Кефят ли ви зимните гуми?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.

Кефи ли ви закона който ви задължава да карате със зимни гуми през зимата в табарнашко?

100% за съм.
43
77%
100% против съм.
2
4%
Има си и добрите и лошите страни.
3
5%
Придобиваме тоталитарен вид.
3
5%
Щом е задължително, не ме кефи ...
5
9%
 
Общо гласове: 56
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

myhata II написа:Утре и вериги ще ви накарат да слагате :wink:
Не е късно и при вас да дойде, не се коси ...
:beer: :beer: :beer:
miko
Мнения: 305
Регистриран на: Вто Дек 23, 2003 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от miko »

ablood написа:Тъй като прогнозата предвещава минусови температури + лек снежец, днес обух зимните гуми.
ГРЕШКА! Поведението на колата се промени драстично. Днес беше топъл ден и меките грайфери с нарези, предвидени да се забиват в леда се мандахерцаха доста неприятно на завоите.
Не бързайте! Нека застуди добре. Това не се отнася за ци подобни евтини псевдо зимни гуми с пробег над 100000км.
И защо GoodYear са псевдо зимни гуми? От къде черпиш тази информация и кои са истинските зимни гуми - господин специалист по всичко.

http://www.canadiandriver.com/winter/ti ... nordic.htm
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

За Гуд Иър нищо не мога да кажа, ма Мишлен ме кефят максимално а и не само мене, тия които купих от Костко са върха на лайното, по добро на земнотo кълбо няма ...
http://www.michelinwintercenter.com/#default.aspx
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

miko написа:
ablood написа:Това не се отнася за Goodyear Nordic и подобни евтини псевдо зимни гуми с пробег над 100000км.
И защо GoodYear са псевдо зимни гуми? От къде черпиш тази информация и кои са истинските зимни гуми - господин специалист по всичко.

http://www.canadiandriver.com/winter/ti ... nordic.htm
Нямам в предвид марката, а модела.
miko
Мнения: 305
Регистриран на: Вто Дек 23, 2003 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от miko »

Ами аз съм почитател на френското и затова Мишелин за мен са най-добрите , но ако толкова хора са доволни явно има защо.
http://reviews.canadiantire.ca/9045/002 ... eviews.htm. Просто ми беше интресно откъде си вадиш изводи. Това че пише 100 000 км нищо не значи. Как ще докажеш , че си минал само 20 000 км с тях. Ако не искат да ти признаят гаранцията иди се оправяй. А на този континент обичат силните думи в рекламата.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

miko написа:Ами аз съм почитател на френското и затова Мишелин за мен са най-добрите , но ако толкова хора са доволни явно има защо.
http://reviews.canadiantire.ca/9045/002 ... eviews.htm. Просто ми беше интресно откъде си вадиш изводи. Това че пише 100 000 км нищо не значи. Как ще докажеш , че си минал само 20 000 км с тях. Ако не искат да ти признаят гаранцията иди се оправяй. А на този континент обичат силните думи в рекламата.
Някой не загрява за какво става дума. Пробег над 100000км значи, че гумите са от твърд материал и имат лош контакт с настилката. Хубавите гуми се износват много по-бързо.
KVS
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:16 pm

Мнение от KVS »

Табарнакуата на сухо не могат да карат, та камо ли и зимата с летни гуми да тръгнат. Мен ако ме питате, на 80% от местните дори и в автобус трябва да им се забрани да се качват.
Избийте балъците и тарикатите сами ще измрат!
kurta007 написа: Жени ,ти щом мислиш/макар да стана ясно че не ти се отдава много/ ...
mwanza написа: ако си на социал и деливъри си там форевър.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

KVS написа:Табарнакуата на сухо не могат да карат, та камо ли и зимата с летни гуми да тръгнат. Мен ако ме питате, на 80% от местните дори и в автобус трябва да им се забрани да се качват.
Евала KVS.
100% си праф :lol: :lol: :lol: .
Аватар
7George
Мнения: 9675
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

ма Мишлен ме кефят максимално а и не само мене, тия които купих от Костко са върха на лайното, по добро на земнотo кълбо няма ...
Ние тука вече ги сложихме и изпробвахме на сняг. Кефят ни и нас. :D
Embrace your climate change!
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Тука ни е още рано, ма скоро :-)
:beer: :beer: :beer:
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Мнение от NaviD »

Моите зимни гуми са някакви Snowtracker , ама дали това е марка или модел си нямам идея. Предната зима си изкарах без проблеми с тях, сега сложих предните отзад, задните отпред и всичко е ок. Интересното е, че шарката няма посока, но за сметка на това имат сериозен грайфер и са меки. 25 000 км на деливъри миналата зима без проблеми говори само по себе си. Даде ми ги бабето от което купих колата заедно с джантите. В България съм карал със сръбски и турски - пак без никакви проблеми. Мисля, че ако не си вадиш колата първите 2 дни след тампета и със всесезонни гуми ще изкараш зимата, особено ако ходиш само до супермаркета. До 2002 година в Бг като знам с какви гуми съм карал жигулата с 80 кила в багажника..важното е да няма резки маневри, иначе и гудиъра няма да ти помогне.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

И с всесезонни гуми ще изкараш зимата, ма ако ти разрешат, на нас в Табарнашко комунистическата патрия не си разрешава.
:beer: :beer: :beer:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Marginal39 написа:И с всесезонни гуми ще изкараш зимата, ма ако ти разрешат, на нас в Табарнашко комунистическата патрия не си разрешава.
:beer: :beer: :beer:
В София преди десетина години видях един бакшиш с толкова износени гуми, че от едната стърчаха теловете (или както там им се вика :D ). И това в кола която по цял ден вози пътници!! Някои хора са толкова сигурни, че "на тях няма да им се случи", че ако не ги задължат ще изтребят себе си и околните.
Аватар
7George
Мнения: 9675
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Marginal39 написа:И с всесезонни гуми ще изкараш зимата, ма ако ти разрешат, на нас в Табарнашко комунистическата патрия не си разрешава.
:beer: :beer: :beer:
Братчед - сложи ли зимните гуми? Или още чакате 15-ти? :beer:
Embrace your climate change!
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

7George, ужас ...
Добре че ни задължиха мазохистите да сложиме зимни гуми ...
Преди 4 дни за пръф път стъпих на як сняг и е далавера, очаквах по-добри резултати, ма се пак ме кефят.
Се пак предполагам че другите модели и марки са по-скапани от мойте.
:beer: :beer: :beer:
Публикувай отговор