Преместване в Калгари

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: .

Мнение от 7George »

Optimist Creed: Смятам на първо време да наема стая в Калгари без лиис (договор ). Собственика обаче ми казва за правило в Калгари според ,което трябва да го оведомя 1 мес. преди напускане и така damage deposit- а (ако няма щети) ще бъде за последния наем. В същото време срещам множество обяви за наемане - веднага. Сякаш другите споменават за напускането си дори в последния момент. Как е в действителност положението при вас.
Всеки наемодател си трактува закона тук както му изнася. Има някакъв кодекс, ама не знам винаги дали се спазва. По-важно е какво ще пише в твоя договор. По-принцип е 1 месец, ама след това като се изнесат старите наематели, и не се намерят веднага нови, имота е авейлъбъл на момента. Аз съм с едногодишни договори. Но демидж депозита не ми е равен на 1 наем и изрично ми е записано в договора, че не може да замести последния.

А смяната на кебекарската шофьорската книжка с албертска дали минава през минаване на теоритичен и практически изпит?

Трябва да ти дадат директно тукашна клас 5 ако имаш еквивалентна от Квебек и 2 години шоф. стаж в Канада. Без изпити.
Ей ,то май сякаш сменям държавата. :roll:

Има нещо такова. Аз предпочетох да наема направо апартамент, щото си е голяма разправия, ама ти си знаеш.
:beer:
Embrace your climate change!
Аватар
pepino
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 11:33 am
Местоположение: Edmonton, NW

Мнение от pepino »

Eto zatova biagat ot Quebec .Изображение
TaniaTz
Мнения: 27
Регистриран на: Чет Май 03, 2007 1:36 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от TaniaTz »

Aries написа: Освен това, както каз Любо, за квалифицираната работна ръка разликата не е толкова голяма (но има разлика изобщо да не можеш да намериш работа по специалността си).
Е, разлика има, макар лично аз да не вярвам, че за една и съща работа разликата ще е толкова фрапираща. По-скоро ще е около 2-3 долара, което не е много и се стопява от разликата в наемите.
Виждая ли разлика между 45К и 200К. Щото аз я виждам. и е доста над 2-3 долара. Единственно за климата си прав, но общо взето климата в цяла Канада си е непривлекателен.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Я да яидим коя е тази професия за която плащат 45к в Монтреал и 200к в Калгари?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
TaniaTz
Мнения: 27
Регистриран на: Чет Май 03, 2007 1:36 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от TaniaTz »

Mechanical Engineer
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

TaniaTz написа:
Виждая ли разлика между 45К и 200К. Щото аз я виждам. и е доста над 2-3 долара. Единственно за климата си прав, но общо взето климата в цяла Канада си е непривлекателен.
A typical Mechanical Engineer I working in Alberta -- Calgary earns a median base salary of $49,954, according to our analysis of data reported by corporate HR departments. Half of the people in this job earn between $45,339 and $55,349.


A typical Mechanical Engineer I working in Quebec -- Montreal earns a median base salary of $51,722, according to our analysis of data reported by corporate HR departments. Half of the people in this job earn between $46,944 and $57,309.



За справка ето тук:

http://salary.monster.ca/
TaniaTz
Мнения: 27
Регистриран на: Чет Май 03, 2007 1:36 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от TaniaTz »

Е аз не използвам този сайт а гледам реално получаваната сума. Когато си търсех работа(не съм инжинер) една от HR ми каза че заплатата която мога да очаквам в моята сфера е не повече от 35К. Е аз започнах с доста по-висока заплата от цитираната от въпросната служителка.
По времето когато си търсех работа гледах тези сайтове, но рекруитъра ми каза, че въобще не става дума за суми от този порядък.
Сега погледнах за моята сфера - заплатата която дават за мениджър я получава аналист ( едно от най-ниските стъпала в ерархията)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Мдаааа. На този принцип и на базата на своя опит мога да кажа, че в БГ стандартът на живот е драстично по висок от канадския. Глупости, нали?
TaniaTz
Мнения: 27
Регистриран на: Чет Май 03, 2007 1:36 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от TaniaTz »

Естественно, че можеш да кажеш каквото си искаш. Аз не се позовавам на сайтове, а говоря за реални заплати. Нямам намерение да убеждавам никого ( както знаем българите разбираме от всичко и знаем всичко), нищо че в случая не работиш и живееш в Калгари.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

В този сайт е дадена статистика върху реални заплати и между другото такъв тип информация я намирам за много по-достоверна от информацията от който и да е частен случай като твоя. Имаше 3 нива на инженер, аз за сравнението взех първото, най-ниското. Освен това става въпрос за median заплати, т.е. ако в Каргари за тази длъжност тя е $49,954, това означава че половината от работещите на тази длъжност получават по-малка от тази сума, а другата половина - по-голяма. Та както виждаш това съвсем не изключва някой да взима повече.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

То в една фирма един инженер може да получава 60 000, а друг 200 000 . Всичко зависи от позицията , която заемаш, години стаж и т.н.... Горе долу при еднакви условия заплатите са близки,разлика евентуално може да има единствено колко лесно може да стигнеш до дадена позиция.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
TaniaTz
Мнения: 27
Регистриран на: Чет Май 03, 2007 1:36 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от TaniaTz »

Забравяте нещо много важно, работата е за различни компании. В Калгари основно за нефтени компании, а там нивото на заплатите е различно от това посочено из тези сайтове. Не съм инжинер(казвам отново), но началната ми заплата беше по-висока от посочените в сайта.
Потребител
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:43 pm
Местоположение: Канада, а след следващия референдум - в Свободен Квебек

Мнение от Потребител »

TaniaTz написа:Забравяте нещо много важно, работата е за различни компании. В Калгари основно за нефтени компании, а там нивото на заплатите е различно от това посочено из тези сайтове. Не съм инжинер(казвам отново), но началната ми заплата беше по-висока от посочените в сайта.
Със сигурност не си, защото нормален инжЕнер знае поне как се пише правилно на роден език наименованието на титлата му. А колкото до сравнение на информация от поне сравнително независими източници с "гледане на реални суми" - ми то тука имаше и един който се позоваваше на ЕЖК :lol: :lol: (че отгоре на това и неговата собствена)
Голяма забава с този форум напоследък.
TaniaTz
Мнения: 27
Регистриран на: Чет Май 03, 2007 1:36 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от TaniaTz »

За да достоверна информацията източниците обикновенно са платени. И определено вярвам на нещата от реалността , а не от писанията на хора , които не са стъпвали в Калгари ( за работа там и за заплати няма как да имат идея дори).
Никой не ти пречи да си вярваш и да си живееш в своя си свят, нали българите знаем и разбираме от всичко (още венъж го доказваме). Забелязвам нещо много интересно. Когато дойдат нови българи тук и започнат да си търсят работа, винаги се намират умници, които им казвам- инженер ли, забрави, никога няма да те вземат. Когато дойдох тук и аз минах през това, опитваха се да ме убеждават, че трябва да започна от нулата и че ще са ми нужни години за да съм на същата позиция като в България. Няма такова нещо, това е само в очите на "успелите" емигранти. Интересно ми е едно, защо го правят?

И между другото това е реална заплата, колкото и невъзможно да ти се струва.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

TaniaTz написа:Виждая ли разлика между 45К и 200К. Щото аз я виждам. и е доста над 2-3 долара.
TaniaTz написа:Е аз не използвам този сайт а гледам реално получаваната сума. Когато си търсех работа(не съм инжинер) една от HR ми каза че заплатата която мога да очаквам в моята сфера е не повече от 35К. Е аз започнах с доста по-висока заплата от цитираната от въпросната служителка.
По времето когато си търсех работа гледах тези сайтове, но рекруитъра ми каза, че въобще не става дума за суми от този порядък.
Сега погледнах за моята сфера - заплатата която дават за мениджър я получава аналист ( едно от най-ниските стъпала в ерархията)
TaniaTz написа:Естественно, че можеш да кажеш каквото си искаш. Аз не се позовавам на сайтове, а говоря за реални заплати. Нямам намерение да убеждавам никого ( както знаем българите разбираме от всичко и знаем всичко), нищо че в случая не работиш и живееш в Калгари.
Сестро, по света има и други хора освен тебе, както и други фирми, освен тези в които си работила, или опитвала. Учетвори жизнения стандарт на цяла една провинция, съдейки по собствените си успехи
:wink:
Публикувай отговор