10 прости правила за утвърждаване собственото его

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Саможертвата донякъде бих могъл и да я разбера, но егоизма да удавиш и собствените си деца, виж това не мога...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Lub0 написа:Саможертвата донякъде бих могъл и да я разбера, но егоизма да удавиш и собствените си деца, виж това не мога...
Честно казано и аз не мога! Затова сме тук и сме от отбора на мишките! :lol:

Това, че аз и ти не можем, не означава, че такива хора няма! Чети БГ история. Там има много примери! И не само в българската, и в историята на другите народи, и в Библията и в митовете и легендите и т.н.! :wink:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Библията са я писали за мен, така че сън наясно с глупостта човешка ;)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
ilka
Мнения: 799
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:30 am

Re: 10 прости правила за утвърждаване собственото его

Мнение от ilka »

Жени написа: На този въпрос може по-добре да ти отговорят Левски, Ботев, Раковски и т.н. :roll:


Имиграцията, от където и да я погледнеш, си е дезертьорство, бягство! :wink:
мдааа, високопарност отвсякъде :roll:
явно толкова си разбрала живота на Левски и Ботев
явно и Ботев е бил "дезертьор" :shock:
и да сравняваш борбата за освобождение на един поробен народ със сегашната ситуация, просто замирам пред такъв анализ....
пак сме тук :-)
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: 10 прости правила за утвърждаване собственото его

Мнение от Жени »

ilka написа:
Жени написа: На този въпрос може по-добре да ти отговорят Левски, Ботев, Раковски и т.н. :roll:


Имиграцията, от където и да я погледнеш, си е дезертьорство, бягство! :wink:
мдааа, високопарност отвсякъде :roll:
явно толкова си разбрала живота на Левски и Ботев
явно и Ботев е бил "дезертьор" :shock:
и да сравняваш борбата за освобождение на един поробен народ със сегашната ситуация, просто замирам пред такъв анализ....
Ами ако не знаеш, Ботев е загинал на територията на БГ именно в борбата за освобождение на поробения народ! И да е дезертирал преди това човека е размисли после!

Ти едва ли ще се върнеш сега да се бориш за отново поробения ни народ?
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: 10 прости правила за утвърждаване собственото его

Мнение от krimon »

Жени написа:Ами ако не знаеш, Ботев е загинал на територията на БГ именно в борбата за освобождение на поробения народ!
Малка поправка: убит в гърба от българин в неговата чета :x

А кой беше казал : "Не народ, а мърша!" :roll:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: 10 прости правила за утвърждаване собственото его

Мнение от Жени »

krimon написа:
Жени написа:Ами ако не знаеш, Ботев е загинал на територията на БГ именно в борбата за освобождение на поробения народ!
Малка поправка: убит в гърба от българин в неговата чета :x

А кой беше казал : "Не народ, а мърша!" :roll:
Тоест ме допълваш, не ме поправяш!

И аз за същата мърша горворя самоче днес се е изнесла на канадска територия!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

И кой казва, че мършата се е изнесла в Канада ?

И кои са тези цветове на българската нация, които са останали в България и я управляват ?

Ето на това искам да ми отговориш, умирам от любопитство :)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
ilka
Мнения: 799
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:30 am

Re: 10 прости правила за утвърждаване собственото его

Мнение от ilka »

Жени написа:

Ами ако не знаеш, Ботев е загинал на територията на БГ именно в борбата за освобождение на поробения народ! И да е дезертирал преди това човека е размисли после!

Ти едва ли ще се върнеш сега да се бориш за отново поробения ни народ?
само едно въпросче :lol: та от кого или кои е поробен днес народа ??
и не , не знам как е загинал Ботев :roll: ние страхливите и тъпи мишки, дето сме дезертирали, всичките сме преживели лоботомия

П.С. да беше оставила на спокойствие паметта на хора като Ботев и Левски, те стоят много над такива като теб.
П.С.2 а последното изречение показва твоето отношение, не моето.
Няма откъде да знаеш какво ще правя аз :evil:
пак сме тук :-)
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: 10 прости правила за утвърждаване собственото его

Мнение от Жени »

ilka написа: само едно въпросче :lol: та от кого или кои е поробен днес народа ??
и не , не знам как е загинал Ботев :roll: ние страхливите и тъпи мишки, дето сме дезертирали, всичките сме преживели лоботомия

П.С. да беше оставила на спокойствие паметта на хора като Ботев и Левски, те стоят много над такива като теб.
П.С.2 а последното изречение показва твоето отношение, не моето.
Няма откъде да знаеш какво ще правя аз :evil:
Тези, които са дошли в Канада като бежанци, цигани, педераси и т.н. те да кажат от кого ни е поробен народа и от какво са бежанци! 8)

По втората ти точка мисля, че искаш да кажеш, че си оперирана от родова памет, щото лоботомията е хирургическа намеса за лечение на психични болести! :roll:

Наистина няма откъде да знам как би постъпила ти и затова съм поставила въпросителен знак на изречението си! :wink:
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Re: 10 прости правила за утвърждаване собственото его

Мнение от mouse »

Жени написа:
Емиграцията, от където и да я погледнеш, си е дезертьорство, бягство! :wink:
Ами нека го кажем най-сетне:
НАЙ-ГОЛЕМИЯТ ДЕЗЕРТЬОР ОТ СЪЗДАВАНЕТО НА БЪЛГАРСКАТА ДЪРЖАВА Е ... ХАН АСПАРУХ! :lol: :lol: :lol:

Ние само сме негови бледи сенки.
Сиренето е безплатно само в капана.
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Re: 10 прости правила за утвърждаване собственото его

Мнение от Val »

Жени написа: Ценностната им система не би им позволила да се бият толкова гордо в гърдите с постъпката си и дори да обявяват колко са смели! И не им позволява да плюят по дома си, по всичко родно и да забравят, че те просто са имали късмет да се измъкнат от потъващата родина, а не смелост!

И същите тези смелчаци обявяват за страхливци братята си и сестрите си, които по липса на Миши инстинкти за бягство все още са на палубата на потъващия кораб! Това ми се струва много грозно и недостойно! :(


Имиграцията, от където и да я погледнеш, си е дезертьорство, бягство! :wink:
:D
Това горното никак не се връзва с твърденията ти, че си млада. Точно обратното - показва, че собствениците на твоя кораб са успели да ти промият мозъка до степен, характерна само за соц корабите. Чудя се кога са имали време.

Щом соц образованието е оставило такива дълбоки следи у теб, надявам се, ще можеш да си спомниш и един въпрос от уроците по история, който следва да се прилага към всеки исторически факт: на кого е изгодно това? Надявам се да можеш да си отговориш в сценария с кораба.

А иначе, живеем в 21 век. Светът не е това, което беше. Все повече е едно глобално село. И държавите не са това, което бяха. Камо ли националните.
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: 10 прости правила за утвърждаване собственото его

Мнение от Жени »

mouse написа:
Жени написа:
Емиграцията, от където и да я погледнеш, си е дезертьорство, бягство! :wink:
Ами нека го кажем най-сетне:
НАЙ-ГОЛЕМИЯТ ДЕЗЕРТЬОР ОТ СЪЗДАВАНЕТО НА БЪЛГАРСКАТА ДЪРЖАВА Е ... ХАН АСПАРУХ! :lol: :lol: :lol:

Ние само сме негови бледи сенки.
Мишке, цитирай ме коректно, ако обичаш или уточнявай, че правиш корекции в цитата ми! :wink:

Имиграция за мен е правилната дума, защото съм в Канада и всички ЗАселили се тук българи са Имигранти!

Ако бях в БГ всички ИЗселили се от там щяха за мен да са Емигранти!
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: 10 прости правила за утвърждаване собственото его

Мнение от Жени »

Val написа:...А иначе, живеем в 21 век. Светът не е това, което беше. Все повече е едно глобално село. И държавите не са това, което бяха. Камо ли националните.
Значи се оказвам права и анализът ми от една друга тема, че всички сме от село е верен! Ама то си ни и личи! :wink:
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Re: 10 прости правила за утвърждаване собственото его

Мнение от mouse »

Жени написа:
mouse написа:
Жени написа:
Емиграцията, от където и да я погледнеш, си е дезертьорство, бягство! :wink:
Ами нека го кажем най-сетне:
НАЙ-ГОЛЕМИЯТ ДЕЗЕРТЬОР ОТ СЪЗДАВАНЕТО НА БЪЛГАРСКАТА ДЪРЖАВА Е ... ХАН АСПАРУХ! :lol: :lol: :lol:

Ние само сме негови бледи сенки.
Мишке, цитирай ме коректно, ако обичаш или уточнявай, че правиш корекции в цитата ми! :wink:

Имиграция за мен е правилната дума, защото съм в Канада и всички ЗАселили се тук българи са Имигранти!

Ако бях в БГ всички ИЗселили се от там щяха за мен да са Емигранти!
Ти си Емигрирала от потъващия кораб.
Сиренето е безплатно само в капана.
Заключено