Остров Perrot

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Драсти.

Аз съм БГ и живея там.
Нямах време и нерви да четя сичките глупости които са писали другарите и другарките (както напр. че се пътува 1 час от и до Монреал) и за тва ако искаш да ти дам телефона си (или ти ми дай твоя) и да се опитам да ти кажа това което съм видял и преживял тук.
С две дум ме кефи максимално тоя град (а не квартал) и в Монреал ходя с голямам мъка и ужас.

Чао и успехи.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Mark написа:За хората, които не са били в Монреал досега - става и без кола, ако си нормален човек и ако си близо до основните места .
Доказано е. Колата е удобство, това е безспорен факт, но за новодошли не винаги е постижима веднага.
Точно обратното! Нормалните хора карат коли. В автобусите преобладават деца, чернилки и старци.
fe_ya написа: И какво става като ти се счупне колата, а няма никакъв градски транспорт, какъвто е случая на този остров?
Има 3 вида хора. Първите си оправят колата сами, вторите отиват в сервиз, третите сядат на тротоара и започват да крещят: "Невольоооо!"
Mark написа:първите 2 години в Канада не сме имали кола и не сме усетили липсата и
Повярвах ти, че не си усетил липса на кола. За 2 год никога не ти се е приисквало нещо от друг магазин? Не се разболявало дете? Всички уреди и мебели са ви ги доставяли? И е имало кой да очаква доставката? Харесва ви да се тъпчете в транспотра с чернилките? До вас има Walmart, Canadian Tire, Cosco, банка, Maxi, плаза, аптека, кинкалерия и всички удобства, на пешеходно разстояние?

Някои хора са готови на всичко за да спестят $400-600
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Marginal39 написа:Драсти.

Аз съм БГ и живея там.
Нямах време и нерви да четя сичките глупости които са писали другарите и другарките (както напр. че се пътува 1 час от и до Монреал) и за тва ако искаш да ти дам телефона си (или ти ми дай твоя) и да се опитам да ти кажа това което съм видял и преживял тук.
С две дум ме кефи максимално тоя град (а не квартал) и в Монреал ходя с голямам мъка и ужас.

Чао и успехи.
Я кажи с влака за колко време се стига от едната от двете гари на ил перо до централна гара? Само влака колко минути пътува ме интересува, не искам да знам времето, което отнема да се стигне до гарата, паркира и т.н. И още нещо ме интересува, тази сутрин за колко минути мина моста до ст ан де белвю?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Lub0 написа:
Marginal39 написа:Драсти.

Аз съм БГ и живея там.
Нямах време и нерви да четя сичките глупости които са писали другарите и другарките (както напр. че се пътува 1 час от и до Монреал) и за тва ако искаш да ти дам телефона си (или ти ми дай твоя) и да се опитам да ти кажа това което съм видял и преживял тук.
С две дум ме кефи максимално тоя град (а не квартал) и в Монреал ходя с голямам мъка и ужас.

Чао и успехи.
Я кажи с влака за колко време се стига от едната от двете гари на ил перо до централна гара? Само влака колко минути пътува ме интересува, не искам да знам времето, което отнема да се стигне до гарата, паркира и т.н. И още нещо ме интересува, тази сутрин за колко минути мина моста до ст ан де белвю?
От гара до гара мисля че се стига за половин час, до колкото си спомням така ми беше казала жената ма ше я питам пак и ше се поправя ако не е така а моста не го мисли, задръстен е около 50% от случаите щото е в ремонт, след ремонта няма да е.
Между другото от центърна на Перо до центъра на курвенския град се стига точно за половин час с кола (тва е ако не превишаваш скоростта) ако няма задръствания (каквито няма в 90% от случаите) а ако има се стига за 45 минути.
Часа за който говориш би ти го отнело ако пътуваш от противоположния край на Перо до противоположния край на курвенския град, иначе може ма ако са спрели или много забавили движението куките.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Стига говорене на изуст, ето линка с влаковете, има няма 50 минути само пътуването с влака:

http://www.amt.qc.ca/tc/train/horaires/ ... =1&ligne=2

За колата няма да коментирам...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Marginal39 написа:Между другото от центърна на Перо до центъра на курвенския град се стига точно за половин час с кола (тва е ако не превишаваш скоростта) ако няма задръствания (каквито няма в 90% от случаите) а ако има се стига за 45 минути.
Часа за който говориш би ти го отнело ако пътуваш от противоположния край на Перо до противоположния край на курвенския град, иначе може ма ако са спрели или много забавили движението куките.
Въпрос от един от така неречените от теб "малоумници":
Странно, откъде прелиташ в задръстване до центъра само за 45 минути? Обикновенно толкова ми отнема само минаването покрай "Декари". Или за теб центърът на ку.....кия град е по-назапад?
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

ablood написа:
Marginal39 написа:Между другото от центърна на Перо до центъра на курвенския град се стига точно за половин час с кола (тва е ако не превишаваш скоростта) ако няма задръствания (каквито няма в 90% от случаите) а ако има се стига за 45 минути.
Часа за който говориш би ти го отнело ако пътуваш от противоположния край на Перо до противоположния край на курвенския град, иначе може ма ако са спрели или много забавили движението куките.
Въпрос от един от така неречените от теб "малоумници":
Странно, откъде прелиташ в задръстване до центъра само за 45 минути? Обикновенно толкова ми отнема само минаването покрай "Декари". Или за теб центърът на ку.....кия град е по-назапад?
За него центърът на Монреал започва от БеДурфе :lol: :lol: :lol:
Сиренето е безплатно само в капана.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Lub0 написа:Стига говорене на изуст, ето линка с влаковете, има няма 50 минути само пътуването с влака:

http://www.amt.qc.ca/tc/train/horaires/ ... =1&ligne=2

За колата няма да коментирам...
Ти щом се още вярваш на табарнашките линкове си е твой избор, току-що питах пак жена ми и тя каза че е 40 мин.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

mouse написа:
ablood написа:
Marginal39 написа:Между другото от центърна на Перо до центъра на курвенския град се стига точно за половин час с кола (тва е ако не превишаваш скоростта) ако няма задръствания (каквито няма в 90% от случаите) а ако има се стига за 45 минути.
Часа за който говориш би ти го отнело ако пътуваш от противоположния край на Перо до противоположния край на курвенския град, иначе може ма ако са спрели или много забавили движението куките.
Въпрос от един от така неречените от теб "малоумници":
Странно, откъде прелиташ в задръстване до центъра само за 45 минути? Обикновенно толкова ми отнема само минаването покрай "Декари". Или за теб центърът на ку.....кия град е по-назапад?
За него центърът на Монреал започва от БеДурфе :lol: :lol: :lol:
И ти ли се направи отворен по въпроса за транспорта до & от Перо?
Потребител
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:43 pm
Местоположение: Канада, а след следващия референдум - в Свободен Квебек

Мнение от Потребител »

Marginal39 написа:
Lub0 написа:Стига говорене на изуст, ето линка с влаковете, има няма 50 минути само пътуването с влака:

http://www.amt.qc.ca/tc/train/horaires/ ... =1&ligne=2

За колата няма да коментирам...
Ти щом се още вярваш на табарнашките линкове си е твой избор, току-що питах пак жена ми и тя каза че е 40 мин.
Х-а-а-а-а, това, освен рибата, видя сметката и на планктона в Световния океан. Заслужава да стане поне мото на форума :dent: :dent: :dent:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Потребител написа:
Marginal39 написа:
Lub0 написа:Стига говорене на изуст, ето линка с влаковете, има няма 50 минути само пътуването с влака:

http://www.amt.qc.ca/tc/train/horaires/ ... =1&ligne=2

За колата няма да коментирам...
Ти щом се още вярваш на табарнашките линкове си е твой избор, току-що питах пак жена ми и тя каза че е 40 мин.
Х-а-а-а-а, това, освен рибата, видя сметката и на планктона в Световния океан. Заслужава да стане поне мото на форума :dent: :dent: :dent:
Потре кво толко се косиш за тва?
Обясни че не се отварям ...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Ти се движиш в трафик по-бързо отколкото аз извън него, а жена ти се движи с влак, изпреварвайки драстично разписанието му. Дори не се споменава за отиване до гарата, чакане на влак, време до тръгването, и същата процедура от слизането до съответната дестинация.
Как го правите, бе хора?
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

ablood написа:Ти се движиш в трафик по-бързо отколкото аз извън него, а жена ти се движи с влак, изпреварвайки драстично разписанието му. Дори не се споменава за отиване до гарата, чакане на влак, време до тръгването, и същата процедура от слизането до съответната дестинация.
Как го правите, бе хора?
Що не оставите човека да си мечтае ами бързате да го потопите в действителността. Той току що изплува от небитието. Сигурно на този остров сега са му прекарали интернета и той бърза да се включи във всички теми от миналата година :lol: :lol: :lol:
Сиренето е безплатно само в капана.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

mouse написа:
ablood написа:Ти се движиш в трафик по-бързо отколкото аз извън него, а жена ти се движи с влак, изпреварвайки драстично разписанието му. Дори не се споменава за отиване до гарата, чакане на влак, време до тръгването, и същата процедура от слизането до съответната дестинация.
Как го правите, бе хора?
Що не оставите човека да си мечтае ами бързате да го потопите в действителността. Той току що изплува от небитието. Сигурно на този остров сега са му прекарали интернета и той бърза да се включи във всички теми от миналата година :lol: :lol: :lol:
mouse кво небитие кви 5 лева бе братчед?
Пречи ли ти че се вклщчвам в сички теми?
Ако да, кажи в кои ми рязрешаваш и в кои не & мога и да те уважа ...
Ат ти на кой остров си?
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

Marginal39 написа: Ат ти на кой остров си?
Ами то под снимката ми е написано :lol:

А за старите теми - нищо против, само че хората отдавна са забравили за какво става дума в тях.

За небитието - нямаше те почти една година, но сега разбирам че си чакал интернета да дойде до дървения остров. :lol:
Сиренето е безплатно само в капана.
Публикувай отговор