Кола: под наем, на изплащане или втора ръка?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Ей тва избиването на комплекси и човешката суета - край нямат...

Като гледам 85% от траковете отзад нищо не возят, само гледат да са по-големи и по-нависоко....

Просто си вземете 2 - 3 коли разни размери и марки. Хем да ви кефят, хем да си ги сравнявате, не става с една. Абе то е като с жените: как ще оцениш собствената, като не знаеш чуждите какво могат.. :beer: :D
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Мнение от aligator »

Относно френските коли и аз ги харесвам,но нещо в Канада май не се намират лесно.Иначе всякак бих предпочел и Рено Еспейс III или IV примерно,ако става въпрос за ван.На извън-градско са по- икономични,имат добра возия и добре изтеглят и хващат доста багаж.

http://ams.bg/?act=content&rec=1143

Иначе за Renault Espace IV 2.0 L, 16V,Turbo


Извън-градско - 8 л/100 км
Градско - 13 л/100 км

1740 кг

Ама не се намират у канадско.И ако ги има са много скъпи.Май
Документи Виена 07.05.2007
Интервю 27.05.2008
Документи Букурещ 29.05.2008
Покана Визи 02.10.2008
Визи 24.10.2008
Пътуване 31.10.2008
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Разбира се Сузуки винаги пред Крайслер! :D
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Евтинички Сузукита:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Които ти сравняваш с луксозните Крайслери:ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Не са малко хората, смятащи, че Suzuki е на нивото на Lexus, Infinity i Acura, само защото е японско. Всъщност това е една евтина, смотана марка. Собствениците и произвеждат сериозни коли под съвсем различни имена.
И недей да твърдиш, че крайслер е "американски болкук". Това не е Форд, Понтиак или Шевролет. Те носят лошо име на държавата производител.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Ok be , аз имам сузуки , нека е евтино , но е икономично , надеждно, японско , първа кола ми е и съм мн. доволен , за 2-ра живот и здраве я субару , я волво , но не и да се тюхкам дали да си купя додж каравана :lol:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Оооо, субективност значи, а! :wink:
Аз също исках, да разнообразя марката. Гледах за Honda Odyssey, Mazda_MPV или Toyata Siena, но разликата в търсенето е напомпала цените им до безобразие. Сигурно има по-малко разходи по тях, ама аз няма да я карам 1000000км та да си избия парите, я!
Изходът ми е - пак Додж. Набеден за американски и следователно евтин като Фордовете и Шевролетите.
Ако някой ден жена ми спре да драска колите ни всеки месец, може да се ориентирам и към нова.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Aми не е субективност , а обективност и тва е бе пич -японски ван, явно си народил много челяд , ясно трябва ти , щом жена ти драска, и това ти е ахилесовата пета , вземи и един смарт ,земи си една мазда или хонда и развей буна грива като Одисей :wink:
Антон
Мнения: 103
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 2:25 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Антон »

А стига бе, какво имаш против Шевролет? Ами Camaro , http://www.2007camaro.org/2007-camaro-pictures.html Monte Carlo и куп други модели, да не изреждам...Лошата слава на марките които си изредил се отнася всъщност до модели произвеждани в Корея и други занзибар-стански страни по простата причина че GM много се разрастна и по-многобройната и администрация взе да менажира производството с зел да изхрани хилядите чиновници в Щатите с робски труд в третия свят - за сметка на качеството. Да не говорим, че така набедените за "японски" Toyota u Honda всъщност се сглобяват в Щатите, а Dodge - и то основно Caravan - в Канада. То и реномето на Мерцедес тук е така драстично ниско просто защото продаваните модели за С Америка се произвеждат в Щатите. Единствената европейска кола, внасяна тук е Ауди. Вижте на сайта на митниците - забранено е внасянето на нови европейски коли от частни лица за съжаление. М/у другото тази тема май се появява поне веднъж годишно в този форум.[/b]
chinois

Мнение от chinois »

За съжаление и Крайслер ще се промени!
Смени собственици и са започнали големи промени! Ще запазят малко модели и даже имат конкордат с нисан да продават от неговите въшки, а в замяна нисан ще продава тяхния камьон под името Титан.
А иначе ако искаш да се возиш луксозно ти трябва не голяма , а тежка кола. :lol:
А за да върви тази тежка кола ти трябва голям мотор. :lol:
Някой някога да е чувал някой собственик да се оплаква , че много му гори Ролса и ще го сменя с Хонда. :lol:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Луксозната возия не зависи толкова от масата, колкото от разстоянието между колелетата и качеството на окачването. За съжаление големият ход на амортисьорите води до едно неприятно люшване на завоите. Именно борбата с този проблем доведе Ситроен до фалит и сега е собственост на Пежо. Сега вече има и електронно втвърдяване на амортисьорите в завой, но без особен успех.
Колкото и да струва бензина, пак ще карам голяма кола. 40-50$ разлика на месец за бензин няма да ме качат на някоя смотана въшка. Най-малкото: често пренасям разни неща, или возя "многобройната си челяд".
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ми като не ти изнася Audi Q7 вземе си едно Volvo XC60.все големи коли с много седалки и големи багажници,а не ни занимавай с разни аутсайдерски еднодневки.
в края на краищата човек се разполага според джоба си и трябва съобразявайки се с това да избере оптималния за него вариант.ако ти харесва доджа ,той е твой и няма нужда да се съобразяваш с мнението на околните,но да отричаш черешката на сладоледа е грях.
за мен колата,освен средство за предвижване е и въпрос на самочувствие ,колкото и снобски да звучи това .в тоя смисъл не се виждам да се кача в люби мия на реднека Ван,та даже бил той и караван.предпочитам малко спретнато волво или ауди,щото джоба ми не е за голямо,а ако имам толкова зор да се товаря има и пикапи за 2-3 хиляди долара.
ама ти си знаеш най добре . :wink:
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Мнение от haimana »

Бате, по-хубаво от Форд Фокус няма :D , е и Аудито си го бива, ама не чак толкова :lol:
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Бе щом викате на вана кола ...
Това ако знаете колко меко вози и е доста сигурно. :lol:
А и носи на товар. :lol:
А и самочуствие никак не липсва. :lol:
Изображение
Само с паркинга е проблемно. :lol:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

хаимана виждам ,че с теб ще направим дила .само заради хубавите ти приказки ти правя 500 кинта отстъпка.кажи къде и кога да се срещаме за да прехвърлим собственноста. :lol:
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

EEEEЙиии Блъди , не една от първите 3 страници ти писах , че въпросът ти е или реторичен или финансов , ти изкара жена си виновна , ами докога бе , одисей , мпв , сиена , ти си леле мрънкалото , крайслер тъй онуй онъй , помпай булката зимай доджа и шапка на тояга и говернамона ке плати :wink:
Заключено