Българите пак сложиха Европа в малкия си джоб

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
albatros
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 4:48 pm
Местоположение: TO

Българите пак сложиха Европа в малкия си джоб

Мнение от albatros »

Изместихме европейците от гръцките курорти
Немци и скандинавци се отказват от почивки, кризата не плаши българите


Българите пак сложиха Европа в малкия си джоб. Нашенците няма да се откажат от лятната си почивка въпреки световната икономическа криза и галопиращите цени. Гръцките хотели вече връщат желаещите да прекарат ваканцията си в страната на Аристотел. Причината е, че българите са окупирали съседското море с резервации за цялото лято. Това показват и опашките от коли и автобуси на границата, които през уикенда стават километрични. В същото време всички останали европейци масово отказват морските ваканции заради страх, че буксуващите икономики може да ги оставят без работа и заради скъпите горива и храни, твърдят туроператори. Немци, скандинавци и французи не смеели да прекарат лятната си отпуска по чуждите курорти. Масовите откази от резервации били заради притесненията им, че ако си позволят ваканция, може да не успеят да покрият ипотеките на колата и къщата. Западняците предпочитат да пестят и вместо за бира на плажа да заделят пари за черни дни. Българите нямали подобни притеснения.
На Балканите се живее ден за ден, без сериозни планове за бъдещето, коментират от туристическия бранш. За част от нашенците лятната почивка е кулминацията на годината. Не всички могат да спестят или да си позволят кредит за нов автомобил или дом. Затова предпочитат да харчат по морето. Богатите пък не се притеснявали от скока на горивата, храните и инфлацията.
"The secret of success is going from failure to failure without loss of enthusiasm."
~ Winston Churchill
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

като живеещ в БГ мога да ти кажа че това е просто поредния журналистически булшит с цел запълване на колонката :wink:
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

глупости на търкалета, само пиандурници от острова и изпаднали германци могат да се излъжат да си загубят времето. Обикновено дори и те не повтарят. Поредното активно мероприятие, значи много са я закъсали.
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Аватар
emodonkov
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 8:29 pm

Мнение от emodonkov »

Amental написа:като живеещ в БГ мога да ти кажа че това е просто поредния журналистически булшит с цел запълване на колонката :wink:
Позволи ми да не се съглася с теб. През 1998 работих на Тасос- Гърция. Бях изненадан от големия брой българи, които почиваха на острова, на практика почиващите бяха предимно руснаци, българи и гърци. През 2001 година изпратих майка ми на почивка в Гърция - излезе доста по-евтино, отколкото би и струвало на Златните или Албена. В момента работя във фирма за домашна автоматика и периодично участваме на технически изложения в Англия. Преди 4 дена бяхме на изложението CEDIA което се провежда в EXEL - London (UK). На това изложение лично присъствам за втора година и бях изненадан (пък и не само аз) от броя на участниците - 1/3 от миналогодишните. Същото беше и на подобно изложение зимата в Бирмингам. Така че икономическа криза има, и тя се задълбочава. В същото време във Варна (аз съм от там) е открит най-големия МОЛ в България, соственици на който са англичани. В комплекса има ледена пързалка (за хокей и фигурно пързаляне), боулинг зала и др. Една игра в боулинг залата там струва 10лв. а тук в Лондон - 3 паунда, т.е. в България е по-скъпо все още и доколкото чувам се редят на опашка за боулинг залата. Така че това, което пише в статията отразява напълно действителността, и това че сме 'сложили Европа в джоба си' е вярно, със сигурност ги изпреварваме по снобизъм.
Manage the expectation
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

Всички кафета и ресторанти са денонощно пълни. Това в Канада никъде не съм го видяла.
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

защото културата е различна , те и в испания спат следобед , а на други места не , което обаче не е критерий .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Veliko написа:глупости на търкалета, само пиандурници от острова и изпаднали германци могат да се излъжат да си загубят времето.
Ето няколко пияндета, дето си губят времето тука :D :

http://www.procreditbank.bg/files/manag ... e_2_bg.pdf
http://www.chambersz.com/index.php/cont ... /1866/112/
http://bgnewsroom.com/%D0%B8%D0%BD%D1%8 ... 1%82%D0%B8
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

emodonkov написа:
Amental написа:като живеещ в БГ мога да ти кажа че това е просто поредния журналистически булшит с цел запълване на колонката :wink:
В същото време във Варна (аз съм от там) е открит най-големия МОЛ в България, соственици на който са англичани. В комплекса има ледена пързалка (за хокей и фигурно пързаляне), боулинг зала и др. Една игра в боулинг залата там струва 10лв. а тук в Лондон - 3 паунда, т.е. в България е по-скъпо все още и доколкото чувам се редят на опашка за боулинг залата. Така че това, което пише в статията отразява напълно действителността
ами това че в БГ има едни 5% доста уелти пипъл които се чудят как да си строшат парите и в коя кръчма да седнат не прави БГ нищо повече от банова република ;)

нали се сещаш че останалите 95% работят за две игри боулинг на ден
в това число и аз

:idea:
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Amental написа:ами това че в БГ има едни 5% доста уелти пипъл които се чудят как да си строшат парите и в коя кръчма да седнат не прави БГ нищо повече от банова република ;)

нали се сещаш че останалите 95% работят за две игри боулинг на ден
в това число и аз

:idea:
В Канада доста wealthy people нямат и 5%. И там те също се чудят къде да си строшат парите :D
А за останалите е нещо като това:

http://www.reuters.com/article/newsOne/ ... 9920080629

Сега веднага някой ще ми възрази, че Канада не е Мичиган, но и в Канада най-голямата индустрия все още е автомобилостроителната и една голяма част от жителите на Онтарио /а и не само там/ изкарват хляба си като работят за компании като GM, Ford и Chrysler.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Ей Пепоне, смешник си ти, ама си ни нужен да дигаш духът на форума. Тоя хубавец дето си му постнал СВ/то поне да му беше намерил някоя снимка на плажа на Сънито та да оплакнат окото форумките, :lol:

Пича обаче едва ли ще повтори ваканцията, особено ако мутри карат джет до главичките на децата му. Айде със здраве и по-леко с БГ телевизията.
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
M@ria
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Юли 31, 2003 5:00 am

Мнение от M@ria »

Благодаря ти Пипон, много интересно СВ.

Ти ми даде чудесна идея: имам почти същтото образование, но до сега не ми беще хрумвало, че мога да си намеря работа във финансовата сфера и при това няма какво да си играя - директно ще кандидатствам за управител в някои клон. Хайде, ще започна с нещо по-скромно - някой провинциален клон на банка.

Просто не мога да се начудя как така, след завършване на докторантурата по физика става специалист по финансови и кредитни въпроси
и също се чудя кои астрофизик би зарязал любимото си занимание за да работи в банка. Някак си това са несъответстващи профили.
Ама то в страната на чудесата всичко е възможно, какво съм седнала да се чудя

така че за мен това СВ е или непълно или измислено.
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Виж кой е главен акционер в тази банка и ще разбереш защо е така:

"ПроКредит Банк (България) АД е част от групата ПроКредит, която се ръководи от нейната компания-майка във Франкфурт ПроКредит Холдинг. ПроКредит Холдинг е мажоритарен собственик на "ПроКредит Банк (България)" АД и притежава 60.58% от акциите."

В големите западни компании притежаването на диплома от друга сфера се смята дори за голям плюс, защото такъв мениджър се предполага да има по-широк и по-нестандартен поглед върху проблемите на бизнеса. Моят мениджър също има PhD по физика, но това не му пречи да работи 15 години ИТ индустрията и да е много уважаван специалист. Познавах в Канада мениджър на software development team от 30 човека с PhD по английска литература. Отделно би трябвало да ти направи впечатление, че този господин има степен от MIT и докторат ot Princeton. Много се съмнявам, дали има и 10 българи с такива степени от толкова престижни и световно признати университети. Ето кратък списък на по изявените дипломанти на тези университети:

http://www.mitadmissions.org/topics/pul ... le_alumni/
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Pr ... ity_people

В Princeton са учили "само" 3-ма президенти на САЩ, сред които и John F. Kennedy.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

и какво от това
нещо съвсем не можах да схвана какво ме грее скапания принстон както и разни напарфюмирани бг банкерчета :P :)
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Пепон иска да ни убеди колко престижни са МИТ и Принстън. Абе пич, аз ако имах ПхД от Принстън, сега щях да съм кандидат за 4/президент, или поне в НАСА, а не скапано банкерче в скапана държава, или държави, щото гледам само по джигитайски райони са го джиткали тоя. Голямо падение.
Айде ходи да си пишеш задачите, които сме ти дали и не си губи времето по форумите да не ти резнем заплатката. Гледам в Индия е по/евтина софтуерната работна ръка.
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Ти за моята заплата нямай грижа, ами гледай скоро твоята да стане поне 1000 Евро :D. Щото "скапано банкерче в скапана държава" няма да станеш никога, пък заплатата му от 10000 Евро на месец /16100 CAD/ ще има да я сънуваш цял живот :twisted: .
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Публикувай отговор