Такси относно ипотека Калгари

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
sirena
Мнения: 83
Регистриран на: Съб Сеп 09, 2006 5:17 pm
Местоположение: Zapaden Montreal

Такси относно ипотека Калгари

Мнение от sirena »

Кажете ми моля има ли училищни и общински такси, след като се закупи жилище в Калгари.Ако може малко повече инфо да ми дадете по тези въпроси:
какви са харчовете , при процедурата закупуването освен ипотеката по жилището ........
мерси предварително
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Мнение от koceto77 »

Има общински данък (Property Tax), който се определя на базата на оценката на жилището. Оценката може да си видиш тук: The City of Calgary: Assessment & Taxes Ти за кои харчове точно питаш, месечните след като купиш жилището или тези когато правиш сделката?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Не знам как е там, но тук всяка община си има свои правила и такси.
Аз например бях изненадан с $2000 отстъпка от Welcome таксата, защото купувам за първи път къща в квартала.
Аз и повечето съседи имаме сателитни чинии където ни падне. В квартала на брат ми - само отзад.
Както и мнооого други разлики. Изберете си квартал, влезте в сайта на общината и вижте какво искат и предлагат!
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Косето е прав за данък сгради. Отделен, училищен данък няма, той е част от данък сгради.
Притежателят на имота решава дали парите за училищата (от неговия данък сгради) да отидат в подкрепа на обществените училища (Calgary Board of Education) или в подкрепа на католическите училища (Catholic Board of Education).
Обикновено някой ти звъни на вратата, идентифицира се и те пита ти на кой борд искаш да си дадеш парите.
Наздраве
vera
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Окт 04, 2003 12:01 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от vera »

Èìàìå Áúëãàðñêè ñïåöèàëèñòè òàì.
Ìîæå äà ãè ïîïèòàòå çà ñúâåò:
http://bulbiz.com/search/en/quick/city/ ... fault.aspx
Публикувай отговор