това каква диплома има, а не за това какво прави е тръгнал за грешно място.
Има и тайва длъжности в Canada - те са обикновенно за работа към фердералната, провинциалната и местната администрация. :D Аз поне засега не съм разбрал как мога да се уредя на такива длъжности. :evil:
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

E сега какво моите са 2134, 2221, 9424 и 6621. Какво излиза че няма да замина или ще замина ама като стана на 50 години? Да ги излъжа ли или да си карам по нормалната процедура....?
Направо конкретен въпрос:
- Има ли смисъл да посочвам други професии освен тези които попадат в тази нова поправка в кандидатурта си?
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

Мими написа:Хайде аз първа. Нещото, което ми се набива на очи в списъка с професии са големия брой медицински и инжинерни професии, за които, поправете ме. ако греша дипломите не ги признават....
Какво означава " ... дипломите не ги признават ..." много добре си ги признават. Признава ги държавата Канада. В Онтарио - можеш да си ги приравниш към местният еквивалент. Най-често бакалавър "по нещо си".

Проблемът на емигранта е, че бизнесът не е задължен да ги признава, за да те наеме. В общият случай даже не ги и търси. Това което ги интересува е: как ще докажеш (освен с дипломата), че можеш да вършиш работата? Това, обаче, е друг въпрос ...

Самата диплома, за бизнесът който ще те наеме, е един къс хартия с нечетаемо и непроизносимо име на университет. По-точно: ред в резюмето - най-често на втората страница - до който никой не стига.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

:o
Оказва се че има и нови форми, така че който ще подава да хвърли едно око тук http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... egular.asp

ПП
някой може ли да каже какво се има предвид
2 self-addressed mailing labels one in English
or French and the second in the official
language of your country,
Bo
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 12:32 pm
Местоположение: София

Мнение от Bo »

kill_u, май си решил да пишеш от тези кодове?
Всъщност това си мисля - дали сега няма да настане великата стъкмистика и да завалят хора, които са работили именно някоя от търсените професии?
Последно промяна от Bo на Пон Дек 01, 2008 6:34 am, променено общо 4 пъти.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

Реално съм работил наистина по два от кодовете но зависи как ще ги погледнеш. Две години съм работил като оператор на биологично стъпало в пречиствателна станция де факто това си е waste water treatment operator и си попада в 9212(може и да се разгледа и като 9424 wastewater treatment operator - вие ми кажете къде е разликата :o ). После почти две години съм работил като Технолог към отдел ВиК което пък си попада пак в 9212 като supervisor, water treatment plant. Право в целта са тия двете но останалите почти пет години съм работил като Air pollution engineer което е непредпочитана професия. Мисля че си прав Во ще завали страхотна стъкмистика.
Bo
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 12:32 pm
Местоположение: София

Мнение от Bo »

В изискванията пише, че е достатъчно 1 година да си работил въпросната професия. Тъй че не виждам причина да се чудиш и мотаеш :wink:
Bo
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 12:32 pm
Местоположение: София

Мнение от Bo »

Аз искам да попитам хората, които са изпратили документите след 27.02 и НЕ попадат в никоя от въпросните професии какво мислят да правят?
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

Ами имам два три дена за мотаене докато разбера точно какво искат. Съгласно това http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... EG7TOC.asp ще се наложи нотариално да си заверявам трудовата книжка ако я поискат. Досега не беше така това прави малко трудни нещата. Имам предвид че ще отнеме време пък и работодателя ми не е много навит да ми върне трудовата книжка ей така.
Bo
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 12:32 pm
Местоположение: София

Мнение от Bo »

Нямам представа досега колко е било задължително това, но е нормално от тук нататък да имат много по-строги изисквания за доказване на въпросния стаж. Иначе нещата просто се размиват до неузнаваемост.
didi_didi
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 8:11 am

Бо е прав

Мнение от didi_didi »

Bo написа:kill_u, май си решил да пишеш от тези кодове?
Всъщност това си мисля - дали сега няма да настане великата стъкмистика и да завалят хора, които са работили именно някоя от търсените неща?
Сега започва великата стъкмистика....
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

Във връзка с тая стъкмистика, някой да знае как може да се отключат тия формуляри. При условие, че има четири броя за попълване е добре да може да се съхраняват данните, а не само да се разпечатат.
//////////\\\\\\\\\\\\
Всъщност foxit reader 2.2 без проблеми записва въведените данни.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Мнение от kill_u »

Bo написа:Аз искам да попитам хората, които са изпратили документите след 27.02 и НЕ попадат в никоя от въпросните професии какво мислят да правят?
for those not in the list of 38, check on provincial nomination and try to get a job
Такъв отговор видях тук
http://www.immigration.ca/discussion2/t ... 75&#353436
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

kill_u написа:
Bo написа:Аз искам да попитам хората, които са изпратили документите след 27.02 и НЕ попадат в никоя от въпросните професии какво мислят да правят?
for those not in the list of 38, check on provincial nomination and try to get a job
Такъв отговор видях тук
http://www.immigration.ca/discussion2/t ... 75&#353436
То съветници колкото искаш - но като прегледаш PNP на различните провинции освен квебекарската и 1клас от Манитобската - всички други за да те номинират трябва да си намериш работа а това е едно от наи елемнтарните неща да знаеш.
Публикувай отговор